TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Wicked Mrchatina @mrchatina
#reach: 59889   ( 39th )
#followers: 7506   ( 331st )
Во Битола денес почина 6 годишно дете затоа што на веќе качен шеќер ѝ ставиле гликоза во инфузија.

ДЕТЕ умреа бе, ДЕТЕ! Во 21 век во болнички услови….ДЕТЕ еј!!! Гневна сум многу! Да ти се плукнам и на здравство и на доктори и на сѐ комплет!
116ReTweets449Favorites·Details
Многу се смеам 😂 https://t.co/J8NsFb0QOv
41ReTweets156Favorites·Details
После убиството на Жила, поскапе кокаинот ..., денес на итна седница владата ќе носи одлука за замрзнување на цената. Сѐ за доброто на граѓаните!
38ReTweets154Favorites·Details
Да казниш инвалид затоа што се паркирал на паркинг место за инвалиди иако уредно си платил паркинг само затоа што е од друг град е посебно ниво на дебилизам, идиотизам и доказ на сѐ поголемата порозност, морално и хумано распаѓање на општествово.
35ReTweets147Favorites·Details
За 8 март сетете се дека Фрчко истепа жена за паркинг место. Фрчко е сега Амбасадор во ОН во Њујорк, а на истепаната жена ѝ останаа шамарите. https://t.co/LaJvimtNLj
32ReTweets98Favorites·Details
На 80 годишнината од депортацијата на Евреите од Македонија, Таче без срам ги користи за пазар за да ги внесе Бугарите во Устав.
Ќурко непрокопсана, ЕЗРМ се веќе во Устав, а со тоа и Евреите како членови на таа верска заедница.
35ReTweets70Favorites·Details
Побезбедни никад не сме биле. @o_spasovski https://t.co/zjmwWyfzzu
26ReTweets101Favorites·Details
Стојанче ја најде дупката. https://t.co/V3F6Y3j7kp
23ReTweets83Favorites·Details
Ви текнува Филипче кога си даде оставка за пожарот во модуларната во Тетово кај што загинаа 14 луѓе? Кети Гетева му ја искуца, ептен срцепарателна.
25ReTweets70Favorites·Details
Зошто на несреќава ѝ се дава медиумски простор?? https://t.co/io0u086yF5
19ReTweets93Favorites·Details
Нема што да се каже, само нека постои тука како споменик за Европското бесплатно здравство. https://t.co/407PzZbzKb
25ReTweets64Favorites·Details
Г’оспон @o_spasovski види тука имаш некои закани по живот на деца. Сеа јес дека се ваши и секоја втора слика е со Таче ама па нели вие работите непристрасно и законот го спроведувате за сите подеднакво.
Фала. https://t.co/E9bygoPTCA
25ReTweets59Favorites·Details
Имаме најголема и рекордна инфлација.
Немаме за леб.
Се пукаат кримоси на јавни места.
Народот чека владата да реагира.
Владата: https://t.co/LLbhYCvzGt
18ReTweets81Favorites·Details
Ај српскава старлета си призна за врската со Жила, него нашиве старлетки од Интермецо шо ќутат и по дома шо глумат поштени шо прајме?!
13ReTweets93Favorites·Details
За народот смрзнати цени, за власта 75% повиска плата. Тоа е тој баланс во универзумот.
20ReTweets57Favorites·Details
Димко пробува да спинува, нема ништо посмешно на светов и веков 😂😂😂. https://t.co/1iRCeS0yWP
23ReTweets39Favorites·Details
Нормално според ДСЗИ нема грешка во лекувањето, следно чекаме да кажат дека родителите се криви или дека од природна смрт умрело 6 годишно дете.
18ReTweets53Favorites·Details
Не знаев дека Даниел Крег носи тупе. https://t.co/pfhPbvq2q7
19ReTweets48Favorites·Details
Сѐ прашувам зошто само марихуана се запленува и туктаму бело, а градов врие од табли…уствари знам, не знам зошто прашувам.
14ReTweets44Favorites·Details
Што е ова бе? https://t.co/B92PPbElRs
20ReTweets20Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Oliver Spasovskio_spasovski7
2Sunshineubava_i_milna2
3Xhabir Derallaxhabirderalla1
4Летечи фахманficoku1
5Методија Белевскиmetodija691
6Henry Chinaskihank___chinaski1
7JaneDoesonjatd1
8Бемкаb1pcg6cyirrcotr1
9Perception create realitycrazy_max281