TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

🔴 Сиктер Апашаана ⚫ @penkaltron_gala
#reach: 44761   ( 436th )
#followers: 2012   ( 2152nd )
Шарена револуција беше ОБИД ЗА УБИСТВО НА СУВЕРЕНА ДРЖАВА на Балканот.

Скапо платена "револуција" од која тогашните водачи 5 години лапаат скапи хонорари, а обичниот човек шета со спуштена глава.

Секој учесник е ДОНАТОР на распадот на Македонија и творец на Северна. https://t.co/XmnxeswilE
32ReTweets128Favorites·Details
Денот на албанската азбука неработен во Македонија.
Денот на Македонската азбука работен, во истата таа Македонија.

Ова постојано и непотребно "балансирање" ќе ни ја уништи државата.
29ReTweets139Favorites·Details
ДЕДОТО што ја искуби Шеќеринска за коса доби 4 години ЗАТВОР.
ИДИОТ од 25 години ИСТЕПАЛ 2 ЖЕНИ ќе си плател 800 евр казна.

Уште се сметаме за држава ?
Уште мислиме дека имаме институции ? https://t.co/TitzKEh1b9
31ReTweets114Favorites·Details
Како би се викал филмот во кој овие тројца ќе бидат главни ликови ? https://t.co/hYmIuR58nt
24ReTweets117Favorites·Details
Немаат Ц во азбуката па Гоце Делчев го викаат Георги Готсе Делчев.

🇧🇬
20ReTweets93Favorites·Details
Уште телата не им беа оладени на паднатите бранители тој си правеше селфи со поддржувачите на убијците и задоволно се смешкаше.

Да не се заборави !!! https://t.co/kzilpEZuzb
21ReTweets80Favorites·Details
4 години власт.
4 буџети потрошени.
4 патарини изградени.

Честито СДС !
15ReTweets73Favorites·Details
Му кажа некој дека Џафери се наоѓа ВО СОБРАНИЕ, а не на Шар планина ?
12ReTweets82Favorites·Details
Му кажуваш човечки информација дека :
Син му на Муса Џафери со гаранција од 650 илјади евра набавил од МЕПСО струја вредна 7.6 милиони евра, ја затворил фирмата и ги лапнал парите!

Тој ти вели:
Епа тоа се кадрите од твојот Грујо 🙂

Што чипирани умови ???
12ReTweets75Favorites·Details
Поодвратна прослава не сум видел.

Прогресивното граѓанство смее збор да напише или да каже ?
- Знам дека НЕ. https://t.co/SObaLjTmvb
12ReTweets73Favorites·Details
Нели влезот во НАТО значеше подобар стандард и повеќе инвестиции?
Што е ова 25 илјади што не зеле плата за Март ?
Што е ова НУЛА инвестиции во 3 години од членството ?
14ReTweets66Favorites·Details
Одиш одиш и ОП убаво знаме 🥰 https://t.co/65TAwuAZqg
5ReTweets86Favorites·Details
Шајка во Карпош НЕ ЗАКОВА.
Трча да се слика сега со проектите на Стевчо.

Што е тоа ?
- Комуњарски лубрикант. https://t.co/YEyPe5nuKL
11ReTweets55Favorites·Details
Повеќе шарени револуционери се иселија откако дојде на власт партијата која ја гласаа, отколку симпаризери на СДС во време на ВМРО.
12ReTweets51Favorites·Details
И тебе ли те киднапираа господине Јаким Неделков ? https://t.co/fC9vlyrMj8
10ReTweets56Favorites·Details
Гаспром ги затвори вентилите за гас за Бугарија и Полска.
Македонија е 100% зависна од РУСКИОТ ГАС.

Е дури сега доаѓаат ефектите од 100 ДЕНА Влада на Таче.
100 ДЕНА дебилни одлуки на штета на државата.
9ReTweets53Favorites·Details
Ах да се врати времето кога ВМРО-ДПМНЕ беше сила што го креваше народот на нозе ... https://t.co/F2QCGBmot4
8ReTweets51Favorites·Details
Поздрав од градот убав ❤🇲🇰 https://t.co/aH6yXbXMpN
5ReTweets58Favorites·Details
Видовте, слушнавте, прочитавте некои групи на луѓе од албанска етничка заедница да се распрва по социјални мрежи дали треба орли облакодери да се прават ?

- И јас НЕ.
7ReTweets50Favorites·Details
На денешен ден 2015.
ИСТОРИСКИ СОБИР на горд Македонски народ предводен од ВМРО-ДПМНЕ. 🇲🇰 https://t.co/79AmFLMMoo
7ReTweets44Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Justiceallwillbefine096
2Пaвел Николаевичpavnikolaevic6
3Циле НЕпокорниmkdoxymoron4
4АЛХЕМИЧАРОT☦ 🧪⚗alhemicharot12
5☀️ DALGA .. 🦁🧡🦂dalgabela2
6Dimitar Kovachevskidkovachevski1
7SDSM (СДСМ)sdsmakedonija1
8Montecristokrste2471
9Marijamara009140951
10Gilotinjagilotinja1