TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

RASPUSTENICA @natraspustenica
#reach: 23189   ( 406th )
#followers: 1350   ( 3433rd )
И да ве потсетам 8ми Март е ден на жената, не ден на мајката. Научете веќе еднаш.
11ReTweets86Favorites·Details
Дали разбирате, дека со воведување на бугарите у македонскиот устав, ќе се докаже дека ние сме македонци, а не бугари ко шо тврдат они. Ама вие сте Вмровци, тоа не го разбирате јер IQ ви е под 90.
13ReTweets75Favorites·Details
За поправка не јебената ми кола ми наплаќа 400 евра. Ок.
Али зашо мислиш дека можеш да ме бараш у 4 сабајле, дека те фатил бубрегот, и нишо да не платиш. Нешо као, па тоа ти е работа.
Не иде така, другари и другарки. Умре тоа време, а умрев и ја со него.
Сеа е другачије.
5ReTweets70Favorites·Details
Не се правам експерт, и не дај боже да си во кожата на родителите на битолчанчето Јана.
Сакам да ви кажам нешто, за да не бидете во заблуда.
1. Нагла смрт од 19 шекер не може да настапи.
2. Без разлика што шекерот бил 9, подобро да се даде гликоза, него да не се даде. 1/1
8ReTweets57Favorites·Details
Она кога татко ти е болничар, мајка ти чистачка, доаѓа ВМРО на власт, татко ти стануе пратеник, мајка ти у администрација, ти градоначалник. Па после неписмени кадри, епа неписмени. https://t.co/bDWlK5mXpo
6ReTweets29Favorites·Details
Денес му е роденден на мојот ветар у леџа, стуб, заштитник, подржувач, чоекот кој направи да бидам таква каква шо сум. Чоек кој ме научи да сакам и почитувам, чоек кој ме научи како да се борам у животот.
Мојот покоен, веќе 15 години ТАТКО. 🖤🖤🖤
0ReTweets46Favorites·Details
Добро утро. Нек тргне понеделников. https://t.co/zzzu3bs8Eo
1ReTweets35Favorites·Details
Добро утро, оправачи и оправачки на туѓи животи.
Кај вас средивте, сеа другите ќе ги оправате, вибам тоа оговарачите. https://t.co/nVmemYqI5k
2ReTweets28Favorites·Details
Овие задоволните твитерџии/твитерџики, шо имаат идеални жени/мужи и преваспитани деца, не си напраат една група и нек си уживаат у нивното идеално царство.
Нас гревоите нек не остаат, бар раат да си патиме.
0ReTweets27Favorites·Details
Бик е недокажан, Девица е отров, Вага е швалер. Најди си некој Стрелец. 😊 https://t.co/WO17lwYb8P
2ReTweets16Favorites·Details
Добро утро, домаќини и домаќинки, бумери и бумерки и остала твитер заедница. Не заборавајте, ден недела за шо е посветен. 😘 https://t.co/cvh3IqUv8A
0ReTweets21Favorites·Details
Значи освен шо го шетав Аеродром по пижами, сеа почнав и Кисела Вода. Кај и да е, ќе почнам и по кафани така да искачам.
0ReTweets20Favorites·Details
Реченицата ,, Пијана работа,, ич не ги оправдува глупостите шо сте ги кажале или напраиле прошлата ноќ.
1ReTweets15Favorites·Details
Диетава, добро ја терам докај 12, после пациентите шо треба да си идат, оставаат нешо благо, ово, оно, за здравје и тука се поебуем. 😡.
Ја у ствари не сум дебела, ја сум емпатична.
0ReTweets14Favorites·Details
2 ленти иаме за возење. У првата увек има некој малоумен шо стои со 4 жмигавци, шо си ја чека колешката, или па малокурест таксист. Дај бе опрајте се бе.
0ReTweets12Favorites·Details
Нејќам луѓе со свински очи.
0ReTweets10Favorites·Details
А, па ко ќе си го стаат акаунтот
,, protect,, 😳Велики мисли ќе кажат и никој не смее акаунтот да им го чита, мислиш формулата за топла вода ќе им ја откриеш. Абе идете лечете се бе.
0ReTweets9Favorites·Details
@Andon_USA Нај врв од све се, ко ќе ти го искоментираат изгледот, а очигледно они не се погледнале у огледало. Или па шо е најстрашно да погледнат уназад и видат шо напраиле од својот, и у својот живот.
0ReTweets8Favorites·Details
@TheRedHair4 Има, загорена твитерџика.
0ReTweets8Favorites·Details
Епа Нарко грл, отиде на блок, зашо решив више да не изигравам психијатар и да лечам исфрустрирани, недоебани и незадоволни малоумнички. https://t.co/VWBz1BnkCg
0ReTweets7Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Shaban Ravenightblackravenm6
2💉crvenokosata 💉2eyeshadow6
3The Templarandon_usa5
4Кашлицаkashlicataa5
5Darko Kezhmankezhmanprvi4
6Кукуњавскаemmyllija3
7Magnetitvicbezslic3
8АНАkaragalich3
9Chlamydiaschiffer_pg143
10M@raM@m@T@marijadzs2