TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Полтрол 🇮🇱 @neznajach
#reach: 104259   ( 60rd )
#followers: 2209   ( 1716th )
#1
Тетка ми од Њу Џерзи го гледала Honeyland и се јави да не праша како сме.
34ReTweets164Favorites·Details
#2
25ReTweets80Favorites·Details
#3
"I saw Honeyland.
From a technical point the movie is directed nicely with wide perspectives, zoom where is needed!"
- M. Scorsese for GQ
13ReTweets80Favorites·Details
#4
"CEO of Kadino found dead today. Cause of death is believed to be a broken heart caused from a strongly worded tweet from a valuable costumer." | BBC https://t.co/lE7lUkZwkZ
14ReTweets75Favorites·Details
#5
Ова е најкомплицираното и најдеталното "имам пријател албанец" што сум го видел. https://t.co/3cEgV0hDZJ
11ReTweets66Favorites·Details
#7
@jamieleecurtis @HoneylandDoc But what about that zoom though!
It really is something else.
10ReTweets67Favorites·Details
#8
Двеста Триста за Нова Година ќе се напраил Песто Шесто
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
13ReTweets49Favorites·Details
#9
Треба да снимиме еден филм во кој сме супер напредни и цивилизирани, дотерани со ајфони, скутери и сл. и да им го пуштиме у Европа за да не мислат дека сите се пентариме по карпи да собираме мед од диви пчели и дека сме рурални фармери кои се тепаат со крави по некакви ридишта.
9ReTweets61Favorites·Details
#10
Пред 15 години на овој ден една преубава девојка ме праша "Слободен ли си?", ете ја сега сопруга ми е.
Дури денес разбрав дека мислела дека сум таксист.
8ReTweets61Favorites·Details
#11
Преку кур ми е од сиромашни вмровчиња што просат.
10 пати ја ресетирам електричната ограда!!
13ReTweets42Favorites·Details
#12
На листата луѓе кои го разбрале Honeyland ни се приклучува г-динот Саше Политико. Добредојде! https://t.co/NGhVmQN42h
7ReTweets60Favorites·Details
#13
Кога си пишуваш у дм со zmijurina2 https://t.co/FQmmOi1kUZ
8ReTweets57Favorites·Details
#14
Пола саат им објаснував на моите кои се тие Чичко Жарко, Мала Ѕвезда и Двеста Триста и зошто треба да се крши и за нив.
10ReTweets44Favorites·Details
#15
Еден саат сум жена и веќе сакам да се укине машкиот род пер се.
Зборувајте ми за токсичност! https://t.co/tWttEBHNuF
14ReTweets32Favorites·Details
#16
Да му се одмили новогодишното скенирање на човек 🤮 https://t.co/O9WmRs74Cb
9ReTweets36Favorites·Details
#17
Како можете да отследувате во очи Нова Година?
Монструми!!
8ReTweets35Favorites·Details
#18
Денес овој Македонец🇲🇰 ќе полнеше 2376 години :((

#НикогашСеверна https://t.co/NtlyDOnZc3
9ReTweets29Favorites·Details
#19
Роми е правилно. https://t.co/L8PJwLsV0s
5ReTweets39Favorites·Details
#20
Една феминистка денес ми влезе во дуќан со сликава во рака и ми вика шишај ме како Апасиев. https://t.co/xgSRDQpIJT
4ReTweets42Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Zarko Ristovskidecimalfawn4210283
2Нандоniceasshole1239
3little star 🎯independent_234189
4Џагдишаdzagdisha140
5двеста тристаnema_visoki134
6Yokojordantscho91
7XooXxooxyyy84
8Fejtoneroom_hotel77
9Ариелproblembyme75
10Сплинтерsinisa_goliotok63