TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

✨дизајнерка✨ @percalus
#reach: 94975   ( 47th )
#followers: 2023   ( 2086th )
Ќе го чувам ова за да се смеам во тешки моменти https://t.co/DsjiQY7Inb
55ReTweets323Favorites·Details
Ве молам ако видите вака книги низ Скопје да ми пишите за да си ги приберам дома јас или сите книгохоличари❤️🙏🏻 https://t.co/lasr35D6bD
48ReTweets209Favorites·Details
Направив Јутуб канал за ux/ui дизајн на македонски јазик.

Инспирација ми беше 12 годишно дете кое почнало да учи дизајн поради мене. Посебна мотивација ќе ми биде кога своето знаење ќе го споделувам со сите оние што бараат почетна точка за учење😊💪🏻❤️
39ReTweets313Favorites·Details
Ако има некој заинтересиран за работа, бараме ЅЕО за во тимот маркетинг, доволно е да има основни познавања.
- Плата е 500е+ (зависи колку ќе побараш)
- Осигуран и плата на време
- Услови се топ (фри кујна, паузи, денови слободни ако сакаш)
-Имаш слободно време и не е напорна. РТ
65ReTweets89Favorites·Details
Ај ве молам РТ, итно ми е🤗❤️

Дали познавате луѓе/фирми кои везат (прават шиенки) на дуксери (па дури и да продаваат дуксери)?

Се работи за количина од повеќе над 100 дуксери…

Пишете ми во ДМ доколку познавате некој.
36ReTweets19Favorites·Details
За последен пат слика од местово, оти дадов ✨о т к а з✨

Прва фирма која ќе ми фали поради дружба, а посебно поради кафаните во понеделници😭 https://t.co/AzNXzIUlkE
6ReTweets368Favorites·Details
2 минути пред да ме фати дождот😂✨ https://t.co/D77nOZTNNU
11ReTweets270Favorites·Details
Дечки пак јас, другарка ми рече да шернам за огласов.
Ако имате потреба од работа и имате познавање на англиски, шпански, германски или хрватски јазик, испратете ми ЦВ во порака за да и препратам.
Платата е одлична (+500е)
Се работи во кол центар.
Интервјуата се следна недела. РТ
30ReTweets26Favorites·Details
Замисли, те хејта човек што се вработил на 28 години во партија за разлика од тебе што работиш од свои 18 години🤡🤡🤡🤡🤡
13ReTweets144Favorites·Details
Бидејќи личам на слатко смотано морско прасе😂 https://t.co/YUOw1F0GAe https://t.co/2x5RMb36Av
7ReTweets131Favorites·Details
Еден ден ќе живеам покрај вода. Мир. Спокој. Слободни мисли❤️🍁 https://t.co/2BtBodTpDr
8ReTweets116Favorites·Details
Mirror selfie најмногу слики имам, немам идеја која да ја изберам😂🤣 https://t.co/WTB9RSGAFO https://t.co/O0iZDBvmUp
7ReTweets81Favorites·Details
Имаме твитер состанок https://t.co/M7vUU8DfIy
6ReTweets83Favorites·Details
Ние што не пребираме што да јадиме, за разлика од овие што нонстоп држат некои диети - секогаш сме послаби🤷🏼‍♀️
8ReTweets72Favorites·Details
Димитар Ѓоргиев е светски НАШ шампион и победник во кик бокс. Прво место, Македонец, злато🏆🇲🇰

Замисли 4 пати да им земаш злато, едно огромно Б Р А В О и внимание заслужува.
10ReTweets65Favorites·Details
Престанав да имам време за луѓето кои имаа време за мене само кога ќе им притребам.
8ReTweets69Favorites·Details
Зошто ја бараш таа сума за плата?

- За да си купам Gucci хулахопки драг шефе😫
6ReTweets75Favorites·Details
Дизајнери што бараат работа и сакаат да ги предложам во фирмата каде што работев, аплицирајте тука.
@*се бара intermediate/junior дизајнер*
РТ
👇🏻👇🏻👇🏻

https://t.co/MwZqNOJTMk
10ReTweets8Favorites·Details
❤️🖤

4 битни поими💪🏻 https://t.co/F2JVX2grjM
6ReTweets74Favorites·Details
Пред неколку дена бев во Музеј на македонска борба. Музејот е опремен со различни тематски целини од историјата на Македонецот кој се борел/бори за сопствениот идентитет и држава.
Од изложба на документи до аудио звукот во позадина - вреди да се посети. Штета не можеш да сликаш…
9ReTweets64Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1ЛилеСтечајката🔪🦴biktop165
2Кашлицааааааа 😷kashlicaa5
3Кралица на Пезитеps_thequeen4
4𝕋𝕙𝕖 𝕍𝕚𝕟𝕔𝕚 🍻grdo_pajce3
5Elvis Bajramelvisbajram2
6Kokorarstallkerrka2
7𝓼𝔀𝓮𝓮𝓽 𝚋𝚞𝚝 𝚂𝙰𝙻𝚃𝚈🧂donotcallmsugar2
8Golden.Bzlatarkata2
9Германка™ 🇩🇪sugaryouknowmee2
10Fantafantasticen0912