TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 55017   ( 444th )
#followers: 1576   ( 2683rd )
Учителките сега - учителките ја коа одев начколо https://t.co/U14zoRlY7I
18ReTweets123Favorites·Details
Шапка утрово. https://t.co/6EjGViuSw3
7ReTweets88Favorites·Details
Го слушам сведоштвото на прележаниот од ковид за состојбата во болниците. Само ќе кажам дека главна сестра ми ѕвонеше на телефон да ме праша со каква терапија се излечив за три дена од ковид, зашто и се разболел братучедот. Имам и сведок шо го слушаше разговорот.
15ReTweets54Favorites·Details
Да се воздржиме од коментари барем вечерва. https://t.co/Mi2YUYtLdi
7ReTweets61Favorites·Details
5ReTweets58Favorites·Details
Не може со мафија да се справуваш на демократски начин.
8ReTweets27Favorites·Details
Несреќата е системска грешка и сите сме одговорни. Таа е последица на неспособноста, непотизмот, површноста, алчноста и корупцијата. Се додека се третираат последиците, ќе си тлеат причините.
7ReTweets26Favorites·Details
@Jovanowsky @VFilipche @ZdravstvoMK Не може елитата да шири зараза, само сиромаштијата по автобуси и стокомак.
6ReTweets27Favorites·Details
На советничка листа за Велес кај комуњарите пола вмровци, кај вмровците пола комуњари. Апла не се крие дека само газ отворен за париче, фотељиче, привилегии. Каква идеологија, каква политика, каква етика и морал. Гнојови.
5ReTweets28Favorites·Details
Кога ние вака пацери @KarcheskiKZ @botspassthisone 😄 https://t.co/RpYkPV9Pmg
7ReTweets11Favorites·Details
Секторот за борба против организиран криминал фатен во обид за организиран криминал.
4ReTweets24Favorites·Details
Стомаков ми стануе нежен више на фашисти преоблечени у либтарди.
5ReTweets18Favorites·Details
Страшно е у Неготино луѓенца. https://t.co/k32uiWAAQV
2ReTweets18Favorites·Details
Covid patient zero https://t.co/mAhUuWO57B
1ReTweets14Favorites·Details
@botspassthisone @KarcheskiKZ еве нешто шо може да исвириме 😂
Леп дан желим ✌️ https://t.co/3hrQ9EZHPD
2ReTweets3Favorites·Details
Криво ми е ваков добар твит шо остана незабележен
1ReTweets3Favorites·Details
Аааахахахаа како ме смеел кучов 😂 https://t.co/g3ooN0r3iY
1ReTweets7Favorites·Details
1ReTweets2Favorites·Details
Вчера си најдов пеесе евра у новчаник, кујзнае од коа заборавени. Среќа неам жена да ми ги конфискуе. Се дешава ми е зборот.
0ReTweets4Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Боц Пасдисванbotspassthisone8
2Starecotigorstaro8
3Даре Џамбазастиddarxide7
4Вудиkarcheskikz6
5Флопи Дискета💾mrgudam5
6Чесната Куртизанаmitkohondrija5
7andon.ru🔱🔱🔱andon_ru5
8Тркалезнаtrkalezna5
9Јане Стефановstefanovjane5
10Курвин Водењакjovanowsky4