TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 42379   ( 667th )
#followers: 2096   ( 1877th )
#1
@kanyewest St.Clement of Ohrid (Свети Климент Охридски)
Macedonia
Church of the St Clement and Panteleimon from Ohrid at the shore of Ohrid Lake
imagecredits @Stojan2s https://t.co/cKAKegvTII
17ReTweets361Favorites·Details
#2
1. Под Руско влијание сум бе
цркнете северњаци https://t.co/lytaMSv9JH
19ReTweets102Favorites·Details
#3
Мењам ова малку северџани - заевистанци
300 000 за дел од навивачка група на Schalke 04 https://t.co/EpnMOxcMGI
18ReTweets97Favorites·Details
#4
Никогаш не е касно
Македонија живее https://t.co/0gTPt6DPCL
12ReTweets70Favorites·Details
#5
Баграта комуњарска бара online собрание за да штанца закони штетни за Македонија
Ќе бидат постојано на раб на мнозинство во собрание
15ReTweets52Favorites·Details
#6
Идеална Македонија ја замислувам од една страна ДПМНЕ како десничарска опција а од друга страна Левица двете со патриотски убедувања
СДС да биде само мрачно минато.
Дотогаш заедничка борба против неолиберализмот и предавството

Да е вечна Македонија https://t.co/iFgLk7u7Qg
11ReTweets69Favorites·Details
#7
Да беше Апасиев од Битола ќе го викаа "Камшикаро" https://t.co/yTyt7fEpdW
11ReTweets59Favorites·Details
#8
Основите на нашите проблеми не се ниту во Бугарската ниту во Грчката политика
Нашиот основен проблем се клетите предавници на сликава и слични кои бесправно и непотребно водат преговори со соседите за наши Македонски основни права, обележја историја и личности https://t.co/uWw0EONBjR
12ReTweets55Favorites·Details
#9
Одземете му ја на еден народ историјата и актуелната генерација ќе стане багра
А со следната генерација ќе можете да управувате како со стока
Ј.Гебелс
Хитлеров Министер за пропаганда

Токму тоа се обидуваат да ни го направат заблудените северџани во моментов се во фаза "багра"
15ReTweets37Favorites·Details
#10
Едноставно е треба да излеземе во огромен број и да побараме преговорите околу нашата Историја и нашите Истор. ликови да прекинат со тоа сме го отфрлиле договорот со Бугарија https://t.co/k8grpiJrJ3
14ReTweets42Favorites·Details
#11
Артан Груби сега нека ви го плати грозјето
(прв вицепремиер)
10ReTweets42Favorites·Details
#12
Денот кога огромно мнозинството Македонци ќе сфатат дека ЕУ е чиста илузија, идеал круша која зрее на гранка а у ствари е трула одвнатре е од тој ден работите ќе тргнат на подобро
10ReTweets40Favorites·Details
#13
Сакаме да го поништиме "бугарскиот договор" нели?
Е па да излеземе што помасовно на денешниот протест за Македонија и договорот ќе падне https://t.co/O7txJHEi5K
9ReTweets37Favorites·Details
#14
Роми, Срби, Турци, Албанци... за сите нив ќе има субвенции при вработување за Македонци НЕ! https://t.co/agqwfPaSGG
9ReTweets37Favorites·Details
#15
Чашка ракија во собрание 10 денари
Шилегов на апарати
6ReTweets44Favorites·Details
#16
Ај направи глупа фаца
Јас: https://t.co/oizTlaxfJB
6ReTweets43Favorites·Details
#17
Крајот на заев е блиску, поблиску од што си мислите
5ReTweets42Favorites·Details
#18
Гњидава е 14 години на власт, добро се ситуирал
https://t.co/vHkkF7gBJD
8ReTweets11Favorites·Details
#19
Колку за потсетување владата на ВМРО-ДПНЕ во 2007 во првата година од своето владеење го основа Универзитетот во Штип
- Гоце Делчев за младите да не вадат бугарски пасоши за студирање во БГ
Што направи владата на СДС за да го реши проблемот?
Ништо, потпиша понижувачки договор
8ReTweets27Favorites·Details
#20
Бапчо почнал да не се бања, хакнат е или сањам, пишете му да ме одблокира пошто веќе нема смисла https://t.co/ZiLX8hcXjC
7ReTweets29Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Rockatanskyrockatansky1912
2KoToTamoPevavladimirjosifo12
3Stevo Pendarovskispendarovski1
4Stojan Stojanovski2Sstojan2s1
5EU Ambassador David Geerambassadoreu1
6OoOoO_sharptongue_1
7Стојко Мојов 🇲🇰 🇺🇸stojkomojov1
8mladen_mnogu_gladenmladen_mn1
9Мартианmartianfrommkd1
10100Marki100deutschemark1