TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Корто Малтезе од 🇲🇰 @ngc6752
#reach: 6833   ( 943rd )
#followers: 999   ( 4613rd )
Холандија од 30-35 милијарди го зголемила извозот на 101 милијарда.

Македонија константно под 1 милијарда.

Од 2000 до 2020 ВМРО и СДСМ беа на власт пола/пола. https://t.co/pRjFZNfVfo
5ReTweets13Favorites·Details
Е ајде да видиме. Казна во овој случај би значело враќање на доверба во институциите. Заташкување ќе значи дека нештата нема шанси да се поместат.

https://t.co/YWIihDpjg8
1ReTweets1Favorites·Details
@VladimirSmako Тоа цело време го кажувам, негласање значи дека ќе победи оној кој има повеќе партиски гласачи. Секаде десницата има поверни и побројни гласачи.
Затоа центарот и левицата мораат да се прецизни и доследни во владеењето, без „пајакот ме удри“ и „Во Арачиново крадат струја ама ...“
0ReTweets2Favorites·Details
Почнаа СДСМ квалитетно да ги тролаат ВМРО. Прво ќе направат фама „нема гас, нема греење“, ВМРОвците ќе распалат со „ќе смрзнеме“, „неспособна влада“, „избори“, „ни треба премиер енергетичар“.
И после се набавило гас, ќе имало греење. https://t.co/IkLEpwrFG0
0ReTweets2Favorites·Details
@vivianaa9312 Ставете го носител на листа на парламентарни избори.
0ReTweets1Favorites·Details
@billii71 Се гледа дека не си научил англиски.
0ReTweets1Favorites·Details
@MatrixOfHell @100deutschemark Јаки сте, нема што.

Бесплатен совет: Ако сакате да ги изгубите парламентарните избори кандидирајте го Шилегов и ако може нека биде носител на листа. Ќе ја заебете Македонија ама со чисто срце ќе можете говна да јадете дека „неутралата“ е крива.
0ReTweets0Favorites·Details
@andrejold @MatrixOfHell @100deutschemark Сакаш да кажеш дека вистина е дека бил пијаница? (знам дека е арогантно копиле)
0ReTweets0Favorites·Details
@andrejold @100deutschemark @MatrixOfHell Партиската послушност е лоша работа. Човек СЕКОГАШ мора да критикува власт, која сака нека е. Ако власта не се критикува немилосрдно ќе се расипе (корумпира). Секој што брани властодржец помага власта да се корумпира. Владателот By Default е виновен и треба да докажува невиност.
0ReTweets0Favorites·Details
@andrejold @MatrixOfHell @100deutschemark Концептот го остваруваат луѓе. Луѓето не се идеални, нема таков. Ако ги оставиш на врвот многу лесно се расипуваат. „Дај му власт една година и стави го на вага“. Буквално.
Затоа треба да се менуваат. Концептот не смее да биде заложник на „незаменливи“.
0ReTweets0Favorites·Details
@andrejold @100deutschemark @MatrixOfHell Градоначалникот не е мајстор па да му ја ценам изградбата. Концептот „ќе ги гониме за Скопје 2014“ (каде патем речено има криминал колку сакаш) се напушти за ... личен интерес?

BTW, кој мост?
0ReTweets0Favorites·Details
@andrejold @MatrixOfHell @100deutschemark Ама ако тренерот шитка утакмици тогаш џабе му е тимот.
0ReTweets0Favorites·Details
@andrejold @MatrixOfHell @100deutschemark Тимот кој требаше да ги обелодени сите криминали направени со проектот „Скопје 2014“ си ја затаи работата. Нема ниту едно обвинение за поранешниот крадоначалник.
Или тој проект бил чист како солза или адвокатот квалитетно го изрекетирал претходникот.
Затоа следеше пораз.
0ReTweets0Favorites·Details
@100deutschemark @andrejold @MatrixOfHell Оставката на Заев е единственото добро што го направи СДСМ после лошите кандидати кои ги изгубија локалните избори. Ако оставката е „се извинуваме што го кандидиравме Шилегов и таквите како него“ треба да се продолжи така, а не да ги „рехабилитирате“ лузерите.
0ReTweets0Favorites·Details
@andrejold @MatrixOfHell @100deutschemark What? Од каде сега ова?
0ReTweets0Favorites·Details
@andrejold @100deutschemark @MatrixOfHell Тука е разликата. Ти во Заев гледаш лидер, јас гледав службеник. Не е државата негова, а народот негови поданици па тој да се разочара од народот. Тој (властодржецот, избраниот) поднесува сметка, а не обратно.
0ReTweets0Favorites·Details
@100deutschemark @andrejold @MatrixOfHell СДСМ не се диктатура, СДСМ се арогантни копилиња кои не гледаат дека како тргнале ќе ги изгубат изборите и после „неутралата“, папата, русите, србите, вонземјаните, ... било кој ќе биде виновен што ВМРО ќе се врати.
0ReTweets0Favorites·Details
@andrejold @100deutschemark @MatrixOfHell Твој твит: „А видиш јас ја гледам оставката на Заев како чин кој покажа дека е незадоволен од реакцијата на народот, кој ништо не препозна во нивната работа ...

Ти си меѓу тие кои разочараа ....“

Кој сега бил незадоволен, Заев или народот?
0ReTweets0Favorites·Details
@andrejold @100deutschemark @MatrixOfHell Фала за „момак“ но „оставката на Заев како чин кој покажа дека е незадоволен од реакцијата на народот“ на македонски јазик значи дека Заев бил незадоволен од народот. Од поданиците.
0ReTweets0Favorites·Details
@100deutschemark @andrejold @MatrixOfHell Шилегов е поларизирачки лик, или го обожаваш (како ти на пример) или не го сакаш (сите други нормални). Такви ликови се кандидати на партии како Левица, ВМРО и слични. Ама арогантните СДСМ игнорираа, „кој ве ебе“. Епа ќе не ебе ВМРО сега.
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Tamacti Junmatrixofhell24
2100Marki100deutschemark24
3Andrejandrejold23
4Daniel Anastasoffalgorit0076
5Smakjovladimirsmako3
6Duchess 🏴‍arthurgordonpy31
7РОМА од Зајасroma923771811
8Име, презиме и матичен бројdremka1
9La Electra 🇺🇦vivianaa93121
10Biljana Antoska Stojanovbillii711