TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Марко @ortographia
#reach: 52242   ( 527th )
#followers: 5095   ( 522nd )
#1
тргнавме на солунска, спасивме куче од сред автопат.

Здраво Руми :) https://t.co/hmrXV8sTxs
7ReTweets85Favorites·Details
#2
Товарат кучиња од еден град и ги истовараат во друг, за да прават проблем и луѓе пријавуваат, да ја викнат фирмата од Општина и да земе 100 евра по заловено куче.

#ЗоштоФИРОМ
16ReTweets25Favorites·Details
#3
екипа, некој ако бара работа во хостел, 15000 плата, 3 смени, hit me up!

cena inboks
15ReTweets8Favorites·Details
#4
ти се случило да паркираш пред зграда и да те спука егзистенцијална криза и едно огромно ШТО ПРАВИШ СО ЖИВОТОТ пред очи? Мене тукушто.
3ReTweets37Favorites·Details
#5
пред да се лутиш некому, прашај се дали е тоа поради твоите очекувања од таа личност, кои не си ги искомуницирал туку очекуваш другата страна тоа природно да го знае/направи.

Огромна замка во која нервите и врските умираат.

#ДругарскиСовет
4ReTweets20Favorites·Details
#6
сакам да кажам, пивото е уште до 7.
5ReTweets15Favorites·Details
#7
марко “возам точак за да избегнам overthinking” ортографија
4ReTweets11Favorites·Details
#8
Седнав, си напишав на лист некои ствари, си кажав на себе што имав да си кажам и го напраив првиот инструментал после долго време. И научив нови ствари на ритам машинава. Се разбудив. Марко, добредојде назад.
0ReTweets18Favorites·Details
#9
@Crnokosa123 лол, каква глупост. Борба е и за едниот и за другиот, не треба да се омаловажува само затоа што некој можел да си дозволи поквалитетно лекување, другиот не. До кога ќе романтизираме страдање?
2ReTweets10Favorites·Details
#10
Бујрум музиката од денес https://t.co/ubqn8FK5b7
3ReTweets6Favorites·Details
#11
Сега сфаќам дека никогаш не сум можел вистински да се сконцентрирам во тишина, ми треба некоја динамика околу мене, движење, џагор. Пишувам мотивационо писмо во Баду. И ми оди. Дома, нема шанси. На работа, нема шанси. Умрен сум за некој coworking space изгледа.
1ReTweets12Favorites·Details
#12
многу јако, скопје - ајндховен: 869 денари, ајндховен - скопје: 11,069 денари. океј визер, нема проблем.
0ReTweets13Favorites·Details
#13
Бевме со Мирче кога Васиљ го продаде бевмето па си купи Порше Панамера.
2ReTweets4Favorites·Details
#14
дајте дечки 2000 евра за миксета
1ReTweets6Favorites·Details
#15
На дупката во оградата гледам замка од метална жица. Дојде пак, ми вика можам и да им фрлам отров. Пушката тука ми е, ги видам ли, ги пукам. Едно кутре ми го снема така преку ноќ. Полицијата не сакала да превземе ништо, удбаш бил дедото. Се е јасно.
Македонија? Не благодарам.
1ReTweets5Favorites·Details
#16
као сум се нарокал пица со лук, nigga I am taking a vow of silence till tomorrow
1ReTweets5Favorites·Details
#17
си го отворив шаторот за кампување у дневна, ми се напраи ќеифот, се исхајпав да кампувам некаде, сакам да кажам неам вреќа така да лето дај убрзај ја работава даае
0ReTweets7Favorites·Details
#18
20 минути пред дедлајн, како секој одличен студент на дивиот запад.
0ReTweets7Favorites·Details
#19
Екипа, некој што бил на Долна Бабина Дупка, под Солунска, отприлика во овој период од годината. Како е за кампување, температура, ми треба зимска вреќа или не?
2ReTweets1Favorites·Details
#20
боље од тажен е тажен со пола кило крембанани до тебе
0ReTweets7Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Donedoneecoo7
2devojcetosokucinjatahejter_venus6
3Darko Arsovskidarsovec5
4kenzoawakenzoawa4
5Мрмејдmnemosynee_4
6elverdaderopesimistatherealpsmst3
7Пердуфpikabu003
8Шукар Чавелаjovanatozija3
9Chlamydiaschiffer_pg143
10Octoberauuttumn2