TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мр Моџо Килингтон @mojokilington
#reach: 92414   ( 105th )
#followers: 17511   ( 28th )
#1
“Се апси Катица Јанева”

Идризово отвори оглас за вработување на три нови готвачи.
79ReTweets365Favorites·Details
#2
“Коста Петров потпретседател на СДСМ”

Како се тргнати не ВМРО, овие има Турците да ги вратат.
50ReTweets236Favorites·Details
#3
Нив од партија не ги оставаат ,,Македонија’’ да напишат, независност ќе славеле...
63ReTweets197Favorites·Details
#4
“Хисни Џемаили нов министер без ресор”

Какви им се кадровските политики, да беше Хитлер жив ќе го ставеа национален координатор за гасификација.
59ReTweets206Favorites·Details
#5
Главната обвинителка побрзо стигна во притвор отколку кој и да е од случаите шо ги водеше...
36ReTweets188Favorites·Details
#6
“Полициски инспектор со лажна диплома работел 16 години, па се запишал на два факултети од кои еден завршил”

Да го оставевте уште некоја година, како бил засилен, ќе докторираше.
24ReTweets212Favorites·Details
#7
Убо шо не зела плочки за wc, кој ќе чекаше три дена дур ги извадат.
23ReTweets153Favorites·Details
#8
Значи дечки ајвер е, не ајвар, не ги лутете словенците. Тој шо ќе спомне ајвар и приватно е непријател на ЕУ и НАТО интеграциите, фашист, нацист и чувар во Аушвиц.
29ReTweets105Favorites·Details
#9
“Ќе има правда” - Заев

До три сабајле преговара со лик кој има пет хидроцентрали за кои нема потекло на имот, човек кој би требало да е во затвор.
22ReTweets91Favorites·Details
#10
“Мицкоски е спремен да ја жртвува иднината на Македонија и ЕУ и НАТО интеграциите само да го спаси Груевски” - Заев

Од шо да го спаси Груевски? Со сите украдени пари е на слобода во Будимпешта. Или му немаат пренесено дека им избега...
19ReTweets86Favorites·Details
#11
Лошо е шо СЈО (Катица воглавно) разочара. Ама па одлично е шо е уапсена и се дава знак дека никој не е недопирлив. Правда ќе има за сите.
9ReTweets85Favorites·Details
#12
Контактни емисии се уствари Фејсбук за пензионери.
16ReTweets58Favorites·Details
#13
“Заев и Мицкоски се договорија дека СЈО е мртва институција”

Честито слобода на сите криминалци од ВМРО со амнестијата на СДСМ. Пак да ги гласате и едните и другите.
16ReTweets55Favorites·Details
#14
Со парите шо ги земаат пратениците за патни трошоци досега вселенска програма можевме да имаме.
11ReTweets56Favorites·Details
#15
“Се враќаат здравствените книшки”

Практично. Да имаш кај да чуваш икона ко ќе одиш на преглед оти со ова здравство само таа можи да ти помогни.
9ReTweets44Favorites·Details
#16
Тоа што од 1.5 милиони евра зела само мебел компензација докажува каква скромна и благородна личност е Катица Јанева.
6ReTweets50Favorites·Details
#17
“ВМРО бара да предложи обвинител на СЈО”

Наредно е ИСИС да излезе со свој кандидат за претседател на Америка.
8ReTweets44Favorites·Details
#18
Маичка со амблемот на СЈО после лидерската, септември 2019 https://t.co/o0h4rxwDHX
8ReTweets39Favorites·Details
#19
Едвај го чекам мјузиклот на Мадона за Нина Групер... https://t.co/g7uwXDmszK
5ReTweets40Favorites·Details
#20
На бројчаникот сега да врти дека од криминал се вратени седмосед и комода! За убо нека е!
5ReTweets37Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Sveste tesesveste_tese30
2Милевскиkoskar7218
3Baze Lazevskibazelazevski17
4ЖРТВА НА КАПИТАЛИЗМОТjumalatuoni14
5Palifrapalifra10
6V!DanaDsgnvidanadesign8
7Обичен Александар 🇺🇸sendvicsovegeta8
8zarkovgrof_zarkoff6
9Aleksandarsaltwatered5
10твитерана. 👑tviterana5