TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LOVEnoWAR @oltovski
#reach: 120441   ( 24th )
#followers: 8486   ( 197th )
#1
Матуранту!
Ако планираш да работиш таксист запиши, филозовски.
Ако планираш да работиш шанкер запиши, психологија.
Ако планираш да работиш конобар, ДИВ.
Избери правилно.
68ReTweets186Favorites·Details
#2
Синоќа наместо кај мене у стан, завршивме кај нејзе у стан.
Е сега наместо она да пие кафе у моја кошула, јас пијам кафе у нејзина спаваќа.
36ReTweets159Favorites·Details
#3
Често лажам.
Моите лаги:
- Добар сум
- Ништо не ми е
- Ќе ми помине
- Не ми фалиш
- Не ми требаш...
44ReTweets102Favorites·Details
#4
Постои нешто совршено.
Совршено разбирање еден со друг.
34ReTweets74Favorites·Details
#5
Детево во мене си легнува да спие и ми вели.
-Кога ќе најдеш некој што има весело дете во себе, дете што сака да си игра тогаш да ме будиш.
32ReTweets75Favorites·Details
#6
Розев домат и некоја чашка ракија и ете, розов поглед во денот.
26ReTweets93Favorites·Details
#7
Разум остар како жилет...
Душа мека како памук...
Срце...
32ReTweets75Favorites·Details
#8
Секс на ливада е убав само ако нема коприви.
Не прашувајте од каде знам.
23ReTweets98Favorites·Details
#9
Дајте некоја што не јаде џигер.
29ReTweets69Favorites·Details
#10
Не доцни тој што тргнува на време, а не тој што брза.
Ова за тие на волан.
30ReTweets63Favorites·Details
#11
Некогаш сме лесни, некогаш тешки.

Чекорите
29ReTweets63Favorites·Details
#12
Лесно е са убиеш желба, иди оствари ја да те видам.
30ReTweets59Favorites·Details
#13
И денес нема да го живеам мојот сон.
Идемо даље.
24ReTweets75Favorites·Details
#14
Љубовта не може да те уништи, ти можеш љубовта да ја уништиш.
27ReTweets65Favorites·Details
#15
Длабоко е, затоа е чисто.
31ReTweets52Favorites·Details
#16
Една насмевка лузни што сокрива.
25ReTweets69Favorites·Details
#17
Ако хејташ профил на тл, не очекувам да си различен и со човек во рл.
25ReTweets68Favorites·Details
#18
Желба за пуст остров.
29ReTweets54Favorites·Details
#19
Лузна секако ќе има, длабочината непозната.
27ReTweets57Favorites·Details
#20
Штом ние даваме ручек сигурно ние сме во ќар.
20ReTweets75Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1ZAGORKAtreljara19
2Македонецот Јефто™ од Република Македонија 🇲🇰jeftomkd19
3ЧУВАРsmensky11
4b®gasimilacija11
5Каљаkatemagritte11
6MyMorningJacketprkosot10
7ПлавоБелservicecrew_9
8Професор Цветковиќtome_corner8
9МАЦКОfebruar19678
10Ебате Бељаebate_belja8