TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џон и Дип @mlkelangelo
#reach: 12566   ( 1525th )
#followers: 4003   ( 923rd )
На светот му фали добрина.
6ReTweets42Favorites·Details
Во некои бракови сопружниците толку се зближат што мора со полиција да ги разделуват.
1ReTweets3Favorites·Details
Кога ќе ти влезе татко ти на сред учење. https://t.co/jYNXqqkgWt
0ReTweets3Favorites·Details
(Бракоразводна парница. Судијата ја прашува жената)
- Зошто сакаш да се разведеш од мажот ти?
- Затоа што не е добар во кревет.
(Женски глас од салата)
- Е нема што.. на сите им е добар само нејзе не и' чини!
(Машки глас од салата)
- На неа ниту еден не и е добар!
0ReTweets2Favorites·Details
Делата покажуваат каков е човекот, а зборовите покажуваат каков сака да биде.
0ReTweets1Favorites·Details
Чакшто Више е индијански бог, заштитник на полуписмените.
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии