TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Andrej Naumovski @naumovskhi
#reach: 33326   ( 185th )
#followers: 352   ( 11458th )
Добро бе @CityofSkopje @OpstinaKarpos , ова беше копано и реасфалтирано пред нецели 2 месеци и веќе е пропаднато. Немате бар малку срам кога ги правите работиве вака фушерајски, колку да се заврши? :)) https://t.co/6eCySEOXKB
39ReTweets137Favorites·Details
Мкробот: AI ќе ги замени скоро сите remote работни места за многу брзо
That same AI: https://t.co/Y8b3ad7VS8
22ReTweets135Favorites·Details
Ако имате некој гејмер, се продава следниов монитор:
Acer Nitro XV252QF, 24.5" 1080p, 390Hz IPS панел, купен декември 2021 од computeruniverse. Користен само од мене, доаѓа со кутија и сите додатоци. Цена 21000МКД со простор за договор
Контакт ДМ
13ReTweets14Favorites·Details
@KRodzers Кој курч, буквално ничим изазвано се хејта по сѐ што е од ИТ :))
1ReTweets19Favorites·Details
@Pijay01 @Pimp_CSGO I found Internet Explorer
0ReTweets23Favorites·Details
@nesosk Бреј немој вистинските бројки за нас да излезат на виделина, уште повеќе ќе им се набијат комплексите :))
1ReTweets11Favorites·Details
@Mob_Det @KirilMKD Па што не ебеш ти нешто тогаш? :))
1ReTweets9Favorites·Details
@WaiterMKD Пред брзо го пратив некаде, ама ај и тука https://t.co/vi1A4mTL3V
2ReTweets3Favorites·Details
Се гледа дека не е од Балкан, пошто никогаш не му се десило да земе шише кисела вода полно со ракија внатре :))) https://t.co/oBYrT7b555
0ReTweets10Favorites·Details
@53x11DJ Beyonce во споредба со Sade е само уште една небитна поп пејачка
1ReTweets4Favorites·Details
@TheEvilShort Каматни стапки за првите 5 или 10 години се секако фиксни и супер поволни (сега веќе не колку во 2021/22) и секако кога ќе ти истече фиксната стапка можеш да го рефинансираш во друга банка за нови 5-10 години фиксна. Во секој случај ја плаќаш ратата ако си под кирија
1ReTweets4Favorites·Details
@neverovaten @penggemaar @metodij_a Менаџерот е исто поранешен инженер што нема социјални вештини, па 2цата сме без социјални вештини и знаеме да комуницираме.
0ReTweets5Favorites·Details
@neverovaten @penggemaar @metodij_a ПС не треба ти да го продаваш на менаџерот тоа што си го сработил; најчесто си има хартиена трага за сѐ.
0ReTweets4Favorites·Details
@Roma92377181 @CityofSkopje @OpstinaKarpos Класика, во Црниче исто копано за водовод 3 пати го преправаа, и ене сеа си стои пропаднато, изгледа доволно пари зеле :)))
0ReTweets4Favorites·Details
@AristoCat221 Колку upgrades за Меганот лежат во тие 3600 евра, уф...
0ReTweets4Favorites·Details
@BreakAtTyffanys @metodij_a @asimilacija Клучен збор “за мене“. Мкнење низ сообраќај во Скопје и назад до дома е казна *за мене*
0ReTweets3Favorites·Details
@Sveljkata Top of the line гејминг монитор е ова :)
0ReTweets3Favorites·Details
@Act_A__Fool Најверојатно некогаш бил паркиран нормално и некој го има блокирано, па сеа се мести за најлесно да може да излезе во рикверц. Треба труд да вложиш за така да ја позиционираш колата тука
0ReTweets3Favorites·Details
@Andov_S @AristoCat221 LSD, спирали, бандажи, нови гуми
0ReTweets3Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Benny Lavaandov_s12
2Град Скопјеcityofskopje8
3Opstina Karpos (Municipality of Karposh)opstinakarpos8
4Методија да даmetodij_a7
5TheAristoCataristocat2217
6Нешоnesosk6
7TheReal-Госпо 🌻therealrubinbt6
8Холи Голајтлиbreakattyffanys5
9b®️gasimilacija5
10Shoku Boroborokitanoski5