TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

💉СЕГРЕГАЦИЈА 💉 @nagazimagzi
#reach: 12764   ( 1665th )
#followers: 1750   ( 2441st )
Јас прашувам дали некој е свесен за постоењето на Нирнбершките принципи, кои предвидуваат забрана за каков било медицински третман без согласност на пациентот и зошто тие принципи се дел од меѓународното право?

Па за да не се роди нов Менгеле, другари!
#НаукатаНеЕДогма
6ReTweets16Favorites·Details
„Цивилизираните“ и богати европски колонизатори ги третираат како кокошки „нецивилизираните“ и сиромашни колонизирани...
👇👇👇 https://t.co/pUYPTUPsKG
6ReTweets11Favorites·Details
Сеење и предизвикување паника, страв, очај, тага...
Резултат: создавање апатична и за ништо заинтересирана популација која лесно се контролира.

#НовоНормално https://t.co/e0NjaiA0HH
2ReTweets4Favorites·Details
Парадоксите ни докажуваат дека ова што се случува е ништо помалку од злостор против човештвото... https://t.co/UdzqNsJDXN https://t.co/D9DcSK332S
3ReTweets5Favorites·Details
@VladimirJosifo1 @eeee222dd54 Л'жга до л'жга.
Тие се моќни и нафлаат пропаганда во неограничени количини.
Но, затоа од оние кои сфатиле дека се работи за превара се очекува секоја објавена глупост да ја демонтираат со докази. Во спротивно се оквалификувани како небањати теоретичари на заговор.
И? Кој е глуп?
2ReTweets1Favorites·Details
@eeee222dd54 Утре ќе биде погребана моја роднина. Летоска прими две дози Фајзер. Беше на одмор во странство. Помина без проблеми и ограничувања. Мислеше дека си ја купи слободата и си го заштити здравјето...
2ReTweets6Favorites·Details
Дали е нормален оној кој во ова не гледа ЗАТВОРАЊЕ НА ЛУЃЕ ВО ЛОГОРИ? https://t.co/EwBj1eNrqw
2ReTweets0Favorites·Details
@neveragain456 Храброст треба. Не случајно се билда паника и страв.
Еден сој, друг сој, трет сој...
Секој божји ден извештаи за разболени и починати и тоа како ударни вести. Секој ден...
Денес вакви мерки, од утре онакви...
Дресура со маски, посебно со носење маски на отворено... https://t.co/J2HTsCptcO
1ReTweets1Favorites·Details
@cherga_omnes Во Стокомак и во Кам имаш 3 литарски пакувања сок од јаболка, 130 денари. Наводно, содржината е 100% од цедени јаболка (не од концентрат) и без додаден шеќер.
0ReTweets4Favorites·Details
Каков ли филинг е тоа? Си трошиш струја за што и да ти треба, а друг ти ја плаќа... Плус и заработуваш! https://t.co/HCtvD6BauJ
1ReTweets1Favorites·Details
Билдање страв...
Се надевам дека наскоро повеќето од луѓето ќе сфатат дека излезот од п(л)андемијата е да го величаш и живееш животот, а не да му се покоруваш на она што асоцира на смрт. https://t.co/Y972YWBYJl
0ReTweets5Favorites·Details
Денешниот модус вивенди...
Направи приказна како некое нешто се прави заради општа безбедност и благосостојба, најди ги правите врски у државни институции и продај го. Ќе ти биде платено со народни пари. https://t.co/HOOUImUSfG
0ReTweets2Favorites·Details
@eeee222dd54 Изгледа. Да не зборувам за колку примери имам слушнато како луѓе се соочуваат со здравствени проблеми што ги немале претходно.
Претпоставувам, сѐ тоа се содржи во шесте проценти...
0ReTweets1Favorites·Details
@VladimirJosifo1 Уште има пари и моќ, ама баш ради тоа западот е умрена работа. Жалосно е што од мала возраст ги прават децата хипохондрици. Со тоа, фармакомафијата практично си одгледува идни муштерии.
0ReTweets1Favorites·Details
@KatttP Па, меѓудругото, заради тоа го избраа повторно.
0ReTweets1Favorites·Details
@maxdestructionn Шишето е празно.
0ReTweets1Favorites·Details
@maxdestructionn Во друг случај 4
0ReTweets1Favorites·Details
Жалопојки по твитеров заради сликава. Па тоа какво беше Скопје, па плачки за коцката на плоштадот, па сега све е срање...

У ствари на тие на коишто Скопје им беше срање тогаш, срање им е и сега.

Само што сега веќе ги јавнале години, па ги тепа носталгија. https://t.co/GOgrSZCNQc
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Антифашист од СеФернаeeee222dd543
2KoToTamoPevavladimirjosifo12
3Џеси Пинкманmaxdestructionn2
4Ебачот од Никарагваcherga_omnes2
5Stormfiretempestofflame1
6Чиаsvoja_na_svoeto1
7KatttP.katttp1
8FilipiA.....filipia61
9Justiceneveragain4561
10Berberotgorne791