TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Miss Modular @mismodular
#reach: 9721   ( 748th )
#followers: 461   ( 9402nd )
Сиот овој шитсторм што се дешава заради транспарентот само докажува дека жените не се безбедни тука, да потсетам дека тоа беше и целата поента на протестот
15ReTweets74Favorites·Details
Жената не смее да биде гласна, да си каже што ја мачи, треба да ќути и да трпи за да биде богоугодна и преподобна. Жена што протестира е *све најлошо*. Таа е реториката
5ReTweets36Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии