TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 84258   ( 235th )
#followers: 1393   ( 2491st )
#1
Ако во животот не сте умреле неколку пати тогаш не сте ни живееле.
Од болка, од љубов, од тага, од неправда, од премногу ништо и премалку од сешто.
Ако не сте умреле тогаш знајте дека не сте живееле, само сте постоеле.
22ReTweets62Favorites·Details
#3
Не иди зашто жалосна би била,
и колку да те копнеам – се ледам.
Што младоста во темен неврат скрила
ме влече назад со измамна сила,
но зар со подбив тоа да го гледам!
Сум сакал, сега цибрина ме свила,
не иди, љубов, жалосна би била.

Љубов
Блаже Конески
22ReTweets49Favorites·Details
#4
Ништо не може да ја замени упорноста. Ниту талентот, ниту генијалноста, ниту образованието. Упорноста и одлучноста се моќ.
16ReTweets62Favorites·Details
#5
Ќе ти пратат слика од едно љубовче и одма денот ти е поубав и се расположеш 😍😍😍 п.с. не знам дали сте свесни колку сте среќни вие што имате деца
13ReTweets69Favorites·Details
#6
Инаку нежноста и љубезноста не се знаци на слабост, туку израз на снага и одлучност, ама па вие си знаете....
16ReTweets47Favorites·Details
#10
Ако можете да го видите и ако имате храброст да го кажете, тогаш ќе се случи. https://t.co/aB8JGSDGLX
15ReTweets33Favorites·Details
#11
А, ги има и тие што умеат со еден допир сите твои ѕидови до темел да ги срушат...
Е, тие таквите потоа најмногу болат.....
13ReTweets37Favorites·Details
#12
10ReTweets45Favorites·Details
#14
9ReTweets37Favorites·Details
#16
А љубовта тоа не го прави. Љубовта не нагласува дека е љубов. Љубовта работи со љубов и не ја нарекува љубовта со одрекување. https://t.co/FUsNbDRLQV
12ReTweets23Favorites·Details
#17
Мене ми треба некој кој што ќе се дрзне да ме стави во ред,да ме скроти,воедно и да направи да се чувствувам сигурно,да сакам да го слушам,макар и неговите зборови да се преточени во наредба.Да знам дека целата негова изразена машкост употребена врз мене со зборови е за мое добро
6ReTweets37Favorites·Details
#19
Лудоста поради која најмногу жалиме е таа што не сме ја направиле тогаш кога сме имале можност за тоа .
9ReTweets19Favorites·Details
#20
#me 😉🤪😃😎🤔🙄😂 https://t.co/4m7opQL8QJ
7ReTweets24Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Bryan Rosebm7gb10
2Sonequaeverlasting0046
3Цанеcane_be5
4Плувиофил666pluviofil6665
5Colombiananarco_girl4
6Dragon 🐉 Queenbendtheknee34
7Мимикријаmajaspasovska14
8🐇Хајкон🐇hajkon14
9Девојка со Џексонкиdzeksonkata4
10budala_2307far_a_w_a_y4