TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Росана @neskafena
#reach: 39546   ( 163rd )
#followers: 3963   ( 975th )
Денес е светски ден на водата, да се потсетиме дека со вода за пиење не се мие кола, не се перат теписи, не се вадат трендафили у двор итн.
Годинава на Шара нема снег, Кобилица и Љуботен се прошарани ама не бели. Европа веќе алармира за недостаток на вода.
18ReTweets64Favorites·Details
Божегосподе!! https://t.co/PxfukwXaLZ
13ReTweets46Favorites·Details
Неверојатно!! https://t.co/ee0ke3nUGo
8ReTweets36Favorites·Details
8ReTweets18Favorites·Details
Каква г*мно држава сме ние.. https://t.co/dL2DA1IU8g
7ReTweets22Favorites·Details
8ReTweets14Favorites·Details
Роди ме мајко и фрли ме функционер у мкд..плата колку сакаш, путни трошоци ко да си бил на обиколка на земјинава кугла, картици гратис, придружба те зема/носи од дома..значи и шејкот од дубаи не може толку 🙌🏻
5ReTweets22Favorites·Details
80% од фирмите се микро бизниси кои го пунат буџетот у оваа вукојебина и за нив нема никакво олеснување, политика на само дај и измислени административни глупости.. https://t.co/1lFQWKEq2N
6ReTweets14Favorites·Details
Кој ги врти граѓаните битно народ се забавља, а кафаните цветаат..или што би рекло мвр, тоа е, да ви мериме бучава дома во 2 сабајле.. https://t.co/ca7BqmHlMq
5ReTweets10Favorites·Details
Баба ми викаше ако нема снег на божиќ ќе има на велигден..све ова на српски али не би да гаѓам с падежима 🫣
0ReTweets15Favorites·Details
На увозни прпизводи не се става ваква мерка ама ај..банани не растат кај нас на пр 🙄 https://t.co/mx3APDHbKo
1ReTweets8Favorites·Details
За влез на клиника ред има од средно водно, ама овие што мангупски се пикаат на средина кадешто влегува брза помош го имаат хакнато кодот на да винчи 🫣
0ReTweets7Favorites·Details
Ноу шит 🫣 https://t.co/qdzBeBqqa8
0ReTweets7Favorites·Details
До заплена на плочи стигнавме уствари си кажа министерството дека плочите биле застарена технологија, а ние не сакаме да трупаме ѓубре непотребно..
мизерија у боја!!
0ReTweets7Favorites·Details
@JumalaTuoni Тоа ти се вика комплекс на ниска вредност 🫣
0ReTweets6Favorites·Details
Да те фати пазарна да не издадеш фискална одма те затвора 30 дена освен ако не си интермецо па демек не може да те најде, ама препродавачи на пазар никој не може да ги затвори дека гес уат: немале фирма и пазарна нема како да постапи..
1ReTweets2Favorites·Details
Некој од талентиве у влада да ми објасни како ќе ги исконтролираат маржите на пазар, дека нели таму нема влез/излез, фискална ово-оно..ќе ги контолираат само тие со фирма ама др ќе си цвета 🙌🏻
0ReTweets4Favorites·Details
Замрзнати цените на одредени овошја и зеленчуци..ај кромид у саксија ќе садиме ама банани каде 🤔
0ReTweets3Favorites·Details
@Schiffer_PG14 Државна цицка е најслатка, молзи друг плаќа 🙌🏻
0ReTweets3Favorites·Details
@tiktaknaradio Ја вчера у зара си ги барам 10те ден за наплатена кеса која не ја ни побарав. Ама ја сум тетовка 😬
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Јепирjepirovski8
2FilipNelkovskiscaramanga18066
3Marijamarija2063233
4Тик Так на радиоtiktaknaradio2
5Патлак илити пиштолposlediknapik2
6Edmond Dantesedmondd717801212
7Чак на Оризchaknaoriz2
8Град Скопјеcityofskopje2
9Oliver Spasovskio_spasovski2
10вина невинаnalutilus1