TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кери @mysticeyess
#reach: 18863   ( 1742nd )
#followers: 2623   ( 1222nd )
#1
Тој шо сака да те најди...ќе знај и кај да те побара.
6ReTweets15Favorites·Details
#2
Ни љубов нема без да се потрудиш.
3ReTweets8Favorites·Details
#3
#ПоминаТоаВреме кога Твитер беше ЈАК!
3ReTweets6Favorites·Details
#4
-Зошто закасни на работа?
-Лут ми беше мачорот, го убедвав да ми се смири.
3ReTweets6Favorites·Details
#5
Македонија пат овој пат стварно изненадени.
3ReTweets5Favorites·Details
#6
1ReTweets8Favorites·Details
#7
Многу јасно дека дождот е убав ако си дома со топло ќебенце.
2ReTweets4Favorites·Details
#8
Мислите се моќна работа...пазете на кој и на што си ги трошите!
1ReTweets6Favorites·Details
#9
На луѓето убо им е ко ќе ти се жалат, а ко ќе им се жалиш...уште поубо.
2ReTweets3Favorites·Details
#11
Ако сте професори не сте БОГОВИ. Понашајте се малку покултурно, попрофесионално, почовечно. Бидете подостапни, помагајте...а не да си лечите комплекси на студентите. (Секоја чест на исклучоците)
1ReTweets5Favorites·Details
#12
Добро бе луѓе да ве прашам...како сте со нервите студирајќи на нашите македонски факултети?!?!?!?!
2ReTweets2Favorites·Details
#13
Џез бар. Скопско и љубов. 🍺 https://t.co/kmdmkDyuDC
0ReTweets7Favorites·Details
#14
После чистење снег од колата рацете одма се топлат. Јас да ви кажам.
1ReTweets4Favorites·Details
#15
Вакви ноќи заслужват книга и удобен кревет.
1ReTweets3Favorites·Details
#16
Толку убај песни а толку грди спотој
https://t.co/P0b18CPDzi
1ReTweets2Favorites·Details
#17
И Америка ја напраја ко Скопје-Битола.
1ReTweets2Favorites·Details
#18
Паралелен2 https://t.co/8Ux514SN70
1ReTweets1Favorites·Details
#19
Македонијо, уба си ама расипана!!
0ReTweets3Favorites·Details
#20
ФЕВРУАРИ му е...и мачор е. А тој дома на топло. Ова значи само едно...МНОГУ Е ЛАДНО!! https://t.co/Nmpfcf0Lbv
0ReTweets3Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1limunlimunot1