TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сарето @mrcatorka
#reach: 64813   ( 393rd )
#followers: 2215   ( 1720rd )
#1
Ако се завртам ќе ги изеде https://t.co/gLTNwomou6
10ReTweets103Favorites·Details
#2
Da se potsetime na najjakiot skrinşot https://t.co/AePbNAHDLr
17ReTweets78Favorites·Details
#3
Мислам дека се заљубив, кој сака нека честита 😁🎉
4ReTweets100Favorites·Details
#4
Кога помислам колку имам за учење https://t.co/2SJi9RBiN3
11ReTweets70Favorites·Details
#5
Фала на тој/таа што ја има измислено шарската плескавица.
8ReTweets69Favorites·Details
#6
Јас колку иам цицки, другарка ми толку нема.
5ReTweets78Favorites·Details
#7
До кога "немам време" ќе ни биде изговор?
13ReTweets38Favorites·Details
#8
3 prasanja vo 1 https://t.co/Ud1DQ6UXJm
3ReTweets62Favorites·Details
#9
Ako videte devojka vo sredni 20god, so busava kosa, dukser i bez prsluk, so ja vlece kuce po ulicite, kazete i zdravo. Ja sum taa.
3ReTweets62Favorites·Details
#10
Јас за време на испит додека чекам професорот да ги додели прашањата и се молам да се паднат тие неколку што ги иам научено https://t.co/eWJSvMYqqX
7ReTweets46Favorites·Details
#11
Најди некој вака што ќе те гледа https://t.co/MElsWBEfjF
5ReTweets43Favorites·Details
#12
Ве читаме. https://t.co/2l1p2l9HWD
4ReTweets42Favorites·Details
#13
Сарето со новата профилна од @si_marienne #NewProfiIePic
#МарјенЦртаhttps://t.co/gKQiCTZuZo
0ReTweets53Favorites·Details
#14
Од понеделник без благо, ептен ако има криза црно чоколадо. Кој сака да ми се приклучи во предизвикот?
3ReTweets44Favorites·Details
#15
7ReTweets32Favorites·Details
#16
На св.Трифун пие ли се џин или само вино?
5ReTweets34Favorites·Details
#17
Da se prebroime vecer so ke ostaneme doma?
1ReTweets44Favorites·Details
#18
Сум положила испитот, шо пие твитер кафана? 🎉
0ReTweets47Favorites·Details
#19
Кафенце 🥰 https://t.co/4V8MBM1AgJ
1ReTweets42Favorites·Details
#20
Дупчење е операција за изработка на отвор со дијаметар 𝑑 во полн материјал
со помош на еден режечки алат, кој се нарекува сврдел.
Предупчување (раздупчување) е грубо проширување со сврдел со поголем
дијаметар 𝑑 на отвор претходно издупчен со помал дијаметар d1.
2ReTweets39Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1awesome blossom 🌸horridchildd101
2гуштер.igu_ana3254
3Ид Нина 🍀id__nina52
4sweet but SALTY🧂♕donotcallmsugar51
5КиМиЗоkikuvche44
6Амазонbeliotpesjak42
7Андрејanevski_39
8Црниот од Германија🇩🇪farbancrn39
9K a s l e r IIindijamen135
10Ким Јонг-унdiktatorot131