TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Академик Небиднина - паднат систем на граница @nebidnina1
#reach: 1996   ( 1367th )
#followers: 1353   ( 3424th )
Мицкоски е сликан на избирачко место, а Сашо БЈБ во кафич.
Профилот е на Левица, а главната фаца е од ДУИ.
Равенката е решена:
Левица+СДС+ДУИ= Коалиција 🤝 https://t.co/iSbxk7PHfV
13ReTweets19Favorites·Details
Мицкоски во првиот пола саат на Канал 5 кажа повеќе од Таче откако е премиер. Па вие видете сеа... 😑
10ReTweets21Favorites·Details
А чочек во тунелот играле ли?
8ReTweets13Favorites·Details
Се омили Обуџуко да смали доживљај.

Баце, не си таен агент, министер си.
Ако си уценет трепни еднаш.
6ReTweets11Favorites·Details
Супер е Апасиев дечки, ич не се секирајте. Особено стана супер кога си лапаше пари од СЈО, додека ја поткопуваа државата.
6ReTweets11Favorites·Details
Ќе прифати ли Таче дуел со @MickoskiHM ?
Малку потешко, а? Прпа друже @DKovachevski ... од авион се гледа!
5ReTweets10Favorites·Details
Се моли Гетева да излезе со брилијантна идеја за да го изрелативизира скандалот со гликозата на девојчето.
Исто како со кабелот.
5ReTweets7Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Христијан Мицкоскиmickoskihm1
2Dimitar Kovachevskidkovachevski1