TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Emmanuel Goldstein @mopkob4e
#reach: 56288   ( 603rd )
#followers: 1319   ( 2750rd )
#1
Браќо Срби,

Пун кур активисти ќе ве лажат дека ако ја оборите власта, тие ќе бидат коректори и на новата власт и исто ќе критикуваат. Да си знаете дека сите ќе ги напикаат газињата у државни фотељи и ќе престанат да се занимаваат со политика.

Научете нешто од нас!
51ReTweets175Favorites·Details
#2
кога @forty_tw0 можел од рецепционер да биде специјален ПР советник во МНР, зошто не би можел син му на Грчев да влезе на работа без конкурс

https://t.co/grJdAfS3d7
46ReTweets85Favorites·Details
#3
Последен лет за 2018!

Годинава у бројки:
Прелетани милји: 140,000
Прелетани километри: 255,308
Број на летови: 109
Откажани летови: 1
Посетени земји: 🇺🇲🇲🇽🇬🇹🇨🇳🇭🇺🇵🇱🇺🇦🇬🇧🇪🇸🇧🇬🇲🇰🇮🇳
1ReTweets56Favorites·Details
#4
1. Има
2. Има
3. Нема
4. Им бега https://t.co/hZ0zO5QxNa
8ReTweets12Favorites·Details
#5
и не заборавајте, рецепционерот Јане Лазевски работи како ПР советник на министерот за надворешни работи за 32,000 денари плата
5ReTweets8Favorites·Details
#6
еј шо к$р ќе ни СЈО без бомби? укините тоа, џабе трошите пари
3ReTweets7Favorites·Details
#7
Абе Општина Центар ги санкционираше дечките по ја малтретираа бабата? Не а? Ок
3ReTweets5Favorites·Details
#8
кога беше надвор од државата кога се правеа пиздарии, твитер ронеше солзи.
#зз отиде надвор, законот за јазици незаконски стани на силе, на твитер штурци!
3ReTweets5Favorites·Details
#9
Аменстијата на #Хорхе беше визионерски потег!
3ReTweets4Favorites·Details
#10
@saltwatered мое мислење: доколку стварно на СДСМ вредностите и беа правда и чистење на криминалот, би очекувал да одат на предвремени избори и да бараат повеќе од 49 пратеника
0ReTweets12Favorites·Details
#11
рецепционер, учител по англиски без завршен факултет е специјален советник за ПР на министерот Никола Димитров... #ДојдеЖивот
3ReTweets3Favorites·Details
#12
колку би бил радосен кога би се сменила власта и директорот на Службен Весник би го јадел едно две три години у затвор за законот за јазици
1ReTweets8Favorites·Details
#13
Столе бил проблемот, а Балисти си добија помош од државата и штурциииии
3ReTweets1Favorites·Details
#14
Го сменија името, сега би било фер да објават список на кои Македонски новинари земале пари од грчка влада за време на процесот на промена на името. Според мене Борјан со сигурност би се нашол на таков список.
1ReTweets7Favorites·Details
#15
А шо кур да лежи Игор Југ а да не лежи Муковски? Дајте амнестија за сите
2ReTweets4Favorites·Details
#16
Браќо Срби,

Седите дома, ќе протестирате, ќе ве изневерат, и на крај ќе се помират.

Научете нешто од Македонија
2ReTweets3Favorites·Details
#17
Браќо Срби,

Седите дома. Ништо нема да ви се подобри со протести. Малкумина ќе профитираат, ќе имате непотребна драма во државата, а после нив обичниот граѓанин ќе остане со прстот у уста.

Научете нешто од Македонија.
2ReTweets3Favorites·Details
#18
Може да се согласиме дека #ШаренаРеволуција беше најголемото политичко разочарување во РМ преку кое тотални неспособни анонимуси добија функции во државна администрација?
1ReTweets5Favorites·Details
#19
@Goran_Man Какво укинување, тие го вработиле @forty_tw0 без искуство и факултет за 32к плата

https://t.co/grJdAfS3d7
1ReTweets5Favorites·Details
#20
Да се вратат и братучедот на власт, па да земат да ги апсат, па пиштоли у уста да им ставаат, па да ги шутираат низ собрание, па да ги тепаат у собрание, само така со копуциве од #СДСМ
1ReTweets3Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1チェイスbiggieinjapan17
2Sveste tesesveste_tese15
3Влатко Васиљvlatkovasilj13
4GPS_JEDI🇲🇰🇪🇺🇺🇸gpsokolovski12
5Шукар Чавелаjovanatozija12
6Зимзелено Дрво🌲nemaparinemamir12
7ПолитичкиНекоректенnekorektniot11
8Аleksandarjuvesnake11
9Stojanche Angelovstojanceangelov10
10Дилдо Багинсivogievski9