TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НиколаСтрез @nikolastrez
#reach: 86031   ( 161st )
#followers: 11499   ( 108th )
#1
И сега што да правам со проектов за евровизиска сала?
80ReTweets360Favorites·Details
#2
значи, не го брани павле, не биди вмро
17ReTweets82Favorites·Details
#3
единствени губитници на избориве се тие што го казнуваа сдсм

слава им
20ReTweets66Favorites·Details
#4
Многу сакам логоа што на второ гледање ќе ја видиш скриената идеја, па макар тоа било и нож за колење неистомисленици. Многу јакобински дизајн, браво. https://t.co/95OJF6AN3h
20ReTweets59Favorites·Details
#5
еве деца, тука, на овој сервер, кај месноста викана википедија, четата на слободан јаќоски се борела против грчкиот окупатор и извојувала две победи

слава му
14ReTweets61Favorites·Details
#6
И година и пол глас за политика да не слушнам. Само убави работи: музика, филм, линкови споделување, пролет, хортикултура, дизајн, архитектура, типографија...
12ReTweets62Favorites·Details
#7
Да бе, го знам, незадоволен беше на времето, страв и трепет беше. Сдсм ги има казнето.
14ReTweets51Favorites·Details
#8
Брат ми ставил ливче дека Варис ќе преживее на крај и ќе биде крал.

Два леба ќе купеше со парите.
10ReTweets60Favorites·Details
#9
Ми се јавија сега, на местото на штабот на вмро да сум смислел концертна дворана. Не бе, овие ич не знаат кај тераат.
12ReTweets44Favorites·Details
#10
а замислете уште миљон и 200 иљади вмровци што не гласаа
8ReTweets50Favorites·Details
#11
Сала ЌЕ ИМА
8ReTweets43Favorites·Details
#12
Ајдеееееее

миљон и двеста иљади го казнија апасиев за расколот во левица

Ццццццццц
4ReTweets46Favorites·Details
#13
Ако не ти е јасно зошто парада, само замисли го поривот на некој да излезе на протест и покрај тоа што некој друг му се заканува дека ќе го убие.
9ReTweets31Favorites·Details
#14
Добар адвокат да препорачате, да го тужам васиљ за клевета сакам. И извршител исто ќе ми треба, за 12.000 евра што ми должи. Пожелно адвокатот да се разбира во недвижнини покрај море.
9ReTweets20Favorites·Details
#15
Коцката од едната играчка, која е помала, ја собира во кругот од другата играчка. Оди сега убеди ја дека мора коцка во квадратот, цилиндар во кругот итн.
4ReTweets34Favorites·Details
#16
А бе, Ж во Будимпешта гласаше за Гога и Мицко? Или незадоволен е и тој од новата власт и ја казни со неизлегување?
4ReTweets32Favorites·Details
#18
Се опседнав со Чернобил на ХБО.
1ReTweets38Favorites·Details
#19
@VlatkoVasilj Кој е овој другиов?
6ReTweets22Favorites·Details
#20
Кога ќе праша некој зошто таков резултат на изборите, еве зошто. Директорчто на мк википедија од големото добро утро. https://t.co/eY96q1Lllg
3ReTweets27Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Jasna Koteskajasnakoteska9
2Ljubišasulimanovic6
3Васиљvlatkovasilj6
4њilentiemilentie5
5Никсонrnixn5
6Maximum Overtrollmaximovertroll4
7Обичен Александар 🇺🇸sendvicsovegeta4
8троен интегралlosh_chovek3
9Aleksandar Tortevskiatortevskitorte3
10малиот кнез мишкинjakovfendu3