TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Патриотско Друштво @patrioticlub
#reach: 40447   ( 94th )
#followers: 789   ( 5818th )
Ајде сите рт да го најдеме човекот со кутлеш знамето. https://t.co/H3VaKMQMDx
180ReTweets482Favorites·Details
Ахахахахахах глупав народ https://t.co/AA2hVNz5lk
42ReTweets153Favorites·Details
Екипа бугарски платеници https://t.co/21AHm9tztY
47ReTweets115Favorites·Details
Момир Стојановски е бранителот кој на денешен ден загина бранејќи си ја татковината од качачките банди!

Да се водиме по неговите постапки и да се гордееме на неговото дело за Македонија!

Вечна ти слава! https://t.co/1T02hXjniK
32ReTweets151Favorites·Details
Бадниковиот масакр, во кој на 6 јануари 1916 година, од страна на бугарската војска се убиени 103 поречани. https://t.co/UjgYdFt5SK
30ReTweets129Favorites·Details
Мене не ме плаши силата на непријателите, ме плаши незаинтересираноста на Македонците за македонското прашање

Прочитај го ова уште еднаш.

Поздрав и добра ноќ
26ReTweets134Favorites·Details
Споделете🤣 https://t.co/Z1P2WMgAcU
25ReTweets88Favorites·Details
Биди Македонец кон Македонецот!

Божиќна донација за семејството Кузмановски од Орешани. https://t.co/OYBJqwiJTB
15ReTweets98Favorites·Details
Само вакви џандари за у мк https://t.co/4spYHJHQ8G
14ReTweets64Favorites·Details
Македонија нема пријателски соседи! https://t.co/XH13HH3oS0
12ReTweets67Favorites·Details
Зеленава линија ни ја контролира државата... https://t.co/ckELQyQeAq
11ReTweets68Favorites·Details
Црни како ќумур ама битно Срби се🤣 https://t.co/izCXxqXtW2
7ReTweets76Favorites·Details
Дур ние се расправаме со Бугарите, српската пропаганда е пуштена на максимум👌

Историјата ни се повторува🤠 https://t.co/LavMyse3Oq
12ReTweets52Favorites·Details
Кога не знаеш како да се справиш со проблемите во својата држава како што се сиромаштија, иселување и мафијата почнуваш да го замајуваш народот за да избега од вистинските проблеми.

Толку ќе кажам за идиотизмот на Бугарите. https://t.co/KzIhIzzeha
14ReTweets44Favorites·Details
Чим не има по насловни страни од бугарскиве шовинистички медиуми значи на прав пат сме! https://t.co/qLbE8ofm8x
10ReTweets52Favorites·Details
Ахахаххаха каква гнаса https://t.co/TzXLtDV6CU
6ReTweets62Favorites·Details
Видете какви дебили протестирале денес пред Европскиот парламент за настанот што се случи во Охрид🤣

Знамето му е обратно... https://t.co/CCA8KOLp9Z
7ReTweets57Favorites·Details
Имаш ли бугарска книга или да барам тоалетна🤣 https://t.co/Q3hahRAbns
5ReTweets47Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Dimkoddimkooooo2
2Протагонист МКДprotagonist_mkd1
3ТодорЧе 🇲🇰☦️🇷🇺macedonon1
4Tatjanamandana_61
5Banda ✊🇲🇰 ✊ John 8 32incognito_banda1
6goran boskovskigoranboskovski1
7Alexander III of Macedonmakfalanga1
8from earthjasubavina1
9WarLockbaronmkd1
10Медицинска Сестра Тиmedsestrati1