TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

terSЕ🇲🇰ne🇺🇸🇺🇦 @ne_ters
#reach: 721   ( 2019th )
#followers: 722   ( 6301st )
@iradev тие бугарски клубови во Мк немаат баш никаква културна активност
дури ни симболична некаква минимална
служат само за да им биде скршен прозорец или запалена врата или да се степаат меѓусебно па да биде обвинувана Мк додека некој во Софија испумпува пари за нивно финансирање
5ReTweets37Favorites·Details
Господ напомош на Турција https://t.co/Z0XaW5zILy
1ReTweets12Favorites·Details
@CnbroFlaboylast Сталин најпрво имал пакт за ненапаѓање со Хитлер _ некој многу заборава
0ReTweets7Favorites·Details
@kashlicataa сме сме
не си информиран
или намерно лажеш антимакедонче
1ReTweets2Favorites·Details
@GeorgeFromMkd румеН се грижи за македонскиот граѓанин што беше претепан од бугарскиот граѓанин
1ReTweets1Favorites·Details
@arthurgordonpy3 Бугари муслимани
Помаци
Додека Софија праќа пари за паразити нема проблем
што не е јасно
0ReTweets4Favorites·Details
@levica_partija доста продавате пуфки
штетни сте за Македонија
слуги на путлерофашизам
0ReTweets3Favorites·Details
@MakFalanga Боркица има кој да ја теши
0ReTweets3Favorites·Details
@jabandzija мисламдека има да ја нема руската федерација
0ReTweets2Favorites·Details
@IvailoMarinov14 Србите не се идеални ама Бугарија ни прави проблеми секојдневно и става блокади под руска директива за рашистички интерес
Слуги сте на Путлер и негов Тројански коњ во ЕУ и НАТО
Србија е надвор од НАТО и ЕУ нивна работа си е
0ReTweets2Favorites·Details
@memeorandom @NelKi22 @ludmilf секако
знам дека никој нормален во Бг не се гордее со рашистичкото вето наложено од Москва и спроведено од румеН
само уште да престанат заканите и радеф да разбере чиј е Крим
0ReTweets2Favorites·Details
@ludmilf @NelKi22 благодарам на разбирањето
има надеж
Путлер брзо ќе падне
0ReTweets2Favorites·Details
@ilijaoh @NelKi22 @ludmilf Не се тие никакви ни Бугари ни татари туку изроди македонски и шљам кој паразитира на рубљи примени од Москва преку Софија за да создаваат проблеми работејќи за рускофашистички интереси
обични Бугари немаат фајда од тоа и од санстефанската фикција
0ReTweets2Favorites·Details
@kamen_dineff Македонците се постари од Русите барем 5 милениума
0ReTweets2Favorites·Details
НЛБ се за откачување https://t.co/waJXGIj6cV
0ReTweets2Favorites·Details
@kezhmanprvi дабоглав клошар рубљојаден
преседнало му
0ReTweets2Favorites·Details
@Skitnikot7 мрсник
0ReTweets1Favorites·Details
@kristinna_vel страшно
0ReTweets1Favorites·Details
@NelKi22 @ludmilf не извртувај и не ми е злоупотребјвај
јасен ми е написот и уште стои ако проверуваш
ти објаснив само и дадов некои факти што би или добро а што не
комплексот од Југославија не ви го создадоа Македонците туку Тошо ваш жиФкоФ сојузник на стаЉин
0ReTweets1Favorites·Details
@NelKi22 @ludmilf толкаво не знаење за историјата а да се правиш паметен јавно не е нормално
Тито му даде црвен картон на Сталин 1948г. а Бугарија влезе во варшавски договор со СССР
Тошо е најголемиот антимакедонец во Бугарија затоа него го спомнувам инаку државната позиција и сега ви е негатирска
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Фелдмаршал Игорче Развигорчеigor_rujo3
2Раск🅰️жу🅱️ачотtoilet_paper102
3Џорџ Вашингтонgeorgefrommkd2
4AnaStevanostevanoana2
5Alexander III of Macedonmakfalanga2
6Скитникотskitnikot71
7Германка™ 🇩🇪❤️‍🔥sugaryouknowm_e1
8FilipiA.....filipia61
9Kristinakristinna_vel1
10Санчо Пансаsancopansa51