TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Раде @na_vanja
#reach: 30919   ( 897th )
#followers: 824   ( 5044th )
Не седи на топката, ќе ја направиш јајце.
21ReTweets209Favorites·Details
Што ќе биде доволно за да се преземат сериозни мерки за средување на сообраќајниот хаос?

16-годишен тинејџер без дозвола со БМВ го прегази докторот Ѓорѓи Јота во Скопје - Канал 5 https://t.co/3X2HBZxOGC
7ReTweets24Favorites·Details
@Gogiche Последно на Rib во Мкц,мислам 2019, платена карта и купена плоча. Иако членовите ми се блиски другари.
1ReTweets2Favorites·Details
@tiktaknaradio Катастрофа е предолго време, поминување на црвено, пребрзо возење, пресекување, непочитување ленти итн.
Потребно се ригорозни казни и тотална контрола. Не кампањски пар полицајци кои ќе запираат.
0ReTweets4Favorites·Details
@Shisharka_ Не само, ама најчесто. Сепак и највнимателните некогаш ќе направат грешка или ќе веруваат некому, што повторно ги прави делумно невнимателни. Сѐ е тоа нормално.
0ReTweets3Favorites·Details
Кога манипулацијата и хистеријата од типот “500.000 Сиријци чекаат на граница” доаѓа од професори и академици, токму од оние кои треба да бидат гласот на знаењето и разумот.
Коцарев тврди дека се подготвува укинување на катедрите за македонски https://t.co/m4hsZrMjrh via @YouTube
0ReTweets6Favorites·Details
@MrsUnkn20907730 Не е се црно бело.
Може да е од партија, да работи вредно, придонесува и заработува.
А може и да не е од партија па да дреме, злоупотребува и не плаќа данок.
0ReTweets2Favorites·Details
@__lence__ За жал, и се борел сериозно за живот.
0ReTweets1Favorites·Details
@Gogiche Да бидеме прецизни, трио се :)
Не го заборавај бубњарот.
0ReTweets1Favorites·Details
@Gogiche Уффф знаеш дека не се сеќавам, ама може на сам почеток.
Не знам дали во Љубов на прва промоција на албум дали имаа и трет, ама мислам дека имаа.
0ReTweets1Favorites·Details
@Shisharka_ Кажи, луѓено не ни одат на работа, а си земаат плата :)
0ReTweets1Favorites·Details
@Dmee82 Отвори?
0ReTweets0Favorites·Details
@Goran_Man Замисли колку е добро постојано да имаш супер чувство дека си гласал и си бил на вистинската страна. И дека пак ќе имаш можност да гласаш и да пратиш порака.
* Никогаш државна работа, ниту директно влијание од политиката.
0ReTweets0Favorites·Details
@ibogovitelicno Апсолутно, страшно неспособни излегоа.
Ама секогаш може да се вади дека реално стигнаа вакцини од Фајзер, преку Белград :)
1ReTweets1Favorites·Details
@Goran_Man Реалност е Горан, уште не измислија систем каде со молк, магично ќе се свестат засегнатите и ќе направат сериозно свртување кон квалитетно работење.
А гласот е најсилен таму каде што се брои.
0ReTweets0Favorites·Details
Да се избрукаш вака, па дури и од позиција на МАНУ, многу е.

Лицемерието на МАНУ – Фокус https://t.co/UHfuX1VA95
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Ej Brejgogiche3
2Шишаркаshisharka_2
3Mangoran_man2
4Тик Так на радио.tiktaknaradio1
5L__lence__1
6Dimitar P.dmee821
7Карпаmrsunkn209077301
8Мирјана Најчевскаibogovitelicno1