TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мaрга @mkprolet
#reach: 80905   ( 137th )
#followers: 5070   ( 639th )
ПОТВРДЕНО‼‼‼‼‼‼‼‼
ВМРО-ДПМНЕ ПОБЕДИИИИИИИИИИ
МАКЕДОНИЈА ПОБЕДИИИИИИИ🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰
ДАНЕЛА Е ГРАДОНАЧАЛНИК на СКОПЈЕ ❤❤❤❤❤❤
СЛАВЕТЕЕЕЕЕЕЕЕЕ 🥂🥂🥂🥂🥳🥳🥳🥰🥰🥰🇲🇰🇲🇰❤❤❤❤❤
52ReTweets337Favorites·Details
Жарко ЛГБТ ШУПАКОТ да ти бил СЕИР‼
Ајде да го направиме популарен овој КРЕАТОР на ЦРНАТА КАМПАЊА и ГЕБЕЛС ПРОПАГАНДАТА против Данела и ВМРО-ДПМНЕ
‼‼‼‼‼‼‼‼‼‼‼‼ https://t.co/3IE0mNPTgn
65ReTweets153Favorites·Details
Инаку ГОМЦЕВО е внука на сопругата на Пендаровски 👇
Да ја направиме селебрити 🥳 https://t.co/kIjXevJVtx
55ReTweets169Favorites·Details
На пратеникот Абдула Салиу од Алијанса, Шеваљ од НАРКО ГРЧЕЦ КЛАНОТ со Бандата "Даути Комерц" му упатиле ДИРЕКТНА ЗАКАНА по ЖИВОТ и му понудиле 1.5 милиони евра за да остане ЖИВ и да НЕ гласа 📌
@USEmbassySkopje
@USAmbNMacedonia
Ве молам за ПОМОШ да спасиме ЕДЕН ЖИВОТ ❤
52ReTweets162Favorites·Details
Е сега Душава ШАР ПЛАНИНА ми е бреееееее 🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🥳🥳🥳🥳🥳❤❤❤❤❤❤❤ https://t.co/kbm9UX6GY7
39ReTweets291Favorites·Details
Македонија Е ЉУБОВНА ПРИКАЗНА 🇲🇰❤
Плачи душо за МОЈАТА ПРВА и ПОСЛЕДНА ЉУБОВ....
Оваа Љубов многу боли...
ПРЕДАВНИЦИТИ ПАДНАА токму на ден ЗАДУШНИЦА‼
Ден кога и ДУШИТЕ на НАШИТЕ ПРЕДЦИ СЛАВАТ ВЕЧЕРВА со Нас ❤🇲🇰 https://t.co/qZVlTLOaKP
48ReTweets178Favorites·Details
ПОДНЕСЕ ОСТАВКААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА
33ReTweets337Favorites·Details
Гаши бара: 🎯
2 министерски места;
3 заменички мин.;
1 вицепремиерско и пази сеа:
100 (стотици) вработувања‼
Па маму Ви еВам ПЛЕМЕНСКА!
Кај со неписмена и корумпирана БАГРА 20 години пуневте институции од кои СТРАДА државава, до кога бре⁉️
Све тоа да се избрка - до еден! https://t.co/y3QIzzKKBU
41ReTweets167Favorites·Details
[email protected] од денес Шкодране Дардишта нека Ви ги плаќа сметките‼ Со вас РАСКИНУВАМЕ Договори од утре‼
НЕ за #УчкТелеком ‼‼‼‼ https://t.co/JVxVFdyOXo
43ReTweets138Favorites·Details
Солзи сами капаааааат.......
