TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

mindрluмbеr 🇲🇰 🇺🇸 🏳️‍🌈 @mindplumber
#reach: 108681   ( 50rd )
#followers: 11795   ( 97th )
#1
Крсто Мукоски, срамот на Македонија, пубичното влакно на мадето на Груевски, отиде да нѐ претставува по светот.
Задригнат, дебеловрат, неписмен криминалец, кој што не знае ни македонски јазик исправно да зборува.
Зини земјо, голтни ме!
37ReTweets174Favorites·Details
#2
Во Македонија, со закон забранија готовинска продажба над 500 евра. Мора со картичка.
Државата ќе ви ја знае секоја поголема набавка, бидејќи УЈП е директно врзана на вашите банкарски сметки

Во исто време, Мира Дизел и Кирацовски немаат пречка да кешираат 12000 евра за "превоз".
46ReTweets137Favorites·Details
#3
Само да видите како фановите на Ливерпул ја славеа европската титула..
Без ниедно државно знаме, или знаме на Вагина - само клупски! https://t.co/pYcprdoR51
17ReTweets96Favorites·Details
#4
Старите денес прават 60 години брачен живот.
За жал, татко ми не е во добра состојба, за и тој да прослави, но јас секогаш ќе ги паметам како млади, насмеани и среќни, како на сликава. https://t.co/WRtOFULevO
1ReTweets142Favorites·Details
#5
Ова е еден од подобрите ПР потези на Заев. Им ја префрли топката во дворот на ЕУ, и им направи таков гилт-трип, да не можат да се освестат.
Сите светски медиуми ја презедоа изјавата..

“If the EU doesn’t deliver, the government will most likely fall” https://t.co/mLuRLDg1XL
18ReTweets84Favorites·Details
#6
Тест за писменост: Да испишете три страници ракописно, без грешка.
Тест за убер-писменост: Истиот текст, ама сега на ракописна латиница
Со перце.

(дигнете два прста кој учел краснопис со перце у школо)
\m/
6ReTweets113Favorites·Details
#7
ОСТАВКА НА @stevanangija ЗА НАМЕРНО ШИРЕЊЕ НА ЛАЖНИ ВЕСТИ!!
ПОТПОЛЕН НЕДОСТАТОК НА МОРАЛ И ЕТИКА!
НАДВОР СО ПРЕВАРАНТОТ!!!
18ReTweets60Favorites·Details
#8
Зошто Адидас патиките имаат коси линии... https://t.co/vJopoUEpZD
16ReTweets58Favorites·Details
#9
Ах, сите изгубени шанси кога си млад!
Таа стои, те подгледнува, ти стоиш, фрлаш око, ама храброста да ѝ пријдеш ја нема, се стопила во тинејџерските хормонални ексцитации...
Младунци, не пропуштајте да ја/го прашате „Шо праиш вечер? Сакаш да излеземе?“
16ReTweets53Favorites·Details
#10
Принципиелниве, а.к.а. "све по закон", да ги прашам нешто: знаете дека газдата на Вардар е перач на пари, нели?
Дека у транс паднавте
11ReTweets65Favorites·Details
#11
Ајде, твитерџиски јебани пеперутки!
Барајте оставка, и овој згреши, како Павле, да ви ебам матер! https://t.co/fsCfZ7g3TJ
15ReTweets52Favorites·Details
#12
Ја да сум нешто у Влада, секое сабајле прво би отварал Твитер, да видам што мисли интелигенцијата!
13ReTweets57Favorites·Details
#13
#ОдличенПроект @CityofSkopje !!!
Поправка на мост во понеделник сабајле.
Еден чепка со лопата, еден пуши, а двајца надзор.

Да се засрамите!!! https://t.co/Xo7rSmDE1l
13ReTweets54Favorites·Details
#14
Возете внимателно по автопатот од Гевгелија кон Србија.
Има доста српски возила (ваљда се враќаат од одмор), кои што возат брзо и опасно, со безвезни мали аутца...
Стварно не ми се јасни - товарил фамилија со мали деца у некакво Цитроенче и го пука 140, колку може и не може
14ReTweets47Favorites·Details
#15
Александар Македонски ги правел првите геј-паради на овие простори
8ReTweets64Favorites·Details
#16
Мене ми е криво што Павле поднесе оставка.
Многу твитерџии крекаа како полудени за ова, а никаде ги нема исто толку да крекаат за пратениците од ДУИ и ВМРО.

Се плашат, затоа што СДСМ, објективно, не е „таква“ партија.

Срце оќе, ал' дупе клокоќе, уплашени смрдлиња твитерџиски
8ReTweets62Favorites·Details
#17
Ја ќе го вработам Павле!
Павле, ако читаш, јави ми се
14ReTweets41Favorites·Details
#18
Просечен вмровски идиот го гледа @MickoskiHM како навива за Вардар (у фудбалски дрес, али дугачка приказна е тоа), и си мисли:
„Колку голем патриот и христијан е господин Христијан. Ќе ги убие сите Шиптари! Дај раќиата!“
10ReTweets50Favorites·Details
#19
Инаку, цврсто сум убеден дека најголемиот дел од младите кои што се иселуваат од Македонија се неспособни и неинвентивни, да не кажам мрзеливи.
Не знаат да си најдат/створат работа овде, па идат да бидат бургер-флипери и чистачи по задните улички на европските метрополи
9ReTweets52Favorites·Details
#20
Не може да се декларираш као нормален ако си вмровец.
Тоа значи дека ти фали критичен дел од свеста и скоро сѐ од моралот и етиката.
Функционален морон
7ReTweets57Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Cosmopolitanalikiaj175
2Нешо 🏳️‍🌈nesosk171
3Професор Цветковиќtome_corner93
4Zarko Ristovskidecimalfawn421088
5Никсонrnixn85
6i999yi999y83
7Д. Д. Ј_drndrnjarinja_79
8Tȟatȟáŋka Íyotakezarkovski78
9дамјаневdamjanev68
10Maximum Overtrollmaximovertroll63