TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НиколаСтрез @nikolastrez
#reach: 80075   ( 205th )
#followers: 11323   ( 106th )
#1
reklama na mesto https://t.co/mgimg3NjZL
43ReTweets101Favorites·Details
#2
пуштете го да оди во затвор, ако вè сака, ќе се врати.
35ReTweets89Favorites·Details
#3
Ако се сетите дека ванковска го киднапираше и го растури професорскиот пленум, многу работи ќе ви бидат појасни.
24ReTweets92Favorites·Details
#4
Замислувате како вмро или неа демократиа некогаш ќе го решеа проблемот со името? Тие никогаш не би си нарушиле сопствен комодитет и да добијат негативни поени за да биде подобро за сите. Можам и да ги замислам како протестираат заедно да остане проблемов.
21ReTweets77Favorites·Details
#5
"Демонстрантите го запалија договорот пред собрание."

И сега? Има ли план б?
18ReTweets78Favorites·Details
#6
оффнет ми е толку добар, што инфомакс не сум отворил 3 дена
18ReTweets66Favorites·Details
#7
АЈЈЈЈДЕЕЕЕЕЕЕЕ

Article 57 REPUBLIC OF NORTHERN MACEDONIA AGREES TO REMOVE THE MONUMENT "WARRIOR ON A HORSE" WITH A KATO CRANE

ЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦ
15ReTweets73Favorites·Details
#8
Повеќе роднини имаше вработено, отколку што дојдоа луѓе пред суд да го поддржат.
16ReTweets67Favorites·Details
#9
разликата е во тоа што ентериерот на грујовиот мерцедес е црн. Ама не е важно. Пина малко. https://t.co/f0gtBcIQqD
18ReTweets52Favorites·Details
#10
Фер е мицко и вмро да кажат - не сакаме интеграција во еу и нато, па ајде на избори. Или да дадат друго решение. Сè друго е изборна кампања од типот свечено отварање на контејнер.
14ReTweets61Favorites·Details
#11
Не можеме Христијан, зафатени сме баш тој термин, мораме да пуштиме југословенски филм со Љубиша Самарџиќ.

-Васко Ефтов, директор на АлфаТв
12ReTweets44Favorites·Details
#12
Ќе цитирам еден твит од 2013та од еден доајен на македонскиот твитинг:

Зоран Заев претседател на СДСМ. Вмро likes this.
11ReTweets39Favorites·Details
#13
Ќе си легнам (да, јас).
7ReTweets33Favorites·Details
#14
Престанете да го распродавате името на Ресен!
8ReTweets28Favorites·Details
#15
Ако вика "шарените", вмрана е.
5ReTweets29Favorites·Details
#16
Мицко зборува премногу апстрактно, без ништо конкретно. Баш тоа сака да го слуша просечниот вмровец. Браво.
4ReTweets30Favorites·Details
#17
Твитер го користам за да се зафркавам со левица и ванковска и тек-тук по некој груевист.
3ReTweets22Favorites·Details
#18
@JasnaKoteska Не Јасна, ванковска се вклучи во пленумот од после и сите ве насанка во договор со ж (хотелите се за туризам, а не за парламентаризам), ако тоа е малку сети се за професорките (овие две) што гордана ги станувала по пижами да зборуваат за а1. И ден денес одработуваат.
4ReTweets18Favorites·Details
#19
туку ТИ кажими какоси? https://t.co/YJ4cqUBCTs
2ReTweets20Favorites·Details
#20
SHTO DOBI Republika MAKEDONIJA?????
EDNO GOOOLEMO NISHTO!!!!!!! SAMO GUBE!!!!!!
3ReTweets16Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Jasna Koteskajasnakoteska10
2i999yi999y7
3KatttP.katttp6
4Xhonatanvstevk6
5Zarko Ristovskidecimalfawn42105
6Никсонrnixn5
7Maximum Overtrollmaximovertroll4
8Filip Medarskifilipmedarski4
9Влатко Васиљvlatkovasilj4
10Tȟatȟáŋka Íyotakezarkovski4