TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нешо @nesosk
#reach: 94920   ( 63rd )
#followers: 5445   ( 544th )
Маврово

Потопената црква состојба пред година дена и денес

МПЦ не заинтересирани
Општина исто

Се фатија група Мавровчани и го направија ова сами

исчистија тони шут, стабилизираа камбанеријата, средиа

Можело и без да чекаш државата да напраиш нешто за МК

Алал да им е 🤗🤗🤗 https://t.co/7zBv6xf7dq
92ReTweets542Favorites·Details
Надркан Твит до јаја, на моменти и неваспитан а се ради дебилните, од јутуб образовани, со коефициент на интелигенција блиску до нула Антивсксери, и политичари кои ја искористуваат нивната глупоќа за да соберат гласови.

1/многу
77ReTweets317Favorites·Details
Сме ги праеле партал, сме ги стиснале и од напред и од назад, тоа белосветските немаа кај да мрднат.

Марко и Давид од напред, ја од позади 💪🏽💪🏽 https://t.co/TaUyN3lXNl
26ReTweets212Favorites·Details
А кој го мрзи целата трка да ја гледа, бујрум претекнувањето за 1/2 позиција од кабина на Давид 💪🏽💪🏽

Да се знае како тимски возеа децата, и колку несебично.

И после Македнско знаме и Македонска химна 🤗🤗

Многу ги сакам бе, биљур деца се 😍🥰😍 https://t.co/DyEegJeWWP
26ReTweets186Favorites·Details
30 години Македонија
(зборам за мои познаници, не скокајте сите)

гледам се им е срање во државичкава
здраство, закони, екологија, градењет, сообаќај

-кријат за ковид
-не плаќаат придонеси
-за даноци да не зборуваме
-ама еден закон не почитуваат

1/2
27ReTweets154Favorites·Details
Тажно лута фаца дека 6 дена ме нема видено

Да потпорасне уште десетина 15 години ќе мора изгледа да сменам ради неа начин на живеење ☹️☹️ https://t.co/VwZaQcN31l
7ReTweets286Favorites·Details
предизвикано од изјавата на Мицковски

неколку дена скролам по профилите на антиваксерите, и имам чуство дека најголем дел од нив се и:

за Трамп
за ВМРО
против сите комшии
против 🌈 абортуси и слично
против сите етникуми
против сите други религии

имаше некоја студија за IQто ??
21ReTweets93Favorites·Details
не застанувај во Предајане на плескавица со кајмак, ќе ти спремам ја вечера

Вечерата ☹️☹️☹️ https://t.co/cFghIJzH5w
9ReTweets173Favorites·Details
со закаснување од еден ден, и ние имаме џукели за сликање за #DogDay https://t.co/9otiToDbFS
9ReTweets168Favorites·Details
сум го спасил гаџетот од крволочните канџи на негователките

#НикатГрадинка
#СекатНене
#И_ФиПоНекат https://t.co/WAlOoBg3BM
5ReTweets158Favorites·Details
И да, одвратни ми се, и да ќе терам мајтап на нивната глупост, иако они тоа нема ни да го сватат, и нападните нормално, алатките од твитер. Да сум закон, би се обрачунал со предметните лудаци, нити сум нити ми е стил, и најбитно почитувам закони.
7/?
10ReTweets126Favorites·Details
-да не ви кажам на што се грејат, нема да веруете
-дозвола за градење, абе дали си ти луд, кој вади дозвола за стреа, со зидови и прозори у центар
-полна линија е за глупаци, исто ко црвено светло

Да државата не чини, впрочем криви се ВМРО или СДСМ,

НИЕ СМЕ СУПЕР
12ReTweets120Favorites·Details
но би сакал една две ноќи да го имаат мојот страв, дали клексанот иако во минимална доза, ќе предизвика масивни крварења, да почуствуват родителски страв, не од јутуб индоктриниран, него потврден од релевантни медицинари
6/?
9ReTweets121Favorites·Details
но за жал истата не штити комплетно од нова заразеност.

И дојде и тоа, итно Систина, разговори со хематолози овде и во Канада, што смее и колку смее да прима. За среќа вакцината и те како сврши работа, два дена 38, малце кашлица и 8 дена опсервација, денес е дома.
4/?
10ReTweets117Favorites·Details
Можноста за повторна зараза ќе беше многу помала доколку горе споменатите имбецили беа вакцинирани, но пошто големиот дел од вината е на нивна сметка (не се секирајте, сметката во Систина ми е веќе подмирена)
5/?
8ReTweets113Favorites·Details
Пред 35 години ми се роди ќерка со тешко вродено хематолошко заболување, по тешка борба спаси задница, но болеста остана. Ради хематолошкиот статус не смееше да прими ни една вакцина. Тогашните хематолози и инфектолози ме убедуваа дека не е во опасност
2/?
9ReTweets103Favorites·Details
@ArslaJeMeniBog @arthurgordonpy3 јеботе власи, вреди ли да умреш за 2000 денари
10ReTweets5Favorites·Details
Голема благодарност до: Ковид Центарот во Систина, Сандра која помогна да се најде место, др. Патриција Каламарас, др. Ирена Пановска (ти бе чупе, никако да се откачиш од мене),
8/?
7ReTweets101Favorites·Details
Спомна некој скијање

Сув тренинг час 01 https://t.co/D7LbY1FQLI
4ReTweets117Favorites·Details
пошто сите околу неа се вакцинирни, испадна така.

Но дојде ковидот, кој е во комплетна спротиставеност со некои од симптомите на нејзината сеуште присутна болест, здивнавме со вакцината, која иако ризична за неа, ја прими без проблем,
3/?
8ReTweets94Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Karbonopsinakarbonopsina19
2i999yi999y13
3АЈЕРДНАgo2bedreal13
4mindрluмbеr 🙭mindplumber11
5Sofre Trifunoskisofretrifunoski10
6Тино 🏁tinodtinkki10
7Dream Housedreamhouse998
8Цандо Големиотcandogolemiot8
9Bistra vodaogeldalo8
10Чак на Оризchaknaoriz7