TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

7️⃣ @osmini_
#reach: 12389   ( 690rd )
#followers: 965   ( 4856th )
На 25.03.1905 година грчките андарти заклаа 63 души од с. Загоричани, Костурско. Да не се заборави најскапата жртва - пролеаната крв на олтарот на нашата единствена татковина Македонија, нека им е вечна слава! https://t.co/phC1l5Fj3C
37ReTweets109Favorites·Details
Не знам што не ви е јасно до сега, ако не сакате Северномакедонци, алтернативата е да бидете Албанци. Или сиктер, трето нема.
#ЕдноОпшесвоЗаСите https://t.co/VVXxY0Zz6Z
32ReTweets64Favorites·Details
Со татко ти до 5 сабајле те чекавме, не ти беше срам да не се јавиш и да кажеш дека нема да си дојдеш?! https://t.co/rAlU7IoytB
9ReTweets81Favorites·Details
Шта зрачиш - то привлачиш, јел тако? https://t.co/uJ5UfGXDds
17ReTweets48Favorites·Details
ФОН е доволна референца за квалитет. https://t.co/iH78h5c4UX
8ReTweets83Favorites·Details
На Клиника за микробиологија нема реагенс за CRP! Повторувам: НЕМА РЕАГЕНС ЗА ЕДНО ОБИЧНО CRP!
15ReTweets55Favorites·Details
Си отиде и Димче Мешковски. Царство Небесно! https://t.co/CvNcU0VnRl
5ReTweets91Favorites·Details
Каде се бистите од тетовскиот плоштад, лицемеру? https://t.co/u1oG1N0LFC
18ReTweets38Favorites·Details
Акциски план
1. Албанскиот официјален јазик на целата територија на државата.
2. Прв премиер Албанец.
3. Кантонизација.
Сега за сега ова е и оди добро.
11ReTweets56Favorites·Details
Да се потсетиме на префинетоста на урбаното граџАнство. https://t.co/u7XRtxO5dr
10ReTweets55Favorites·Details
Кога ќе изгрее сонцето на слободата, мора да се прогласи празник што ќе се слави како Ден на македонските бранители и татковинската војна. Значи, МОРА! https://t.co/FjioGQEinM
12ReTweets47Favorites·Details
Еј, моја Македонијо! Светите Кирил и Методиј стасаа книги до Моравија да однесат, на безбожници очите да им ги отворат за денес безбожници да ти ги остават децата без книги, без очи. До кај стигнавме, да не ти се верува...
11ReTweets46Favorites·Details
Вечна му слава на најголемиот македонски актер Ристо Шишков, Бог да ја смести неговата душа на место каде што почиваат душите на праведниците. 🕯️ https://t.co/AVtSSKo9gC
9ReTweets52Favorites·Details
Јашари Косоварот ќе ми го слават во Тетово, Иљо Антевски - Смок, Амбарче, Ќосето, Сарафов итн. ќе седат по ѓубриштата. Е, баш ќе се прашаме дали ќе биде така од сега па натака.
10ReTweets38Favorites·Details
Возот од Скопје до Велес ќе вози 20 км на саат. Ова ли е тоа "дојде живот"? 😂
9ReTweets35Favorites·Details
Очекувам од новата влада под апсолутно водство на ВМРО-ДПМНЕ да организира посети на собирите на Македонците во Егејска и Пиринска Македонија, да се запознаат луѓето меѓу себе, да заживее македонштината, да се веселат и да се сакаат родените браќа зашто крвта вода не бива.
6ReTweets32Favorites·Details
Дарителите на крв ќе плаќаат партиципација за здравствени прегледи. Ова ли е тоа бесплатно здравство за сите?
6ReTweets32Favorites·Details
Ми се допаѓа што текстот на англиски е со најголем шрифт. Да се зна ко коси, а ко траву носи во губернијата наречена Република Нашата Земја. https://t.co/GsR0vQkfCo
7ReTweets28Favorites·Details
6 затворени училишта, 30 паралелки помалку, 1550 ученици помалку, 88 наставници помалку. Дојде живот. https://t.co/D191qK0wwF
8ReTweets23Favorites·Details
Не ми е јасно како може професор со завршена наставна насока да не може да препознае дете со свои психички проблеми? Што прават еден куп психолози по училиштата низ МК?! Не е само по митинзи да се шетате, деца ви умираат поради вашето невнимание и непрофесионалност.
5ReTweets34Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Капетански Дневник🏴‍☠️blacktaurus718
2ꑭᑎỖ𝕣мα𝔫ꑭ Ataman i Dardanisëslavicnorman17
3Hedonističencrvenigjavolimk14
4🔪🇷🇺ЛИЛЕ СТЕЧАЈКА🇰🇵🦴lilestechajka11
5Курвин Водењакjovanowsky9
6Tochka U 🇲🇰avalsiniarku6
7Pajcew Cobra Tategrdo_pajce5
8Марек Мserafimovskip5
9⚜️ЦрвенокосаТа¹⚜️reddevil_xoxo4
10На Сузе малиотnasuzemaliot4