TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Nidzovski 🇲🇰 @nidzovski
#reach: 327   ( 1641st )
#followers: 328   ( 11872nd )
@denkmit That's a lot of pain. Can't believe that he is gonna race.
1ReTweets12Favorites·Details
@Elilusionista25 Знаеш дека за нив засекогаш ќе биде крив Зеленски и Америка, а не оној што влегува со тенкови на туѓа територија.
0ReTweets9Favorites·Details
@Dalibor_81 @Cievski Украина не праќа луѓе надор од своите граници.
0ReTweets3Favorites·Details
@denkmit @FabioQ20 @AleixEspargaro It looks like they can't stand each other😆
0ReTweets3Favorites·Details
@denkmit You've been pretty vocal regarding the safety of the riders and all participants in general. I think that if he chooses to race it would be more damaging to him and also can be a potential hazard on the track as well. Oh well.
0ReTweets3Favorites·Details
@ArslaJeMeniBog @HumpfreyBogart @KibbleD9 Ги моча и му се диват.
0ReTweets3Favorites·Details
@ArslaJeMeniBog @HumpfreyBogart @KibbleD9 Мене ми се најсмешни овие што се симпатизери на СДСМ кога ќе им кажам дека Вучиќ е еволуција на Грујо, мозокот им експлодира хаха
0ReTweets3Favorites·Details
@Ce_ne "се гледа на снимката" е новата светска крим техника.
0ReTweets3Favorites·Details
@novidejo U redu je ljudi, zeza se :P https://t.co/3hEOvLKKxX
0ReTweets3Favorites·Details
@dzaFish @StojkoMojov Значи прогресивна стратегија. За толку ги врати Путин Русите. 100 години
0ReTweets2Favorites·Details
@borokitanoski Искомплексирано мало човече е тоа.
0ReTweets2Favorites·Details
@OvertakeCentral No DRS no shit. Rookie season...
0ReTweets2Favorites·Details
Ако некој се чуди зошто се мобилизираат резервистите. Од "специјални операции" до класична војна. https://t.co/V4PArfjNvl
0ReTweets2Favorites·Details
@DebrcaMed Интересен е моментот на едните се колонијалисти, а другите браќа православци. Не знам дали знаат кои све републики се во границите на Русија и каде се војуваа и они како и Америте. Ние сме толку не битни што треба да следиме кој е во подем во моментот и да не дигаме многу галама.
0ReTweets2Favorites·Details
@DebrcaMed Конечно за прв пат сме и официјално дел од некој сојуз. На некој тоа ќе му се свиѓа, на некој нема, ама ние од тоа и си патиме. Немаме национална стратегија и лутаме 30 години. Треба да пораснеме и да си ги подврземе ташаците и да рече: ок тука сме кај што сме, на оваа страна!
0ReTweets2Favorites·Details
@ibobitok @kjosmofon @dalijan13 @Cievski Затоа и праќаат покани сегде. Богатите ќе избегаат секако, а сиромашните веќе се пакуваат за на бојно поле дека немаат избор.
0ReTweets1Favorites·Details
@legovski Лесно е од дома на топло да се чаламиш. Ќе го видиме на железничка униформа и пушка на рамо кога ќе го испраќаат у пичкоец за "државни интереси", дал ќе биде смешки.
0ReTweets1Favorites·Details
Пак да си го гласате... https://t.co/KsWSUlOcso
0ReTweets1Favorites·Details
@Dmee82 Овие би му аплаудираше на Путин да влезе со тенкови сред Скопје, што ти е?
0ReTweets1Favorites·Details
@Dmee82 *Аплаудирале
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Ludwig van Terminator 🇲🇰🇪🇺🇩🇪cievski3
2Др Арсланагићarslajemenibog3
3Cenece_ne3
4Dimitar P.dmee822
5Илузионистаelilusionista252
6Humpfrey Bogarthumpfreybogart2
7Kibble Dkibbled92
8Bobi Ilievskiibobitok1
9Академик Др Џедај до гроп 🇺🇦 🇲🇰kjosmofon1
10not great not terrible🇺🇸🇲🇰🇪🇺🇺🇦🏳️‍🌈dalijan131