TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НЕДОПИРЛИВА @nedopirliva1
#reach: 47897   ( 57th )
#followers: 9202   ( 213rd )
Овој човек со име и презиме Петар Колев, овде живее, овде леб вади и се богати, а во Бугарија по нивните медиуми плука по Македонија и се' македонско.Тоа ти се вика гнаса од човек.🤮 https://t.co/Sn1wdAH4ky
79ReTweets356Favorites·Details
Советот на јавни обвинители утре ќе избирал шаф на вишото јавно обвинителство во Скопје. Ќе се бирало меѓу Фатиме Фетаи, Бурем Рустеми и Хајлурахи. Пак од ДУИ а, абе во оваа држава има Македонци?
28ReTweets114Favorites·Details
Три години во клинички не се плаќало струја. Филипче, Сали и остала багра..каде се парите?!
24ReTweets95Favorites·Details
Ковачевски кој е нелегитимен премиер на с.Македонија бара да се испита кој бил финансиер на македонскиот клуб во Благоевград, а истиот тој не бара да се открие кој стои зад фашистичките клубови во Битола и Охрид! Фуј фуј фуј да му се згади на човек.
20ReTweets105Favorites·Details
Ја гледам и слушам Данела Арсовска на седница на град Скопје. Женава е толку невоспитана со одвратно однесување. Се прашувам за ова ли чудовиште гласавме?
11ReTweets129Favorites·Details
Денес е Митровден, за многу години христијани! https://t.co/szcF2Io2kp
13ReTweets118Favorites·Details
Документи за дипломирање се чуваат и до 40 години во факултетите, а потоа одат во архивот и таму си стојат. Изјавата на антикорупциска дека само една година се чувале е голема лага! Зошто синот на Џафери не ги даде докумтнтите на увид и се да демантира?
Кого лажат?!
25ReTweets69Favorites·Details
Утре ќе се слави ден на албанската азбука. Во време на криза, Груби ќе потроши фантастични 60 000 евра народни пари за прославата.
Да се плукнам на сите партии што го подржуваат ова расипништво !!!
21ReTweets80Favorites·Details
Денес ја славиме големата светителка Параскева (Петка) Преподобна. Убав христијански празник Петковден!😇
За многу години!🙏 https://t.co/s4UPkpjApq
13ReTweets110Favorites·Details
Ако и Алијанса влезе во влада, ќе нема албанска опозиција. СДСМ со сите албански партии во власт..феномен.
14ReTweets94Favorites·Details
За тоа колку се расипани новопечените политичари, добар пример е дотичнава. Се што кажа и вети..излажа. Имено, сега се залага за укинување на некои од субвенциите на студентите.🤮 https://t.co/bwqMddsF99
20ReTweets60Favorites·Details
За многу години денов посветен на Св.Архангел Михаил.. 😇🙏 https://t.co/u8mIRFT0yF
11ReTweets82Favorites·Details
Се шпекулира дека за кратко Ислам Абази ќе ја напушти позицијата шеф на организиран криминал. Калето ја крунисува Фатиме Фетаи за таму.
13ReTweets70Favorites·Details
Денес го одбележуваме 13 Ноември - Ден на ослободување на Скопје. https://t.co/aILvp9krgH
13ReTweets69Favorites·Details
Таравари барал 3 министерства, 3 заменички министерски места и 30 директорски. Ете за колку се продадоа.
13ReTweets68Favorites·Details
Јетон Шакири од ДУИ кој е министер за образование, си формирал комисија која ќе ја преправа историјата во учебниците за историја за седмо одделение.
16ReTweets50Favorites·Details
Историската комисија на чело со Драги Горѓиев, до сега верувале или не..си лапнале 250 000 евра народни пари да ни ја менуваат историјата.
16ReTweets49Favorites·Details
Бујар Османи е против отварање на македонски клуб во Благоевград. Бегај бе, ти си изрод кој работи против македонските интереси! Овде јадеш леб и се богатиш, туѓи агенди тераш!
14ReTweets57Favorites·Details
Цела држава е заплеткана во пајажина од криминал, а најмногу боли кога некој се богати на грб на болните и гладни.Тоа е проклетство!
12ReTweets61Favorites·Details
Му чуе на Венко што во цел негов мандат во клинички, струја не се плаќало! https://t.co/iqqSQn7uHa
12ReTweets60Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Фортификацијаfortiifikacija2
2Дете Лошоdeteloso1
3tantelastarmarsovec1
4РОМА од Зајасroma923771811
5една _ Македонка ☀️vesna2210916631
6Славчоslavco_p1
7vladiflorencevladiflorence1
8Снајперскиsnajperist11
9Tatjanamandana_61