TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Амазон 🗽🇺🇸 @nemanadezh
#reach: 1240   ( 1592nd )
#followers: 1240   ( 3763rd )
@ddarxide @Andon_USA @alikiaj @centraphor09 @nesosk @NatRaspustenica @LileStechajka @sreleb @leshovski @marsedonec @MajaSpasovska1 @Alex4Macedonia @100deutschemark @mkCoder @Magnetolicious @tnt_oliver @tonivancoski @Dolphin_wiseass @dreamhouse99 @dimiklada @Duarminkarlek @Shushmula На шлајка добро ископана со пета од шангајка игравме со шарени џамлии и џамлии еднобојки сите знаеме дека далеку далеку еднобојките беа посакувани највеќе…

Е сега имаше сељачишта доаѓаа со т.н Картали а имаше и такви што вадеа лагери…

Битно да не ја закопаш коњак https://t.co/d2HDDv1zqe
0ReTweets7Favorites·Details
@ddarxide @Duarminkarlek @Alex4Macedonia @Andon_USA @alikiaj @centraphor09 @nesosk @NatRaspustenica @LileStechajka @sreleb @leshovski @marsedonec @MajaSpasovska1 @100deutschemark @mkCoder @Magnetolicious @tnt_oliver @tonivancoski @Dolphin_wiseass @dreamhouse99 @dimiklada @Shushmula Исто фраеришта беа копиљаците што успеваа да извадат кеш плус од мама и тато или имаа постари браќа па имаа туце сликици на мењање.

Рецимо за кец двојче тројче амблемите во албумите за светското во мексико 1986 даваа по дваесет по триесет сликички за една. https://t.co/4f80HnrBvH
0ReTweets3Favorites·Details
Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска почнала постапка за враќање на споменикот на Андон Лазов – Ќосето пред судовите во Скопје, објави „Макфакс“.
0ReTweets3Favorites·Details
Српска песна од три збора:

КУЧЕ МАЈКА и ЉУБОВ/секс https://t.co/YCtTyjwt9B
0ReTweets2Favorites·Details
@Andon_USA Да тоа сакам да кажам некои од нас ги учеле низ образование остали википедија
0ReTweets1Favorites·Details
@Andon_USA 🤣🤌
0ReTweets1Favorites·Details
@Andon_USA @KRodzers Викај го Jacques
0ReTweets1Favorites·Details
СДС форсира Бугари во Устав не дека сакаат туку за потреба да не се закочи ЕУ процесот и тоа е брутално легитимно.

Но да сме на чисто играта за Бугари во Уставот на ДУИ е за да се протурка амандманот за внесување на амандман албански јазик

https://t.co/CHcSYvsoG1
0ReTweets1Favorites·Details
@Prikazna1 Не среќо немој… не вредат верувај https://t.co/Er5FO8hLrZ
0ReTweets1Favorites·Details
@Andon_USA Прво априлските шеги на Жак Темплар УСА андон од 1 до 5?

3,6

3,6? 👇 https://t.co/wfoqaPMZuR
0ReTweets1Favorites·Details
“Си била тука некад ?”
сосема е океј прашање за на прв дејт https://t.co/7HB4EJKzn7
0ReTweets2Favorites·Details
@E_USER_WARNING Pa mene mi kazuvaat 🥹🫶
0ReTweets0Favorites·Details
Што значи оваа одлука на Уставен суд г. Амазон?

Па еве одлуката на Уставниот суд на пример значи шефот на дипломатијата г. Бујар Османи да веќе од понеделник очекува дури 900 евра повисока плата или 2099 евра за се што сработел овој месец
0ReTweets0Favorites·Details
Граѓаните чуваат 5,2 милијарди евра во трите најголеми банки.

УСТАВЕН СУД likes this https://t.co/HUPUbZutXp
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1The Templarandon_usa12
2Luckysreleb5
3Alex Macedon 🇲🇰alex4macedonia5
4prostmoderenmagnetolicious5
5Cosmopolitanalikiaj5
6баба зинетиcentraphor095
7Нешоnesosk5
8RASPUSTENICAnatraspustenica5
9🔪🇷🇺ЛИЛЕ СТЕЧАЈКА🇰🇵🦴lilestechajka5
10лЕшкоleshovski5