TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Миле Паника @mile_panika
#reach: 160435   ( 2nd )
#followers: 27734   ( 3rd )
#1
Еден од бисерите што ги памтам во некоја од емисииите на Драган Вучиќ. Го прашува гостинот:
- А вие сте тука заради пари или заради слава?
- Заради пари, слава имаме, Свети Никола.
200ReTweets1056Favorites·Details
#2
Уствари, не се олабавија мерките, се олабави полицијата.
172ReTweets753Favorites·Details
#3
Полицискиот час важи само за тие што се придржуваат до него.
157ReTweets709Favorites·Details
#4
Ние цело време сме биле во заблуда.
Еве Бујар на прес ни честита на големата самосвест и посветеност, сме биле десна рака на здравствените работници.
Мене ми е срам што го слушам, кој знае него како му е.
131ReTweets748Favorites·Details
#5
Сега докторите треба да да речат, ние еден месец нема да лечиме, правите што сакате.
134ReTweets644Favorites·Details
#6
Се навикнавме дома да пиеме по набавна, сега кафаниве скупи ќе ни бидат.
98ReTweets593Favorites·Details
#7
Не разбирам зашто брзаат прво да ги отворат кладилниците. На што ќе се кладат кога нема утакмици?
68ReTweets541Favorites·Details
#8
„Ковид -19 можем слободно да го прогласим дека е умрено од денеска“.

Реиз Сулејман Реџепи
24.05.2020 Скопје
74ReTweets456Favorites·Details
#9
Твитеров се претвори во препуцавање и псуење меѓу политчки навивачки групи. Очите ќе си ги извадите за играчи што појма немаат, не се ни трета лига. Играат само за да му скршат нога на противникот кој и онака си дава автогол.
80ReTweets421Favorites·Details
#10
Прва брачна ноќ. https://t.co/axfPqcsYQU
68ReTweets452Favorites·Details
#11
Мириса на нов полициски час и нови мерки.
52ReTweets482Favorites·Details
#12
Најважно е младите да се среќни и да се сакаат. https://t.co/JL3OWpd1lK
43ReTweets490Favorites·Details
#13
За една недела ќе кукате по карантинот и за работа од дома.
49ReTweets455Favorites·Details
#14
Можеле на тревникот на плоштад да стават уште 2-3 врби и 3-4 палми, таман ќе заокружат на милион евра. Што се стиснале толку не ми е јасно, како нивни да се парите.
67ReTweets400Favorites·Details
#15
Ауу, 38 нови заразени. Ако продужи вака, а нема зашто да не, ќе бидеме најбрзо имунизирани во регионот. Ќе имаме и најголем број починати, ама тоа сега не е темата. Одамна не сме биле лидери во регионот.
46ReTweets450Favorites·Details
#16
Одамна не кажале дека следните две недели се клучни.
61ReTweets403Favorites·Details
#17
Лесна ти земја пријателе. Баш ми е жал. :( Сочувство до семејството. https://t.co/utJ6W0gKr3
32ReTweets433Favorites·Details
#18
Ајде нека ги олабават мерките, да престанеме раце да миеме, не се издржува ова веќе.
56ReTweets348Favorites·Details
#19
Strekjen sfeti Kirilimetodi, denot na pismenosta.
45ReTweets314Favorites·Details
#20
Со Тошо Малерот се имам у ист скеч појавено. https://t.co/hYPCrpGLGJ
28ReTweets352Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Дуле Савић®shushmula7
2МилаШилаmilashila95
3г. Влатко Вердерvlatko_werder4
4Goranparagonbaby4
5Др Арсланагићarslajemenibog4
6Патлак илити пиштолposlediknapik3
7Дрек Сак🚲dean066188573
8Asproasprovski3
9Aleksandar Bajkov 🔱abajkov3
10Baze Lazevskibazelazevski2