TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mozzart Bet Makedonija @mozzartbetmk
#reach: 23204   ( 356th )
#followers: 2175   ( 2033rd )
🇲🇰😍👏 Браво, македонски девојчиња!
Ракометарките пред првиот меч на ЕП 2022 емотивно ја испеаја химната на Република Македонија во еден глас, некои од нив пуштија и солзи! https://t.co/qibRfeU57p
36ReTweets259Favorites·Details
🇲🇰🥇 МАКЕДОНИЈА ИМА СВЕТСКИ ПРВАК!

Македонката Оливера Наковска Бикова предводена од тренерите Бранимир Јовановски и Драган Дојчиноски освои злато на Светското првенство во стрелаштво во Ал Аин и титулата светски шампион во дисциплината П4-Пиштол слободен избор! https://t.co/Q6EBLbjdk3
24ReTweets87Favorites·Details
🇭🇷🥰 Додека Хрватите доминираа на терен со Канада (4:1), воздишките на трибини ги украде Ивана Кнол, девојката која е поранешна Мис на Хрватска. https://t.co/bTSSf23fJq
6ReTweets70Favorites·Details
🤣 Србите со порака пред натпреварот против Швајцарија https://t.co/sMi61bu8BD
3ReTweets17Favorites·Details
⚽👏 Лионел Меси против Австралија ќе го игра 1.000 натпревар во професионалната кариера!

🇦🇷 Аргентина
👕168 меча
⚽️93 гола
🅰️51 асистенција

🔵🔴Барселона
👕778 меча
⚽️672 гола
🅰️269 асистенции

🔴🔵 ПСЖ
👕53 меча
⚽️23 гола
🅰️28 асистенции https://t.co/dzNKmMxPVM
1ReTweets11Favorites·Details
👇 ТИПУВАЈ ЗА ВАУЧЕР 👇

ПОГОДИ ГО ТОЧНИОТ РЕЗУЛТАТ на натпреварот Aнглија - Сенегал и освој ваучер.

Пример 👉 1:1, 2:1, 0:2, 3:1..
Ваучери (услов минимум 4 натпревари и квота 1,35) добиваат првите 10 типувачи што ќе погодат:
1-2 200 мкд
3-4 150 мкд
5-7 100 мкд
8-10 50 мкд https://t.co/l3uI4exMyJ
0ReTweets11Favorites·Details
🤯 Well that escalated quickly! https://t.co/ygFC08MTb1
1ReTweets6Favorites·Details
🇦🇷❌🇦🇺 Лео Меси и дружината ги уловија Кенгурите, следна е Холандија! https://t.co/F1NL1Mvl6U
1ReTweets6Favorites·Details
🇭🇷🔥 Хрватска веќе победи на трибините! 😍 https://t.co/fHikuu2Biy
0ReTweets8Favorites·Details
⚽ Играчи кои дадоа гол на последните три Светски првенства:

🇦🇷 Лионел Меси
🇵🇹 Кристијано Роналдо
🇨🇭 Џердан Шаќири https://t.co/vqlDcwYska
1ReTweets4Favorites·Details
👀 Ја таксаа Шеиците најубавата навивачка на трибините во Катар. https://t.co/S2Goq6vtNu
0ReTweets7Favorites·Details
⚽⚽🔥 Страшно изгледа ова напаѓачко дуо! https://t.co/WZ0YQ6boPN
1ReTweets3Favorites·Details
😆🇩🇪 Auf Wiedersehen! https://t.co/v7073Rd6Sv
0ReTweets6Favorites·Details
☺️❤️ Една е мајка! https://t.co/qr7Dflhucs
0ReTweets4Favorites·Details
🤣 Златко Далиќ и Хрватска добија нов играч во пресрет на осминафиналето на СП 2022! https://t.co/4zJNouPYQs
0ReTweets4Favorites·Details
🇩🇪💬 Томас Милер: "Време е за пензија од Германија. А, за овој неуспех следна сезона ќе плати Барселона" https://t.co/cgdNik6V8Y
0ReTweets4Favorites·Details
🔥😳 ЈУЖНА КОРЕЈА Е ВО ОСМИНАФИНАЛЕ, УРУГВАЈ Е „АУТ“!

Јужна Кореја - Португалија 2:1 (1:1)
Гана - Уругвај 0:2 (0:2)

Гол-разликата и повеќето постигнати голови ги испратија Корејците меѓу најдобрите 16 во светот! (4-4 Ј. Кореја, 2-2 Уругвај) https://t.co/S9xhQjOLEx
0ReTweets4Favorites·Details
🇨🇲🤣🟥 Винсент Абубакар се одјави од Светското првенство со стил – со гол за победа над Бразил и веднаш црвен картон!

Заборави дека има жолт, па го соблече дресот да прослави... https://t.co/BCPV7zqSE5
0ReTweets4Favorites·Details
😅 „Ајде Тибо, душо, време е да си одиме дома... Хрватите ни дадоа поголем одмор да си уживаме“ https://t.co/OrSnaccIAs
0ReTweets2Favorites·Details
🤐 Момент кој ќе отвори многу анализи... Погреши ли ВАР во клучен момент? https://t.co/MiimPlZprY
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии