TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Перхан @mojweltschmerzz
#reach: 86696   ( 140rd )
#followers: 1030   ( 4008th )
#1
Му се потсмеваат на ликот што смета дека Ковид-19 не постои и дека тоа е измислица на езуити, масони и илуминати, а гласаа на референдум за промена на име, мислејќи дека со тоа ќе живееме како Швеѓани. :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
112ReTweets428Favorites·Details
#2
А сега, на поведри теми: https://t.co/8L3WZrNihM
53ReTweets274Favorites·Details
#3
Времето променливо облачно, Трамп успешно се излечи од Ковид-19. https://t.co/7mlK94MyQD
24ReTweets125Favorites·Details
#4
- Што му треба на работникот?
- Платен труд.
- Не.
- Неоттуѓување од создадениот производ.
- Не.
- Нешто да видиме, газди да нема?
- Не.
- Да прекине експлоатацијата?
- Ма, не.
- Епа што му треба тогаш?
- Стрип. „Супер текстилка“ и „Текстилијада“. И многу хаштази. https://t.co/qzj58ItquR
18ReTweets59Favorites·Details
#5
Голем си, Никола! https://t.co/ehYVGQ64hh
13ReTweets79Favorites·Details
#6
Следно од министеров:
- дик пик
- фори за с е с т р а т и https://t.co/KDvT7s1VSQ
15ReTweets59Favorites·Details
#7
Не, еве, океј. Музичар не е сериозна професија, тоа ти што го работиш во „Брејнстер“ е сериозна професија, Мики. :))))))))))))))))))))))))))))))))))
13ReTweets70Favorites·Details
#8
Одам на Google Images и куцам „Bate Vane - gostuvanje kaj Bosko Trpeski na Sitel“ и што ќе видам. Вукојебина од невидени размери. Барам дали има нафта - нема.

Војуваат во студиото од иста причина како и ние на овие простори - се мразат без посебна причина. https://t.co/vlTCKv14le
15ReTweets40Favorites·Details
#10
- Абе батали друго, дојди на Твитер. Нема слики-мики, глупости, статуси, многу посериозно е. Интелектуално виртуелно ткиво, верувај ми.

- Твитер: https://t.co/4doLTGEqVW
7ReTweets48Favorites·Details
#11
Ќе најдете две-три ѓубриња белосветски и врз основа на нивните коментари за чувствителни теми ќе креирате слика дека сите овде се ѓубриња и дека се гадите од општеството, а всушност си сакате малку драма во животите и внимание. Сензитивни лешинари.
8ReTweets41Favorites·Details
#12
Кој сака нека честита во ДМ. https://t.co/BaQpWBdyCx
6ReTweets44Favorites·Details
#13
Ај вака. Да беше ДПМНЕ на власт, ќе се солидаризиравте со музичарите, со тие слободни души, со уметноста ќе станевте едно, ќе ја пеевте пред Соборна „Црвени дождови“ од Дани.
Сега, музичарите ви се државен непријател број еден после статусите на Апасиев.

Ете и ова го решив.
5ReTweets40Favorites·Details
#14
Состанок на династијата Неманиќ за барање одговорност од власта за коронавирусот. https://t.co/nslOsD87Tf
6ReTweets35Favorites·Details
#15
Eден час гледав бејзбол, помизерно се немам во живот чувствувано.
А бев дел од „Шарена револуција“, рачунај.
3ReTweets30Favorites·Details
#16
Бидејќи сум стар скопјанец, можам да ви потврдам дека во времето на Драгољуб Ставрев исто така имаше магла и тоа во месец јуни, јули и половина август.
На есен доаѓаше Итар Пејо како тур-оператор, бизнис си тераше.
Така што, џабе паники и отровни стрели кон властите.
3ReTweets8Favorites·Details
#17
Удирајте ретвит, бустајте, да стигне некако ова до Васиљ, па Васиљ да го проследи кај Петре, па да ме пикнат таму во администрација, да ставам печати на документи и да им викам на колегите „ооооооо, директоре, па кај си ти?“, за 26.000 денари.
1ReTweets11Favorites·Details
#18
@Vlatko_Werder @Bavarecot Eбате најдобрата лига на светот каде што 34 годишниот Варди е најдобар стрелец и ебате лигата каде што 108 годишниот Адуриз беше на врвот на листата на стрелците и даваше маказици против Барселона и Реал. :)
1ReTweets6Favorites·Details
#19
@1KRealDeal @Vlatko_Werder @Bavarecot ГОДИНИТЕ СЕ САМО БРОЈКА!

Ама не, навистина. Сите сме биле преоптеретени некогаш „абе што ќе ми иде во тим овој, види го 30 години има“.
Друже, ако везе ситно нека се вика и Стојан Андов, што да ти речам. :)
0ReTweets3Favorites·Details
#20
Добар страјкаут, Тампа Беј. Да ви ебам матер на сите таму и на Бред Пит што ви го склопи тимот со добра фора, браво, браво, алал вера.
0ReTweets6Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1г. Влатко Вердерvlatko_werder13
2McCoybavarecot13
3K-Real Deal1krealdeal12
4愛 ☭ljubetwit3
5M*annabellee1043