TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Христијан Мицкоски @mickoskihm
#reach: 36086   ( 152nd )
#followers: 8649   ( 246th )
Басните за 2001 може Али да ги раскажува на Ковачевски. Првиов се храбри од своите удoбни хациенди од Зајас, додека албанскиот народ, исто како македонскиот, гладува. Вториот како дезертер од 2001 сѐ ќе му поверува и мора да спроведе, за да прави криминал и тој самиот. https://t.co/5OoeAAMb2X
45ReTweets171Favorites·Details
Семејството е најсилниот темел зад секоја борба и секоја победа. Заеднички труд за целта во која верувате.
Паричето падна кај Јован, а Антониј е најрадосен 🙏.
Радувајте се на малите работи кои имаат големо значење за нашите животи. Христос се роди! Навистина се роди! https://t.co/MaWXkyEPp3
9ReTweets144Favorites·Details
За само дваесет дена во 2023 година од 1ви до 20ти јануари, буџетскиот дефицит е околу 110.000.000 евра. Нов долг за идните генерации. Ова не се европски вредности ова се криминални вредности. Доаѓа денот на одговорност за криминалците во политиката! https://t.co/wBQQXHJK3m
26ReTweets69Favorites·Details
Ахмети да каже колку стотици милиони евра добила неговата фамилија на сметка на жртвите од војната во 2001 година. https://t.co/WnDbkHQXza
23ReTweets64Favorites·Details
Семејството е најважниот темел. Традицијата продолжува и истата треба да се негува и почитува. Антониј денес го слави своето име и родениот ден. Погача во црква и молитва, традиција која и Јован и Антониј ќе продолжат да ја негуваат.

Среќно име на сите кои го слават Св Антониј! https://t.co/bEo9Wp2Xj8
14ReTweets98Favorites·Details
Денеска сме во Вевчани да ја продолжиме традицијата со Вевчанскиот карневал. Ова е прва година кога министерството за култура за жал обезбеди дури нула денари за одржување на ова традиционална манифестација. https://t.co/Se5cVZvnTG
19ReTweets60Favorites·Details
“Херојската” влада на ДУИ/СДСМ за само 2 дена потроши нови речиси 73.000.000 денари за увоз на струја. Од првичното сценарио нема ништо, сѐ уште трансформаторот во Битола не е во функција, Осломеј не работи, а хидроцентралите се на најниско ниво. https://t.co/c7ehl8jshV
23ReTweets43Favorites·Details
Денеска е голем ден за секој чесен, честит Македонец којшто може на ваков начин да го одбележи денот на раѓањето на титанот, на великанот Гоце Делчев. https://t.co/JsaFMK5CYp
15ReTweets71Favorites·Details
Минатиот пат киднапираа пратеник, сега треба да простат криминали на криминалците кои прават притисоци на нивните пратеници за мнозинство.
Наместо да го пуштат Ковачевски вака да ја спасува работава, можеше Али да го соопшти истово. Но, очигледно слугата оди пред газдата. https://t.co/RIZ9jxWwYj
19ReTweets54Favorites·Details
ВМРО-ДПМНЕ е партија од народот и за народот и уверен сум дека на следните избори ќе добиеме доверба да го пресликаме на државно ниво она што е добро во 42-те општини каде што имаме градоначалници! https://t.co/ajElVZBJoI
18ReTweets58Favorites·Details
Она што вознемирува е фактот што и покрај сите отстапки на оваа влада, во интерес на зачувување на фотелјите, другата страна влегува во конфликт кој е на ниво на студена војна! https://t.co/KvZ9rOSVUk
17ReTweets57Favorites·Details
Денеска остварив средба со Шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, Килијан Вал.

На средбата се разговараше за актуелната политичка состојба и евроинтегративниот процес на државата. https://t.co/2pivrPzEIo
15ReTweets60Favorites·Details
Во Кисела Вода се реализира се што е ветено, на дело се покажува разликата помеѓу градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ и СДС! https://t.co/3A82hoNaM8
16ReTweets55Favorites·Details
Денес во посета на тетовско Лавце и црквите Св. Атанасиј и Св. Ѓорѓија. Нека е честит празникот Св. Атанасиј. Ми беше чест да разговарам со тетовчани, за тешкиот живот и за промените кои мора да се случат за да Македонија оди напред. Јасно е дека владата мора да падне! https://t.co/F40ilZMXak
12ReTweets69Favorites·Details
Поддршка, малку помош и добар разговор со луѓето кои заслужуваат и на кои тоа им значи. Денес во посета на семејства во Центар, Карпош и Чаир. Коледе и Божиќ се празници на љубов, верба, но и хуманост. https://t.co/KgyB8HvsnD
15ReTweets56Favorites·Details
Во мое лично име и во име на @VMRO_DPMNE на сите православни христијани во Република Македонија им го честитам големиот христијански празник Богојавление – Водици.

Бог се јави, навистина се јави! https://t.co/xQR8KpdPzs
9ReTweets77Favorites·Details
Друг пат добро нека гледаат и читаат што кажувам, а не да вадат од контекст.

П.С. Јас пак мислев дека ќе се пофалат со нова фабрика...
13ReTweets53Favorites·Details
Денес како и сите членови на @VMRO_DPMNE во мојот матичен комитет Карпош го ажурирав моето членство во рамките на партиската акција за ажурирање. ВМРО-ДПМНЕ е завет, емоција, наша голема обврска, и во лоши и во добри времиња. https://t.co/ydAyrCuWqB
15ReTweets41Favorites·Details
Виктор Паунов - градоначалникот на Општина Карбинци, за две години ќе ја реализира целата програма, @VMRO_DPMNE е пример како треба да се градат општините, а и Македонија по предвремените парламентарни избори. https://t.co/xbepdIAOMr
14ReTweets42Favorites·Details
Во Гази Баба се реализира сѐ што е ветено, со општинската обврзница ќе можат да се реализираат нови проекти, повеќе од тоа што е ветено на изборите! https://t.co/bshoEKaygE
12ReTweets47Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1ВМРО-ДПМНЕvmro_dpmne5
2Timco Mucunskitimcomucunski1
3Stefan Andonovskistandonovski1
4Орце Ѓорѓиевски / Orce Gjorgjievski 🇲🇰gjorgjieskiorce1