TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ivor Mickovski @nezenzabar
#reach: 131975   ( 21st )
#followers: 3747   ( 868th )
#1
Нели ви е срам бе сиромашни, а работливи луѓе да протестираат.
Како може пензионерите, социјалците, стечајците и хонорарците, да не можат да работат на тезга.
Што вие тука глумите дека регулирате?!
Имате за средување милиони милионски криминали, пред на луѓево да се окомите.
83ReTweets266Favorites·Details
#2
Артан Груби и тоа нивно дувло Али Бабе и 40 разбојника, бараат одговорност од Царовска.
Пази, кримосите бараат одговорност.
Гасете Холивуд, Наркоси и Нетфликси, имаме реалност овде која е јача од фикција.
Уааа бе апаши, крвта ни ја испивте.
88ReTweets244Favorites·Details
#3
Дали на некој му доаѓа памет за криминалите на ДУИ?!
Краделе од пензии бе, 19 милиони евра.
Имаше и некој друг скандлал со доцнења на префрлање пари во приватни фондови
Ама ова е врвот, ко што си делеа пари во партија од државни институции.
Или ДУИ ќе се исчисти, или нема држава
81ReTweets256Favorites·Details
#4
Мира Дизел: Вработувањето на мојот син не влијае на сиромашните и непривилегираните, тие и онака немаат работа.
80ReTweets240Favorites·Details
#5
Со една нога во НАТО и со две нозе си воведоа функција заменик директор во сите јавни претпријатија.
Во истиот ден кога се постигнува стратешки успех на надворешен план, на домашен план системски се доуништува реформскиот процес.
Нека јаде партија, политика, бирократија...
75ReTweets202Favorites·Details
#6
Добро бе, сега и делата на Латас, Кочан и Авировиќ може да застарат.
Ај и амнестија.
19 мил. украдени од ДУИ, државата ќе ги плаќа, ние поточно.
Па дајте бе некаква правда бе луѓе, нема криминал што не го легализиравте
Којзнае што криминал правите сега, чим ваква неправда терате
64ReTweets225Favorites·Details
#7
Пази историски прв ред на подигање НАТО знаме.
Амди, Тачи, Бучко, Љубчо.
Сите треба да се затвор, али јер прогресивни политичари, не внесоа во иднината.
Јебо те крими улаз у алијанси.
59ReTweets203Favorites·Details
#8
Свесни сте дека ова е за оставка.
Ова не е само криминал, ова е навреда за еден куп луѓе кои со години инвестираат во напредокот на оваа земја, а вие дрско им се мочате на трудот и неверојатната волја.
https://t.co/mfChMN60Nw
64ReTweets145Favorites·Details
#9
Свака част, остана ли некој неиспран, нерехабилитиран во овој ребрендиран режим.
Овие од Сител ќе не информирале за политичките реформи.
Овие што 11 години живееја и се богатеа од лажење на народот и оцрнување на луѓе.
Свака част и за УСАИД што го финансира овој проект. https://t.co/T1Vt6MDQSz
39ReTweets159Favorites·Details
#10
Проект од национален интерес за културата дечки.
Вие не сте Министерство за култура, вие сте Министерство за првут и шминка.
Опрајте се бе лопови. https://t.co/2mvLYie6J1
45ReTweets130Favorites·Details
#11
Манчевски за вработувањата роднини на функционери: 10 години членовите на СДСМ беа најдискриминирани граѓани во државата.
Некои од нас драг Манчевски сме дискриминирани и како слободни граѓани, и тоа најчесто токму од вас.
ВМРО ми го уништува животот општо, вие конкретно.
40ReTweets142Favorites·Details
#12
Ние сме општество на претеран ризик, каде трагедијата чека на секој чекор.
Субстандардноста, општата негрижа, лошата инфраструктура, се тука е створено како да одземе живот или го загорчи.
А вие што правите глупи идеолошки и политички корелации со трагедијата, сте болни луѓе.
36ReTweets132Favorites·Details
#13
Седум (7) луѓе ви имаат избегано, меѓу кои човекот кој на многумина ни ги уништи животите, како и луѓе кои направиле криминал или се обвинети за убиство.
И никој не презема никаква одговорност.
Ги бараат слабите алки во системот.
Сомнежот е силен дека тоа сте токму вие.
37ReTweets121Favorites·Details
#14
Денес градилиштето кај Јужен работеше под полна пареа. Натоварени камиони смет по улиците, работници насекаде, кранови дигаат и спуштаат цемент.
Гледате дека не сте власт, дека сте само лопови,си знае и инвеститорот, веќе ве платил и не можете сопствените одлуки да ги наметнете.
35ReTweets113Favorites·Details
#15
Ќе фрлаат крст во најзагадената река, на најзагадениот град на светот.
И викаат Бог се јавил.
Вистински очајници.
Да се јавеше некоја институција, некаков разум, одговорност некоја.
27ReTweets126Favorites·Details
#16
ДУИ другари, канцерот на македонското граѓанско општество и обидот за градење на вистински мултиетничка заедница.
https://t.co/pXFQ0PlCxk
38ReTweets83Favorites·Details
#17
Кога Грујо и Ставре правеа буџети од 3,1 милијарди евра, овие денес на власт викаа дека секоја година се краде пола милијарда.
Колку ли се краде сега кога буџетот е 3.7 милијарди?
Инаку, за загадување годинава ќе дадат 2 милиони евра.
4,5 мил. годишно одат само на ВМРО или СДСМ
35ReTweets69Favorites·Details
#18
Заради фаличен правилник од Министерство за животна средина не може да се казнат малите, а бројни загадувачи.
Општините откриле преку 100 мали погони под 1 kw, каде се гори пластика, дрво, гуми, произведувајќи моментална загаденост од над 3000 ПМ10/м3.
31ReTweets78Favorites·Details
#19
Кажете му на Зоки дека кога мажи фатени во криминал или лошо владеење, напаѓаат жена министер, дека кога кримоси заташкуваат епски скандал, дека кога сите институции се кочат и рушат од нивна страна, премиерот има должност и одговорност, да си го заштити министерот, но и сите нас
22ReTweets105Favorites·Details
#20
Шилегов на прес за време на новинарско новинарско прашање му шепнува на Оливер дека новинарите не разбирале.
Таа цинична насмевка ќе ти се искриви следниот пат кога ќе треба народ да те гласа.
А што се однесува до новинарите,треба да му ги бојкотираат пресовите,пошо не разбираат
22ReTweets102Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1КраФТkraft_mk6
2Каља ❄katemagritte5
3Borjan Jovanovskiborjanjovanovsk4
4Боки од управаbojanseker4
5АНАkaragalich4
6Idalittleladyida3
7Жaне oд кaдрoвocccruella3
8Иванimenkinoski3
9ivana dragsiqiunexploded_yet3
10V!DanaDsgnvidanadesign3