TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

El Duderino @mrblueberry258
#reach: 26872   ( 1133rd )
#followers: 789   ( 5453rd )
10 години сум вратен во земјава после 20 години живеење во европа и до ден денес ме изненадува процентот на глуп народ кој живее на ова тло. од надвор не се приметува до толку пошто не се ни замарав со небитноќава на шупаков на балканот.
13ReTweets158Favorites·Details
@ArslaJeMeniBog да не го заборавиме фактот дека има цели населби кај што не се наплаќа струја со години. само на мвр малце им е страв тамо да се појават.
1ReTweets20Favorites·Details
Нема потиња место на интернетов од мкд сабредитот. Можда кајгана форум, ама тука се негде.
1ReTweets9Favorites·Details
@ArslaJeMeniBog сите што копаат гага биткоин треба да се апсат и глобат. треба да се воведе дека само физички лица смаеат да копаат. како што може легално да се регулира гаење марихуана, така може и за крипто.

индустриска или ништо. колку и да сум поддржувач на крипто, криминал си е криминал.
0ReTweets13Favorites·Details
Абе овие саемот го срушиле :((((
0ReTweets11Favorites·Details
@Anevski_ за пола кило паста:

- 250-300г шкампи.
- 200г чери домати
- грст босилек
- 3 чешниња лук.

Испржи ги малце шкампите, да бидат полу готови. тргни ги од оган и во истото тавче испржи домати со лук и маслинов зејтин. Бибер сол по вкус. кога ќе омекнат доматчињата (1/2)
1ReTweets6Favorites·Details
@metodij_a ᴾSORRYᵃˢᶦˢ
1ReTweets5Favorites·Details
@erzebet_batori Wolffuckery
0ReTweets4Favorites·Details
@Anevski_ , згмечи ги да се направат како груб сос, додади босилек и шкампите, прокрчкај ги малце 2-3 минути заедно.

додај ги сварените таглиатели со малце вода од варење, промешај. додај пармезан звежо рендан, кркај.
0ReTweets5Favorites·Details
uf dobroe ne umrel bitkojno
0ReTweets6Favorites·Details
@skrienakamera @astrogrev Само вака пијам вода
0ReTweets3Favorites·Details
@Covek1 само вакви носам од котон едно 10 години уназад. БРАД крој.
0ReTweets2Favorites·Details
@penggemaar истиве коментари ги слушам едно 5 години. аааа еве виде паднааааа.

да, знам падна, ама средна куповна цена коа ти е 10.000 ништо не ми значи тоа.
0ReTweets2Favorites·Details
@astrogrev свети никола
0ReTweets2Favorites·Details
@Ce_ne @astrogrev Исто како рулет стално да паѓаше на црно а ти однапред да знаеш дека е така
0ReTweets2Favorites·Details
@Ce_ne Многу било комплицорано тоа ајде сега не знаеш ти.
0ReTweets2Favorites·Details
@diridj Многу се досадни. Од сабајле цел тл ми е со реклами
0ReTweets2Favorites·Details
0ReTweets2Favorites·Details
@Matikule @satelite_chris Бев на граница коа дуајт му удри бокс у стомак на мајкл
0ReTweets2Favorites·Details
@Matikule @satelite_chris 2 у ствари, не еден
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Гpeвastrogrev5
2Матикулеmatikule3
3Cenece_ne3
4Punchable Пичлеме and 24 otherspenggemaar2
542forty_tw02
6Др Арсланагићarslajemenibog2
7Поцков 🌖gpockov2
8Метабарон Спутникsatelite_chris2
9𝔸𝕟𝕕𝕣𝕖𝕛 𝟝𝕘anevski_2
10Базичен1 🗣covek11