TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Punchable Пичлеме and 24 others @penggemaar
#reach: 75124   ( 142nd )
#followers: 4407   ( 779th )
Град Лондон им вика на градските планери, нацртајте идеално маало. Овие цртаат, други го градат. Германски фабрики за бетон отвараат подружници у Скопје за да помогнат со градежништвото. Се гради идеален град, за кој цел свет се согласува дека е идеален. Град на солидарноста.
25ReTweets168Favorites·Details
Си куцкам трет ден со едно тоте од тиндер и толку многу ми збори за бившиот и дечко што и мене почна да ми фали типот.
6ReTweets104Favorites·Details
Сеа читам една статија за коронавирус у Холандија. Најмногу заразени, хоспитализирани и починати има во региони кај што одбиваат да се вакцинираат.

Колку се подли овие од владата, намерно тамо им ја пуштаат короната појако, пошто нејќат да им пркосат.
9ReTweets68Favorites·Details
Сакам да ви го споделам моето РАЗЛИЧНО искуство.

Прејако беше.

Одиш кај Различно дома. Различно е заинтересиран за две работи. Константност и Квалитет. За тестото има преку 50 итерации. Ниедна состојка не е првата достапна која ја нашол. https://t.co/lRgFtBc3XY
8ReTweets67Favorites·Details
Имате премногу цврсти ставови на тема дали некој треба да работи за 9000.

Никој не треба да работи за 9000. Малку се.
5ReTweets75Favorites·Details
Момци. Вака петочки една тема да отвориме.

Дали некад сте си ги потсекле јајцата со машинка на средување? Како се справувате со тие исекотини на топлово?
11ReTweets55Favorites·Details
Ми живее у глава без да плаќа кирија.
12ReTweets43Favorites·Details
Видете сеа што искочи у Холандија.

Да не ти се верува. https://t.co/PCtpOYOS9Y
9ReTweets34Favorites·Details
Ја сум миленијалец. Разговор на телефон само ако некој умрел и ја мора одма да знам за тоа. За све друго, ќе пишеш.
8ReTweets32Favorites·Details
Барам девојка геодетски инженер да ми прави друштво на скара кај другар.
6ReTweets38Favorites·Details
Животна цел ми е да имам две машини за садови. За да не мора да ја празнам машината ако сакам да ставам нешто што сум искористил.

Just in time delivery.
6ReTweets36Favorites·Details
Добро утро.

Градот убав пак ќе никне, среде песни в дружен фат,
пак ко сонце цел ќе бликне, како топол нежен кат.

Скопје младост ти ќе бидеш, Скопје ти ќе бидеш цвет,
и ќе бидеш израз свиден, на сè братско в овој свет.
7ReTweets31Favorites·Details
Мајка ми има 25-30 орхидеи. Вклучувајки и една што мене ми ја купи бившата девојка.

Сите цветаат. Освен таа.
1ReTweets36Favorites·Details
Боље девојка провинцијалка него дебармаалка.
5ReTweets21Favorites·Details
Битно е да имаш матичен пиљар.
1ReTweets33Favorites·Details
Момци со девојка.

Купете и екстерна батерија на поклон за да не ви прави финти дека и се потрошила батеријата.
3ReTweets27Favorites·Details
Само да ве информирам, во Холандија 2 недели функционираме без мерки и бројките се кренати на ниво ко што беа у Декември. У Јануари не затворија со полициски часеви.
5ReTweets19Favorites·Details
Денес сум мангупот кој што сум ради мојата професорка по Македонски Смилјана Донева што ми створи љубов према книга и театар. Да можам да сум доволно речит за да направам девојки да ме сакаат и покрај моето однесување.
1ReTweets34Favorites·Details
Дали сите имаме еден човек на дејли кој кога ќе почне да збори ни се превртуваат и црева и очи инстантно?
4ReTweets21Favorites·Details
Епоха - голем временски период.
Крај - Разврска.

Крај на една епоха. Едната слика останува во Амстердам. Другата оди за Белград. Најубавите работи во Амстердам ми се имаат случено заради луѓево на сликата. Едната од овие ајкули отпливува во подобри води, да јаде нови риби! https://t.co/IUEGmh2Edr
0ReTweets24Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Гpeвastrogrev17
2🥇🥇🥇 Деки Шмеки 🥇🥇🥇vlaskakletva13
3El Duderinomrblueberry25810
4Lalenavoltava10
5PepiPepitoperopepito9
6Маркоortographia8
7Benny Lavaandov_s8
8Jovan Petrovjp_wanderer8
9Хејтеришчеpaleontologot7
10До Ре Миgievskaaa6