TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сарето 😷 @mrcatorka
#reach: 87052   ( 298th )
#followers: 2636   ( 1431st )
#1
Ден 5 од изолација: ја испивме и ракијата што беше скриена за свадби
38ReTweets185Favorites·Details
#2
#СедиДома и направи си мафини со вишни.
2 јајца
1 лажичка ванила
180ml млеко
60ml зејтин
Сол, сода
1 шоља шеќер
2 шољи брашно
1 лаж. пециво
1.5 шоља овошје по ваш избор
Се соединуваат состојките по напишаниот редослед и се печат на 200С околу 20мин. https://t.co/JEXU65rE02
23ReTweets103Favorites·Details
#3
зошто машките дуксери се поубави?
16ReTweets118Favorites·Details
#4
Што прво ќе направите откако ќе се среди епидемијава?
12ReTweets114Favorites·Details
#5
Сите шо ставија слики од кафич на стори https://t.co/qHUn3FY1vH
14ReTweets78Favorites·Details
#6
Овој сапун е одличен за чистење на четки за шминкање. Не ги оштетува четките, а ги чисти ептен добро. https://t.co/qtl8FW7dEA
9ReTweets89Favorites·Details
#7
Додека сте дома и имате брашно, а немате квасец. Повелете рецепт за банана колач (banana bread)
1/2 https://t.co/gVVNtDC1Ch
12ReTweets71Favorites·Details
#8
Ima li nekoj kafansko karirano carsavce? Mi treba za da improviziram kafana doma. RT pls.
13ReTweets64Favorites·Details
#9
Да се преоброиме од утре кои ќе гледаме Бушава Азбука 🤗👏🏼 https://t.co/sq2BnMbtKS
12ReTweets64Favorites·Details
#10
Се претворив во татко ми, ги гледам сите вести на сите тв програми.
10ReTweets59Favorites·Details
#11
Тадаам. #СараГотви
Цимет ролнички е на македонски? https://t.co/nYykWvxrci
3ReTweets75Favorites·Details
#12
Заштедените пари од кафиња за време на изолација https://t.co/sKr11xo8Ws
12ReTweets47Favorites·Details
#13
Ај дајте слики во риплај од кафани коа одевме...
5ReTweets65Favorites·Details
#14
Кој throwback човече https://t.co/FVA4DOeuLP
8ReTweets53Favorites·Details
#15
Среќа па не твитаме колку дена сме без секс.
3ReTweets67Favorites·Details
#18
Уште да ги нема кабливе... https://t.co/xUlSJ3qBXy
6ReTweets53Favorites·Details
#19
#СедиДома и направи посен колач
Потребно:
3 шољи брашно
2 шољи шеќер
1 пакетче сода
1/2 пакетче цимет
500 ml газирана вода
4 лаж. мармалад од сливи

Мармалад од сливи и 100г темно чоколадо за глазура.
1/2 https://t.co/nKWFICSP2u
8ReTweets43Favorites·Details
#20
И на Џои му здосади изолацијата. https://t.co/QP73658xkB
5ReTweets51Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Ид Нина 🍀id__nina100
2awesome blossom 🌸horridchildd100
3Филозофот 2.1firerot_64
4гуштер.igu_ana3261
5sweet but SALTY🧂♕donotcallmsugar51
6Живко од Д.Дbatozile51
7Тошоmalerott43
8Зина Пцоветникidna_logopetka40
9Ким Јонг-унdiktatorot140
10Кичеецотgloryunited12339