Капаааааат Твитер Фамилијо ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
ЖИВА да си МАЈКО МОЈА МАКЕДОНИЈОООООООООООО
🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰 https://t.co/5rUy3wiNX0
37ReTweets170Favorites·Details
Шкодране Чизмарушата од НАШИ пари успеала да купи џип од 150.000 евра и ОГРОМЕН ИМОТ во Нерези 📌 на мажот КОСОВАР ‼
#СЈО се слушаме⁉️
Ако не слушате во Четврток ќЕ ви ги отвориме ушните канали со се тупанчињата‼📌
#Апсаана https://t.co/IRBPl7igWH
40ReTweets136Favorites·Details
Во Кичево ПОБЕДИ овој ЧОВЕК 👇
Срце ме боли за Кичево‼
Душа ме боли за ВЕЛЕПРЕДАВСТВОТО на МАКЕДОНСКИТЕ ПРЕДАВНИЦИ од МУРТИНСКОТО #Сдсм
НЕМА ДА ВИ ПРОСТАМ НИКОГАШ‼ https://t.co/SgguE1o1jJ
30ReTweets246Favorites·Details
НЕ се вакцинирам - МОЕ право📍
НЕ сум антиваксер бидејќи на раката имам печати од вакцини како и секој📍
СТОП ⛔ за ПРИСИЛНА вакцинација МОНСТРУМИ ПРОФИТЕРСКИ📍
@VFilipche Тебе ти зборам❗
33ReTweets163Favorites·Details
Колку пратеници рековте ви фалат⁉️ https://t.co/OTry9TMGqA
26ReTweets190Favorites·Details
Огромна благодарност до @levica_partija и @apasiev 💛❤
Да сте живи и здрави ❤🇲🇰
Нашите различни политички правци и убедувања НЕ значат омраза, напротив, значат ЉУБОВ кон МАКЕДОНИЈА 🇲🇰❤
22ReTweets240Favorites·Details
Стан во Гранд Престиж од 200 квадрати купен пред неколку месеци 📌
Стан за ќерка му од 80 квадрати во Трим и Лум - Карпош 📌
Нотарска дозвола за сестра му на сам почеток откако стана зам. министер за финансии📌
Женаму главна во телеком па се почасти со заби од преку 6000 евра 📌 https://t.co/lIm3eulTld
32ReTweets114Favorites·Details
СЛОБОДА ВЕДНАШ, ОДМА, СЕГА за УСТАВОБРАНИТЕЛИТЕ ‼‼‼‼‼‼‼‼‼‼‼‼‼
Ој вие МУРТИНСКИ Судии и Обвинители ПОСТАПУВАЈТЕ ВЕДНАШ НЕ чекајте НИЕ да постапиме‼‼‼‼‼‼‼‼ https://t.co/Pyh7wRCf06
28ReTweets143Favorites·Details
Еве зошто ВМРО ПОБЕДИ‼🔴⚫
#Тимчоhttps://t.co/16zYmM0ZCR
25ReTweets174Favorites·Details
Со што ја товеше бе Петре 4 години Директоркава на "Лајка" мајке ти⁉️ https://t.co/K2iGPGJSke
22ReTweets161Favorites·Details
Од Студио ми јавуваат дека овој КРИМИНАЛЕН ТЕНДЕР години наназад го добива ФИРМА на Тони Ѓеоргиев (МВР). Поранешен шеф на кабинет на Радникот, па ДРУГАР на Оливер, па советник на Наќе.
Тони е АМНЕСТИРАН од Оливер за НАМЕСТЕН ТЕНДЕР за пол.возила и ПРОВИЗИЈА од 100К евра 📌 https://t.co/g4TkyKUNOu
30ReTweets78Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Вампиркаdrakulka14323
2Антебелумtezemirushe14
3револтlegitmacedonia14
4U.S. Embassy North Macedoniausembassyskopje10
5Ambassador Kate Byrnesusambnmacedonia10
6Grumpy Dolphin's Life Coach 🐬®alexjustbad10
7Oliver Spasovskio_spasovski6
8Goran Momiroskigoranmomiroski5
9Makedončišteshopkarishte5
10Курвин Водењакjovanowsky5