TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Николина @nikolinaaaas
#reach: 38038   ( 1059th )
#followers: 1849   ( 2112nd )
#1
Во операционата сала број 2, оваа ноќ свиреше симфонијата живот.
👏👏👏 https://t.co/JnNCnmfBUh
14ReTweets72Favorites·Details
#2
Зашто ставиле и 5-6 макарони да ми е да знам. https://t.co/QYoAQnoRvi
4ReTweets80Favorites·Details
#3
Димитар Илиевски - Мурато (29 септември 1953, Битола - 10 мај 1989, Непал) — македонски алпинист, познат како првиот Македонец што ја има освоено највисоката планина во светот — Монт Еверест. Се искачил на 10 мај 1989, по што не успеал да се врати во базниот логор.
13ReTweets53Favorites·Details
#4
Нека им е среќен именденот на сите кој го носат името Никола и Николина а воедно и на мене.
1ReTweets69Favorites·Details
#5
Од каде ви на вас право да коментирате дали 40 годишни луѓе шетале со кучиња и мачиња наместо со деца?
Со што сакаат со тоа ќе си шетаат и деца ако сакаат ќе имаат.
Нема но...
Не сте никаков фактор за да коментирате за вакво нешто.
7ReTweets47Favorites·Details
#6
Со тек на време сфатив дека расправиите и караниците не водат никаде.
Тој што сака да те разбере ќе те разбере.
Тој што сака да те сослуша ќе те сослуша.
Се друго е wasting time.
8ReTweets40Favorites·Details
#8
Дали би биле во врска со некој што е 10+ години постар од вас?
1ReTweets36Favorites·Details
#9
Има ли поискрено и поубаво нешто од она кога ќе прашаш детенце малечко колку ме сакаш а тоа ќе ги рашири рацете и ќе рече еве волку.
1ReTweets26Favorites·Details
#10
Дали вие воопшто размислувате како е да решаваш задачи што се решаваат на 6-7 страни а4 формат носејќи ракавици и маски на тебе?
Ќе се потиш и ќе решаваш нели?
Дали знаете кој стрес го предизвикувате со вашата неажурност?
5ReTweets11Favorites·Details
#12
Кога ќе ми текне дека уште во март имав пишано твит за ова.
Како да знаев дека ќе не дотераат до ова дереџе да полагаме испити за 10 дена, а се уште да немаме ни распоред на предмети за полагање.
Башка маска и ракавици на испит да носиме.
👇👇👇
2ReTweets14Favorites·Details
#13
На денешен ден пред точно 31 годинa, Димитар Илиевски - Мурато успеал да направи голем подвиг и како член на македонската алпинистичка експедиција „Еверест '89“ се искачил на највисокиот врв на светот, Монт Еверест.
4ReTweets7Favorites·Details
#15
Прва отиде во кафич кога се отвори да пие кафе.
Ама на испит да полага физички и било страв, Корона ќе фатела.
2ReTweets13Favorites·Details
#17
Димитар Илиевски е еден од најголемите алпинисти во историјата на македонскиот алпинизам и спортот воопшто. Се одликувал со фрапантна љубов кон планините и непоколеблива амбиција за соочување со најтешките предизвици.
2ReTweets8Favorites·Details
#18
А вие како децата ги правевте ако не е тајна?
И зашто е срамота децата да знаат како се создадени уште од мали нозе?
Или евентуално да знаат како да се заштитат и кој се начини на заштита уште пред да влезат во пубертет. https://t.co/GQdpwNKEuC
2ReTweets7Favorites·Details
#19
Ја гледаш се смее.
И си мислиш што убаво се смее лесно и е неа.
А уствари ништо не знаеш.
1ReTweets9Favorites·Details
#20
Вие се радувате на рестрикциите а они си чистат пат за да можат да организираат избори на ваш грб и без ич грижа за вашето здравје.
Ајде да си се радуваме на рестрикциите сега.
2ReTweets6Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Baze Lazevskibazelazevski12
2Филозофот 2.1firerot_9
3Биоинженерbioinzener9
4г. Влатко Вердерvlatko_werder8
5Мацкоfebruar19678
6Zarko Ristovskidecimalfawn42108
7Lile Pile🐤pilelile7
8Стојко Мојов 🇲🇰 🇺🇸stojkomojov7
9Punchable Пичлеме and 24 otherspenggemaar7
10Волкот од шумата 🌲wolf_forest_2287