TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Микроби @mikr0bi
#reach: 21237   ( 437th )
#followers: 2550   ( 1724th )
Подобро еден ден на Златна Бубамара него цел живот во затвор. Се надевам ќе им раскаже на Игор Југ, Ќосето и Јане Ченто колку било интересно… https://t.co/PWswc3R0gb
17ReTweets46Favorites·Details
Тимчо кажа дека наставничката е од Аеродром, ама не кажа дека од 2011 е член на ИО за Аеродром од ВМРО ДПМНЕ! З Л О ! ! ! https://t.co/SwPEqFEeGF
14ReTweets50Favorites·Details
ЕКО МАСАКР во Општина Гази Баба. Ова на сликите наводно се болни дрвја. Спиете ли мирно еко здруженија?! https://t.co/xi7EkQNKez
18ReTweets33Favorites·Details
Учителка

Учителката наша
Ко срна е мила
Ми дава да пашнам
И амфис ми дила

Со нежен глас
И очиња сини
Ми мота грас
Што вади од шини

Нѐ учи гатанки, сказни,
Брзозборки, песни,
Тркалциња разни
И дроги лесни
12ReTweets36Favorites·Details
Јас знам дека на ВМРО им се брза за предвремени избори, ама тоа не е причина да возиш 140 каде што е дозволено 70. Петиција на Димса Арсовски да му се одземе возачката трајно! https://t.co/opTzaxuDGQ
14ReTweets27Favorites·Details
Премиер 2024 - 2028 https://t.co/ymJnxWAytZ
14ReTweets18Favorites·Details
Слика 1: Наум Стоилковски прашува каква е врската на Самет Мисими со Саше Тасевски.

Слика 2: Самет Мисими на распит кај Мицкоски хахаххаха

Изгледа деновите на Мицко во ВМРО се одбројани чим Наум му го смести на овој начин https://t.co/6AfHWp9T0z
11ReTweets25Favorites·Details
Децата се пронајдени. Браво [email protected]_spasovski, браво [email protected]_javnost. Сега што да им правиме на ваквите вмровски бубашваби? https://t.co/3hyT8fFlEj
13ReTweets16Favorites·Details
МЕГА СКАНДАЛ: ВМРО ДПМНЕ прифати промена и БУГАРИ во Устав https://t.co/mKm6OqoVfQ
14ReTweets12Favorites·Details
Вмро прифаќа уставни измени. Нека ни е за многу години отпочнувањето преговори со ЕУ!
11ReTweets21Favorites·Details
Гнасната вемерџанска изнутрица Нина Јанева нема да испушти да спечали политички поени врз ваква ситуација. Мрш стоко https://t.co/JqMfWEiXn8
11ReTweets18Favorites·Details
Се вратија девеесетите, време е вмро да се врати на власт и да убива невини деца https://t.co/psdewYga5A
8ReTweets29Favorites·Details
Вистината за Софија Куновска. Добро глуми, морам да признаам… https://t.co/SYrrWmVXgY
8ReTweets25Favorites·Details
Еве и да лажел Бране… https://t.co/llIEZbFsT5
9ReTweets19Favorites·Details
Темел: Фотелја од 500 евра за 4 години мандат.

Братот Орце: Покачување на плата од една фотелја месечно.

ВМРО ДПМНЕ!
8ReTweets20Favorites·Details
Средства за рекламирање:
Ковачевски - 26000 евра
Мицкоски - 40000 евра
Апасиев 10000 евра.

Ако Ковачевски е Премиерот - инфлуенсер, што е тогаш Мицкоски?! https://t.co/c7ekpV5NkD
7ReTweets22Favorites·Details
Од секогаш сум велел дека во државава треба да се гласа против власта. Вмро ми докажа дека за прв пат треба да се гласа за некој да остане во опозиција!
6ReTweets24Favorites·Details
Затаи координацијата помеѓу Геро и Телма или Геро е временски патник?! https://t.co/nvgAg0mBvD
9ReTweets12Favorites·Details
Ел министре @o_spasovski ја менува комплетно перцепцијата за МВР! Непоимливи работи за изминативе децении стануваат реалност. #МодернаПолиција! https://t.co/pvhxgvBuhI
7ReTweets14Favorites·Details
Јоци не е од оваа планета изгледа. Утре ќе рече и војната во Украина не е предизвикана од Русија. Шизо https://t.co/yYSbxYDtjZ
6ReTweets15Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Oliver Spasovskio_spasovski3
2🇲🇰Питу Гули🇲🇰macedonia9032
3Питулица 🥞drougoubitai1
4Stellatvojataschauma1