TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Natalija @natalija
#reach: 20967   ( 1338th )
#followers: 4606   ( 743rd )
Ќерка ми плаче за дупнат балон, син ми ја гушка и и вика "ќе ти купам утре голем убав розев балон, те молам не плачи" и мајка им после ужасен ден со куп тантруми сега плаче ко најбејзик мамичка од убајни шо ги има децава
7ReTweets90Favorites·Details
@KlaraScholz На првиот што ќе реши да праша нешто веднаш ќе му кажеш дека не ти се зборува и дека таа тема е премногу болна сега и сакаш да ја избегнеш. Ќе се прошири и по другите колеги и верувам дека најголемиот дел нема да ја отвараат темата и ќе ти ја почитуваат болката. Држи се ❤️
0ReTweets9Favorites·Details
@A_Golejska @Azhdajche Како ме опишавте толку точно до збор 🤣. Додади на тоа и вечно одлагање на сѐ што ќе го направев од утре, повеќе заради немање волја и премор отколку немање можност, со 100% посветен сопруг кога не е на работа, и не можам да се објаснам сама на себе
0ReTweets5Favorites·Details
4 годишниот ми син сака да гледа walking dead и squid game, досадни биле детски серии. Мислам дека нема да имам телевизор дома више
0ReTweets2Favorites·Details
@RumShtangla И неспиење и повраќање и све издржував ама пресоблакање 6 пати ноќе помочан цел ме носеше до лудило. Затоа со второво женско раат. https://t.co/xyEsPYC8gP
0ReTweets1Favorites·Details
Внука ми денес доби двојка (инаку одличен ученик) и некако како за размазена генерација со размазени родители многу трагично го доживеа настанот и се разочара од себе дека не учела доволно (а учеше) и дека ќе ги разочара и дома. Значи многу распрдени децава како да ти кажам.
0ReTweets1Favorites·Details
@erzebet_batori Секој можен симптом шо сум го гуглала завршувал со рак, ти со мозок ок си
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Ангелаrumshtangla1
2Извесна Бренда 🌚 Ребрендиран профилklarascholz1
3Ana Golejshkaa_golejska1
4Фрајлицаazhdajche1
5Ержебет Баториerzebet_batori1