TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Agni Sara 🕉 @monocer0tis
#reach: 37413   ( 946th )
#followers: 3992   ( 831st )
#1
Bucket list 😊 https://t.co/Bu7S3jVtYw
2ReTweets24Favorites·Details
#2
Бисер балкански https://t.co/xvOxOPJChk
4ReTweets16Favorites·Details
#3
19ти ноември е прогласен за светски ден за борба против насилство врз децата.

За мојо роденден имам нереална желба: сите деца да имат право на детство.

Тоше, еден и единствен ❤️
https://t.co/4DVkJYUaw6
2ReTweets17Favorites·Details
#4
Запишувач на ноти, 1936 год. #ретро https://t.co/0SuMjY5goH
4ReTweets10Favorites·Details
#5
Иначе никаде не е само црно или само бело. Мојо кум у Швајцарија го прегледаа оти имал тегоби и кажале му дека ништо не му е, да одморе само. У Македонија одма го хоспитализираа и итно му дадеа терапија. Фала им на наште доктори за навремената реакција.
2ReTweets15Favorites·Details
#6
Докторе беше ли успешна операцијата? https://t.co/4qT7AjPW6P
2ReTweets15Favorites·Details
#7
А кај нас у филм флезени дека у Зара пазаруват 😂 https://t.co/PaRHMFNYsV
4ReTweets7Favorites·Details
#8
3ReTweets6Favorites·Details
#9
#10
Вардарци им се заблагодаруват на Комитите ❤️🖤

У салата има жар и навивање и покрај тава шо Вардар губе. Е таа атмосфера ја нема никаде у Европа. https://t.co/3TLnKbVe8q
1ReTweets11Favorites·Details
#11
Дечки бубрезите се наоѓат ретроперитонеално, тава значи позади обвивката на стомачната празнина, значи се сече од позади, не може со царски рез да се извадат. https://t.co/2iZkQW7ARb
3ReTweets4Favorites·Details
#12
#14
0ReTweets11Favorites·Details
#15
"Бог никогаш не заминува од душата која се бори да постане добра. "

Св. Силуан Атонски
1ReTweets7Favorites·Details
#16
@Zoran_Mijalkov @MajaSka @MilaShila9 @milka_oreo88 @mladamama03 @Prekrasna2019 @Biljankata @nitVeranitLjuba @ID__Nina @SpirovskiS @svoja_na_svoeto @BrlaBrla @budisamnaulici @Banankata @hejter_venus @vitanovaaaa @Arheoblog @Corner_43 Фала ти за вниманието Зоки, да си здрав и жив и дај Боже да си ја испунеш мисијата у Македонија ❤️
0ReTweets10Favorites·Details
#17
Убаво кафето у здравнио дом ☕ https://t.co/ntEEHZO8B9
0ReTweets9Favorites·Details
#19
Слава ви радовишани. Героите никогаш не умират https://t.co/ZHwK7Lxcli
1ReTweets6Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Зоран Мијалковzoran_mijalkov51
2Капетански Дневник☠blacktaurus718
3Ganka Cvetanovagankacv10
4Револуционеркаjungle_dancer9
5Анхедонаidna_logopetka8
6🏳️‍🌈 Север Фиром 🏳️‍🌈mindinmotionmkd7
7Sweet but doesn't eatnevroticna7
8Royal Friesian 🦄breadbreadandi7
9Василица Прекраснаprekrasna20196
10Читателкатаprofesorkata686