TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мојсоска @mojsoskata
#reach: 123246   ( 5th )
#followers: 2653   ( 1468th )
#1
Држава во која новинарски екипи одат да снимаат прскање за комарци треба да се плаши за својата иднина
92ReTweets437Favorites·Details
#2
,,Левица поднесе Барање за инспекциски надзор до Државен инспекторат за животна средина за копањето песок од механизацијата на Нефи."

Два дена подоцна: https://t.co/zFaDhMknKD
104ReTweets326Favorites·Details
#3
Агим Нухиу 👉 новиот заменик министер за ПРАВДА кој се закануваше на инспекторот Илиевски зато што му го разоткри незаконското унапредување на Тетовскиот универзитет.

Уриме чесни кадри! https://t.co/kLzmoWVfxp
100ReTweets310Favorites·Details
#4
Никогаш не прашувај жена за нејзините години и симпатизер на СДС која држава слави независност
53ReTweets329Favorites·Details
#5
Европска влада од моето детство vs европска влада од твоето детство https://t.co/PhXELWnkiU
51ReTweets312Favorites·Details
#6
За нови возила @SDSMakedonija потрошила 8 милиони евра во последните три години.Додека Филипче се бламира дека не било ИСПЛАТЛИВО да се инвестира во брзата помош и треба да се приватизира за криминалнава багра единствена исплатлива инвестиција е во удобноста на нивните задници.
60ReTweets215Favorites·Details
#7
Кога бев во Лерин, рандом девојка што ја упознав прво што ми рече беше: 'Дедо ми го тераа да пие рицинус кога зборуваше македонски.' Таа не ни знаеше македонски.

Ама 🇲🇰 национализам бил опасен за петтоколонашите - зато што не одземал имоти, не протерувал деца и не вршел терор.
53ReTweets265Favorites·Details
#8
За владините програмирани ботови, виновни биле тие што зеле бугарски пасоши од немаштија откако комуњарската буржоазија им ги украде фабриките на нивните родители за децата денес да им шетаат на Бали.

Гадови.
50ReTweets267Favorites·Details
#9
Рашко да почни да ги слуша говорите на Апасиев https://t.co/EDSviJIh0W
52ReTweets220Favorites·Details
#10
Апасиев се задржал на паузата оти му звонел мајсторот за алфата
42ReTweets277Favorites·Details
#11
Либералниот антифашизам е фашизмот на 21 век https://t.co/Vs7OENx3U6
47ReTweets180Favorites·Details
#13
Секако дека Косово ќе е првата земја со муслиманско население што ќе отвори амбасада во Израел. Два американски протекторати.

Само уште ние да се освестиме дека сме Палестинци за политиката на САД на Балканот.
40ReTweets218Favorites·Details
#14
Младоста ми помина во слушање дека иднината ми е европска https://t.co/2EYVBmuuqK
42ReTweets180Favorites·Details
#15
„За нив нема ништо СВЕТО , туку само бруто или нето!“

- Профа за паднатите ангели на Сорос👌
36ReTweets235Favorites·Details
#16
Бумот кој го направија говорите на пратениците на #Левица е показател дека народот не е инхерентно аполитичен,туку смрдеата на типичните партиски бирократи го туркаат истиот во дефетизам.

Политичкото будење на обичниот човек е реметот за кој корумпираните елити не беа спремни🔥
37ReTweets200Favorites·Details
#17
Од секоја шупелка градоначалник не бидува https://t.co/qUw47b2Y5m
35ReTweets190Favorites·Details
#18
,,Нема едно општество за сите во класно општество.Не може милионери да ги водат министерствата и ние од нив да очекуваме да се грижат за луѓе кои земаат двеста до триста евра плата... Отсекогаш капиталот си се грижи само за капиталот. Така било, така и ќе биде."

Борислав Крмов🔥
34ReTweets177Favorites·Details
#19
Од чесни кадри издвојуваме 👇

Бојан Маричиќ - нов министер за правда https://t.co/4FS8Ruf4wE
38ReTweets133Favorites·Details
#20
Ова ли е тоа подвоена личност? https://t.co/q6M7GygAHP
36ReTweets143Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Мартианmartianfrommkd4
2SDSM (СДСМ)sdsmakedonija2
3Хелсиншки комитет за човекови праваhelsinshki2
4Град Скопјеcityofskopje2
5Чика Бумбаchikabumba2
6U.S. Embassy North Macedoniausembassyskopje1
7Ambassador Kate Byrnesusambnmacedonia1
8Xhabir Derallaxhabirderalla1
9Borjan Jovanovskiborjanjovanovsk1
10Stevo Pendarovskispendarovski1