TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

🍀₱Ø₭ł🍀 @p0kio
#reach: 104536   ( 17th )
#followers: 7430   ( 335th )
Јебо ве Васко Жабата https://t.co/uedHtW9Weg
144ReTweets983Favorites·Details
✅Држава : Северна Македонија
✅Националност: Граѓанин на Северна Македонија /Македонец
✅Јазик : Јазикот на кој зборуваат граѓаните на Северна Македонија
✅ Ние не заслужуваме држава - неспособни сме.
Све што се градело децении, растуривме како кула од карти.
66ReTweets168Favorites·Details
“Во ноември 1915 година, кога Бугарите влегоа во моето село,ја нападнаа мојата куќа.Ги убија мојата сопруга Бисера, брат Ристе, ќерки Донка и Бојна, мајка Ана, зет ми Благоја, моите внуки Менка, на 7 години, и Трајанка на една година. На сите им беше пресечен гркланот.”1/2 https://t.co/CfJUikO2Hs
62ReTweets115Favorites·Details
Еве шо ни се спрема , ама важно одиме кон ЕУ 🤡
#ДобраНоќ https://t.co/W0jJBcVFTU
50ReTweets82Favorites·Details
Настрана од лицемернотото славење на Северџаните на Илинден, двајца учесници од Илинденската коњаница, после положувањето цвеќе, клекнаа на колена и ги запросија своите девојки пред споменикот на илинденските револуционери. https://t.co/cqMlWInhAI
34ReTweets200Favorites·Details
И ова ќе го цензурирате МТВ ? #Предавници
Браво за @apasiev I @Krmov_Borislav , а вие другите од опозиција дремете таму и слушајте го волкот во јагнешка кожа! https://t.co/zqENDOqeFW
42ReTweets87Favorites·Details
Македонски лексикон од 16 век од Париз.Истиот е преработен од славистите Ciro Giannelli од универзитетот во Рим и Andre Vallant од универзитетот College de France во Париз.
А протоколот го прочита ли 🤡🤡🤡 https://t.co/AbpF9fI7P3
33ReTweets111Favorites·Details
#ДобарДен и поздрав од село Баница Леринско (30.08.2022),освен на Северџаните https://t.co/O8ntgdVKSZ
29ReTweets126Favorites·Details
Освен знамиња на Илирида ,УЧК, Албанија и скандирања Чкипе Етнике , УЧК , македонско девојче к__рва голема, Тоше пед__, смрт за каури ... што имам пропуштено за вечерната утакмица Слога (по ново Шкупи) со Динамо 🤔
30ReTweets113Favorites·Details
Парадоксот на Бадентер ❗
✅Албанците имаат право да гласаат и да одлучуваат за Македонците.
❌Македонците немаат право да гласаат и одлучуваат за Албанците.
26ReTweets134Favorites·Details
This Summer in cinemas ❗
Next level Vasko Jabata.
p.s Pa ne ste normalni 😂😂😂 https://t.co/bGbmc772uY
29ReTweets97Favorites·Details
#ДоброУтро со Муртинско - Татарски утра на поезијата на енглески. Само нека творат 🙄😂😂 https://t.co/tMHKMVCSDq
28ReTweets104Favorites·Details
Шо бе го избришале видеото кај шо го признаваат јазикот на кој зборуваат граѓаните на Северна Македонија 🤔
Сега шу прајме , пак не зафркнаа 🤡 https://t.co/KNfjMR0E3a
25ReTweets50Favorites·Details
Ова е споменик на Цар Самуил во Софија.
На него е претставен како Македонски Крал со Звезда од Кутлеш.
Ама сега во Охрид ќе пишиме на тврдината дека е Бугарски Крал !

И шо викате на Пивофест вчера убо беше а 🤡🤡🤡 https://t.co/iB9MZcOkwc
20ReTweets79Favorites·Details
Конечно го добивме тоа што долго го чекавме 🎉🎉🎉
Чист "Јазик на кој зборуваат граѓаните на Северна Македонија " јазик ... Бетон 🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡🤡 https://t.co/GeOdmMRQkn
22ReTweets39Favorites·Details
Цвета 19 век : Ќе умрам ама турчинка не станувам.
Цвета 21 век: Каков сака нека е , пари нека има .
17ReTweets74Favorites·Details
Дворскиот шут од Муртино пак трескал зелени 🤡😂😬🤡😂😬 https://t.co/fhkTqFaVbc
18ReTweets63Favorites·Details
Шо викат Северните Цобиња за македонците вчера во с.Петеле Леринско.
Не се Македонци и не зборат македонски јазик 🤔
Абе важно Преспански се потпиша , се откажа прогресивното граџанство од нив 🖕 https://t.co/eoEEBJttA3
16ReTweets69Favorites·Details
Ај да видиме шо вика твитер заедницата...рт
9ReTweets2Favorites·Details
Где си Бајден сунце ти јебем 😂😂 https://t.co/lF93Zx5sw7
13ReTweets75Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Сезнајкоseznajko32
2ДиДиvorrennn2
3Апасиевapasiev1
4Крмовkrmov_borislav1
5ВМРО-ДПМНЕvmro_dpmne1
6IRLMacedoniairlmacedonia1
7Инес Горица 🇲🇰 🇩🇪__aloevera_1
8ПанкотНе(Е)Мртовpivo_ok_pozz1
9Мизантропt10v01
10Жива Водаzivavoda11