TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 23636   ( 1057th )
#followers: 2464   ( 1643rd )
Ќе го осудам палењето на бугарското знаме во оној момент кога бугарската влада ќе се извини за навредите на Каракачанов и Захариева кон Македонците. До тогаш, дајте уште едно знаме за потпал
13ReTweets40Favorites·Details
"Вакцините ништо не помагаат" https://t.co/g90C2d70pz
7ReTweets21Favorites·Details
@rnixn @zorbital @StojkoMojov Али вика не ги признава под 25%. Затоа ги ставија и иселените. Па секој да си толкува како сака. Инаку, провери базата на МВР, колку излегле пред повеќе од 3 месеци и не влегле, или колку во изминатата година биле повеќе од 9 месеци надвор...
2ReTweets4Favorites·Details
Брат, ај смени Интернет експлорерот. Ние на Фајерфокс ова го знаеме од лани во јули-август https://t.co/BpJFFD1I4O
1ReTweets2Favorites·Details
@CalamityDzejn @Blau_Wagen Плус на Партизанска за неколку училишта сите ли коцкарници да ги затвораат?
0ReTweets3Favorites·Details
Некој правник да ми објасни како тоа закон може да биде противзаконски? И дали издадената лиценца може да биде над законот? https://t.co/hUXAuIx58f
0ReTweets3Favorites·Details
Супер е мостот што го отворија помеѓу МЕПСО и МНТ, освен што е затворен
0ReTweets3Favorites·Details
@__lence__ Ама тоа е отворена тераса. А знаеш ли колку работни места се тоа? Ништо не разбирате
0ReTweets5Favorites·Details
@AljendeSalvador @Samosvesen 4-5 ЕУР на Ибеј.
0ReTweets2Favorites·Details
@mindplumber И не слушнале за концепот ДДВ на „цената плус царината плус транспортни трошоци“. И тоа нема никаде да си оди. И на крај ќе мораат да го чекаат шпедитерот, нема веќе од фабрика до продавница...

https://t.co/kknN1zvC6g
0ReTweets2Favorites·Details
@marsedonec @rnixn МОБ не е МНТ. Друга институција и муабетот тогаш е комплетно друг, не сум слушнал за некоја друга Опера и балет. Патем ај појди до универзитетска библиотека и орочитај и кажи ми што пишува. Не од вчера, ос секогаш.
0ReTweets2Favorites·Details
@Gogiche @astrogrev Значи јас буржоазија 🤣🤣🤣
0ReTweets2Favorites·Details
@Prikazna1 @posleDIKnaPIK Не ми се свиѓаат Сарилмаз. За рекреативно Ругер 57 за се друго Глок
0ReTweets2Favorites·Details
@marsedonec @rnixn „Национална установа Македонски национален театар“ е официјалното име.
0ReTweets1Favorites·Details
@CalamityDzejn Тоа ако си проруски, ако си протурски е фукара на буљук
0ReTweets1Favorites·Details
@rnixn @marsedonec Завршена приказна и добро е што е завршена. Сега можеме да пробаме да мрднеме некаде. А дрка ќе го јадеш, ќе го јадеш, тоа не е предмет на дискусија
0ReTweets1Favorites·Details
@__lence__ Состанок се држи со онолку луѓе колку што може да се најадат од 2 пици
0ReTweets1Favorites·Details
@__lence__ Инаку ова е едно од правилата на Џеф Безос
0ReTweets1Favorites·Details
@Prikazna1 @lesenpeperut Умрени како последица на вакцините нема. Нус појави, надвор од очекуваните и опишаните нема. Или се помали од статистичка грешка
0ReTweets1Favorites·Details
@ljubetwit @tiktaknaradio Инаку го имаш ударна вест на ББЦ https://t.co/Xcw4AVQURa
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Никсонrnixn14
2Грегорич Пекmarsedonec11
3L__lence__3
4Нароз Волокинzorbital3
5Стојко Мојов 🇲🇰 🇺🇸stojkomojov3
6Каламитиcalamitydzejn2
7Приказнаprikazna12
8Blau Wagenblau_wagen1
9愛 ☭ljubetwit1
10Тик Так на радио.tiktaknaradio1