TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 33647   ( 232nd )
#followers: 682   ( 6660rd )
Ова е брат ми Ѕвонко сликан пред фабриката во Германија. Замина од овде бидејќи не можеше да најде работа. Џабе беше првенец на Електро. Засрами се Македонијо! https://t.co/wFYoao8Sp7
22ReTweets202Favorites·Details
Дечки, ај мала помош. Потребен е сериозен дечко или девојка за работа во тобако STREET SHOP кај Порта Македонија. Секој што е заинтересиран или знае некој нека ми пише во ДМ.
Би било супер и да го ретвитнете твитов. Фала ви!
37ReTweets15Favorites·Details
Страшно ме интересира како куртоните овде што ја бранат власта, ќе го оправдаат зголемувањето на платите на крвопијците за 80%. Ајде некое логично (само за вашите дебилни мозоци) објаснување да се даде.
10ReTweets85Favorites·Details
Дали во моменти кога не бришат како народ, кога не уништуваат и понижуваат во секој поглед, кога државата ни ја снемува пред наши очи, ние обичните луѓе сеуште се делиме на вмро и сдс?
Епа другари (лево и десно), да ви ебам матер на сите!
5ReTweets28Favorites·Details
Исто. Значи нема полошо... https://t.co/H3bGGxqW1f
5ReTweets20Favorites·Details
И сега овие што пукале што се? Руси или Иранци? Што вика најдобриот меѓу министрите? Ботчиња се слушаме? Обиџуко?Скопје бетер од Могадишу го направивте бе гнаси едни! https://t.co/ZzzPSbMmkz
5ReTweets18Favorites·Details
Ова се повеќе личи на душевна отколку друштвена мрежа.
2ReTweets21Favorites·Details
Се лигавите кога ќе ве остават на seen. Абе по вакво време дедо ми пешачел 10км до селото на баба ми само за она да му каже дека има добиено.
1ReTweets18Favorites·Details
@SoKafeto Он е среќен. Го гледаме така на компјутер од време на време. 🤣🤣🤣🤣
0ReTweets4Favorites·Details
@asteriksiobeli1 Се знаете со него? Фала ќе го поздравам и ќе му пренесам. Мора да работи две работи, и таму не е сјајно...Душа ме боли колку се мачи 😔
0ReTweets4Favorites·Details
@SoKafeto Ептен му е погодена. Газдарицата многу го засакала 🤣🤣
0ReTweets3Favorites·Details
@FicoKu Ги казнуваш и родителите за занемарување на дете
0ReTweets2Favorites·Details
@5Wh0oeFJH8Vrwp6 @SoKafeto Не бе. Вика седи си таму, не е за тебе ова.
0ReTweets2Favorites·Details
@pivouu Доволно е да им пишам "здраво". Одма јадам блок. 😂😂😂😂
0ReTweets2Favorites·Details
@niighttstarr Грешам?
0ReTweets1Favorites·Details
@5Wh0oeFJH8Vrwp6 @SoKafeto Не. Проблем имаме со него. На жени ги троши. 😂😂😂
0ReTweets1Favorites·Details
@onlyMakedonija Кратко се задржа таму
0ReTweets1Favorites·Details
@SerafimovskiP Ќе му пренесам. Да знае дека не е сам.
0ReTweets1Favorites·Details
@DeteLoso @asteriksiobeli1 Препознаен и ценет
0ReTweets1Favorites·Details
@DolceFarNienteN @roze_______ Го шетаат. Кај има потреба, таму иде
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Бокиbokialterego5
2Arhitektot so kafetosokafeto4
3🔭Шо Македонија Шо?!🌜asteriksiobeli13
4Илија5wh0oefjh8vrwp62
5Бомбицаbombica122
6дух од минатотоizmislenlik2
7Летечи фахманficoku1
8Плава ама Права 😏niighttstarr1
9Sand O' kanonlymakedonija1
10Марек Мserafimovskip1