TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 64063   ( 374th )
#followers: 1944   ( 1890rd )
#1
Битола е како преубава девојка која нема среќа во љубовта.
19ReTweets88Favorites·Details
#2
Пекара е поубав збор од bakery
9ReTweets70Favorites·Details
#3
Помнам на Градски гледав Вардар : Партизан. Некој од публиката го псуеше играчот кој пропушти шанса објаснувајќи како требало. Се погоди таткото на играчот да биде во близина и само довикна : Па што не го пуштиш син ти да игра чим знаеш толку многу фудбал?
И така.
8ReTweets55Favorites·Details
#4
Од 174 градови од 80 земји меѓу кои 79 главни, Лондон е најпаметен град. Скопје е најлошо рангиран град од регионот на 149 место.
11ReTweets37Favorites·Details
#5
@kkulavkova Рангирањето на Шангајската листа започнало во 2003 година. До денес никогаш наш универзитет не бил во првите 400. Никогаш!
Чему дезинформацијава?
4ReTweets45Favorites·Details
#6
@Neo38037098 За 10 асистенти потрбни се 12.300 евра за цела школска година.
Немале пари! Пред месец дена доделија плус 10.000 евра на КК Работнички пошто претходните 500.000 евра не биле доволни!
Баш ги заболе нив за децата со нетипичен развој
10ReTweets19Favorites·Details
#7
Не е доволно да кажеш дека моето не е добро. Треба да докажеш дека твоето е подобро.
6ReTweets26Favorites·Details
#8
...
The 100 best photographs ever taken without photoshop https://t.co/8lOl0dkMom
7ReTweets18Favorites·Details
#9
!!!
https://t.co/rOpzRC8z5g
За што ги плаќаме пратениците на ВМРО-ДПМНЕ?
7ReTweets17Favorites·Details
#10
Графата (човек) ви е избришана.
4ReTweets24Favorites·Details
#11
Моравме подобро. Дали умеевме?
Честит празник 🇲🇰
4ReTweets12Favorites·Details
#12
Вемерото зло беше зло остана.
2ReTweets16Favorites·Details
#13
Имам еден страв кој не е реален и основан но ниту е 100% невозможен, а тоа е да се посватам со вемеровци.
0ReTweets18Favorites·Details
#14
Отсега лидерски/политички средби да се одржуваат само на место и време кое одговара на таканаречените новинари. Нежни души се.
2ReTweets12Favorites·Details
#15
И на македонски можете да кажете Back to school.
0ReTweets17Favorites·Details
#16
Ме умараат луѓе кои за се' имаат пресметка.
0ReTweets16Favorites·Details
#17
Тој/таа вика дека 29 годишна успешна девојка не може да биде министер и продолжува да денгуби до моментот кога ќе побара стотче за кафе од родителите.
0ReTweets15Favorites·Details
#18
Автопат Мајка Тереза со лента за продавачи на грозје.
2ReTweets9Favorites·Details
#19
Геро како во жив песок да е заглавен.
1ReTweets10Favorites·Details
#20
Препоставувам малкумина од вас се сеќаваат на скијачката од Шпанија, Бланка Фернандез Очоа. По 11 дена од исчезнувањето нејзиното безживотно тело било пронајдено на планината Ла Пењота во близина на Мадрид :(
0ReTweets13Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Евианdotblackend18
2Motah /*место за ваша увреда*/motah2313
3Влада на Р. Северна Македонијаvladamk11
4Mila Carovskamila_carovska10
5Poison Ivyhedera_genus8
6НИНЏАpanaj0t5
7Uvik_Kontrasafetahmeti4
8PokojniTozajaopokojnitoza4
9V!DanaDsgnvidanadesign4
10Холи Голајтлиbreakattyffanys3