TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ништо посебно @materpatriae
#reach: 13973   ( 1321st )
#followers: 773   ( 5357th )
Ја обновив листата на причини за плаќање данок во РСМ:

1.
2.
3.
4.
5.
n.
6ReTweets23Favorites·Details
@TheBatLadyM Една анкета да се збрчи колку луѓе НЕ мислат дека ќе одлежи Сашко и после една анализа колку поразителна е довербата во судството и заклучок дека "системот нѐ јебе", не можевме поише да напраиме. Секој еден негов ден поминат у затвор е изненадување. До таму сме гребеле од дното.
1ReTweets4Favorites·Details
Дали се потпалив денес да купам едно точачиште? Да, се
#loveatfirstsight
0ReTweets6Favorites·Details
@Tomche29 "Испод иљаду евра месечно дома не се"
0ReTweets2Favorites·Details
@TheBatLadyM Ти се турив со рант ама тоа е, неам пеперутки у стомак од овој настан
0ReTweets1Favorites·Details
@KapnKrk @TheBatLadyM Дој да ти покажам картицата
0ReTweets1Favorites·Details
@TheBatLadyM Овој е за со Преспанско и сончаница 😍
0ReTweets1Favorites·Details
@TheBatLadyM Рековме качуење е цел за 2021 🤭
0ReTweets1Favorites·Details
I ain't going to no 'Hamsterdam
0ReTweets1Favorites·Details
@Giotto_mkd најсреќен и вакциниран
0ReTweets0Favorites·Details
@NikolaStrez @TheBatLadyM It ain't over until it's over
0ReTweets0Favorites·Details
@NikolaStrez @TheBatLadyM Еве ни по мое ни по твое. Да видиме дали ќе потврдат повисоки инстанци и се надевам нема да испадне као Бучковски, сепак човекот испорача 8 пратеника за Северна. Ова со латиницава нешо сарказам тераме? Ќе се сложиме дека беше мајмунирање на судството воскресението од пред 3 дена?
0ReTweets0Favorites·Details
@TheZokiPoki Македонија независна 🇲🇰🇲🇰🇲🇰
0ReTweets0Favorites·Details
Од праќање на стрелба до идење фул глобал за левата раперска кауза преку едно протестно писмо 🤙 https://t.co/Ae2S3PjWht
0ReTweets0Favorites·Details
I raise you, у 5! https://t.co/eu9pMR1p5U
0ReTweets0Favorites·Details
@TheBatLadyM Уше некупен али нема да ми издржи газот знам
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Брусница Вејнthebatladym9
2НиколаСтрезnikolastrez2
3Џотоgiotto_mkd1
4Скорќеkapnkrk1
5🍀Зоки Поки🍀thezokipoki1
6Томчеtomche291