TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

баби @pavlovikj
#reach: 45315   ( 605th )
#followers: 8587   ( 218th )
#1
што ти прават 4 години еј https://t.co/lKBqMN5GEJ https://t.co/BCVuUkiaCf
20ReTweets63Favorites·Details
#2
вака некако ваљда звучеле и апологетите за време на втора светска војна со муабети од типот на тоа е ќе ни стрелаат деца во ваташа кога вие идевте да студирате во софија за време турско https://t.co/e1wmX3ZBRT
14ReTweets35Favorites·Details
#3
8ReTweets27Favorites·Details
#4
невер форгет https://t.co/DyEfldV9vZ
6ReTweets31Favorites·Details
#5
кога ќе пишам “са са” место “да да” https://t.co/mCz8cvKUKP
6ReTweets27Favorites·Details
#6
нели ги примрзуе бе некад луѓево да ги сликаат секоја ебана чаша вино и тањир шпагети шо ги имале у животот онака да седнеш у ресторан и да си кажеш добро ленче нема денес да сликаш и ќе си јадеш пиеш на раат
5ReTweets29Favorites·Details
#7
😭😭😭😭 https://t.co/0BlLHaYjyI
5ReTweets27Favorites·Details
#8
последно појаснување: во тек е пуштен планот за испумпување на преспанското езеро и закопување на с. ресен и околијата по што следи поништување на промената на името а коа странците ќе прашаат што со преспанскиот договор се праиме луди дека не постои нешто шо се вика преспа https://t.co/bEJ1tcchrb
5ReTweets23Favorites·Details
#9
зашо бе веќе никој од твотер пиаров не брои потрошени пари у единица мерка починато дете веќе 4 години
5ReTweets17Favorites·Details
#10
не јадете го... чекај малце... викам... не јадете гомна за левица на твитер веќе... не биле фашисти... да да... економисти биле... лапсус... https://t.co/t1yAYk8pTm
5ReTweets9Favorites·Details
#11
али дека му кажа ај бркај работа и овиј се навреди па почна со приватни прашања :’))))) https://t.co/cmQlkMvbhs
2ReTweets18Favorites·Details
#12
@NoLuckMakedonec мене само ми е важно дали ќе можам да хичхајкам по европа ако го дадеме, другото мање више.
0ReTweets18Favorites·Details
#13
каков поттикнувач на депре може да биде инстаграм ако си малку лабилен карактер свака част
1ReTweets11Favorites·Details
#14
македонија: *има нешто запишано во устав*

добрите комшии: https://t.co/lbwmLo7Ksw
0ReTweets13Favorites·Details
#15
чисто онака ко идеја да му го препишеме гоце делчев еве на ванчо па он нека одлучи на кој да му го продаде
2ReTweets6Favorites·Details
#16
топ 10 прашања што можеше да му ги постави без да испадне бот:
1. Г-дине Апасиев кој да го ставам капитен на фантази колово?
2. Г-дине Апасиев дали сте за гиро или за донер?
3. Г-дине Апасиев дали е отворен пстот до Македонски Брод преку Козјак?

tbc. https://t.co/lvLwrk0Zeb
1ReTweets8Favorites·Details
#17
а затоа ли генералот сакаше да го части господинот апасиев кафе у собрание да не се потроши случајно https://t.co/SNqhOWfROx
1ReTweets7Favorites·Details
#18
сублимирано надворешнава политика задњи 3 год: бугарскиот ослободител за време 2ра светска ја ослободил северна македонија од спрегите на фашистичкиот југословенски окупатор а ///ците за возврат прекинале да се бунат за своето непостоечко малцинство во соседните држави двојазично
1ReTweets2Favorites·Details
#19
името - дадено
идентитетот - даден со се бетонот
јазикот - даден
дијаспората - негирана
историјата - сменета
хичхајкање по еу - забрането

просечен шарен командос: https://t.co/Mh9FjshVDE
1ReTweets2Favorites·Details
#20
кој е бе овој фетиш да возиш точак на пун тротоар пешаци при празна велосипедска на метро од тебе сред партизанска
1ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1🐱bastetnoir_3
2ненадkrajchinovikj2
3Игнасио Тортурас де Пута Мадрес 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿noluckmakedonec2
4г. Влатко Вердерvlatko_werder1
5Donatello™petrusevski131
6Фичоменne_se_bricham1
7Bratotbratot11
8Gasmaskagas_maska1
9Ненaспaнaтa убaвицacassi0peia__1